Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 19.6.2024, svátek má Leoš 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Jiskřivá komedie Klec bláznů

21.02.2024   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jiskřivá komedie Klec bláznů

Švandovo divadlo v Praze nás láká na nezapomenutelný zážitek plný lásky, humoru a extravagantních výstupů. Komedie Klec bláznů, režírovaná Daniel Hrbkem, otevře své dveře 24. února ve Velkém sále. Prožijte fascinující cestu plnou proměn genderových rolí, vášnivé lásky mezi partnery a osvobozující sílu autentického bytí.

Kultovní francouzská komedie Jeana Poireta Klec bláznů, představená poprvé v Théâtre du Palais-Royal v roce 1973, se vrací do divadelního světa pod režijním vedením Daniela Hrbka. Inscenace nám přinese nejen dojemné a vtipné momenty, ale i netradiční výstupy s prvky drag show, které diváky zavedou do světa nočního klubu Klec bláznů ve slunném Saint-Tropez.

Tomáš Petřík s Filipem Rajmontem v barevné dekoraci komedie Klec bláznů_foto Richard Moučka

Hlavními postavami jsou ředitel Klece bláznů Georges (Tomáš Petřík) a jeho partner Albin (Filip Rajmont). Jejich životní rovnováhu naruší návrat syna Laurenta (Oskar Hes), který přichází s novinkou – plánuje se ženit. Tato zpráva vyvolává nečekané a komické situace, zejména když rodiče nastávající (Katarína Mišejková) jsou ultrakonzervativní a jedním z nich je i poslanec Dieulafoi (Robert Jašków).

Inscenace nejen baví, ale i zasahuje do hlubších témat, jako jsou proměny genderových rolí, otázky manželství pro všechny a výchova dětí ve stejnopohlavních párech. Daniel Hrbek se s tímto materiálem vypořádal s citem a vkusem, odhalujíc skryté vrstvy příběhu a zachycujíc vztahy postav.

Režisérův pohled na půl století starou předlohu umožňuje divákům vnímat Klec bláznů jako současnou komedii, která se zabývá krásou být autenticity a svobodou sebevyjádření. Přes odstranění bulvární slupky vyniká jemnější a emotivnější příběh, který reflektuje lásku dlouholetých partnerů a jejich rodičovskou roli v zásadních chvílích.

Diváci se mohou těšit i na taneční vystoupení v krásných róbách_foto Richard Moučka

Na pozadí komedie se také otevírají otázky tradičních hodnot a předsudků, což dodává představení hloubku a aktuálnost. Inscenace Klec bláznů se nebojí výzvy nahlížet na společenská témata s nadhledem a humorem, což ji činí nejen zábavnou, ale i myšlenkově podnětnou.

Při sledování divadelního představení se diváci nejen pobaví, ale jsou zváni do jiného vesmíru, kde hranice mezi skutečností a fikcí postupně mizí. Hudební a taneční čísla, za která vděčíme DJ Lumierovi a choreografovi Martinu Talagovi, přinášejí do inscenace další vrstvu zážitku. Scéna a kostýmy od Marka Cpina dotvářejí atmosféru komedie a posouvají diváky do světa francouzské módy.

Premiéra Klece bláznů se koná 24. února 2024 ve Velkém sále Švandova divadla, a další reprízy jsou naplánovány na 27. března, 11. a 20. dubna 2024. Tato inscenace nás zve k smíchu, zamyšlení a zároveň oslavě svobody být tím, kým jsme.

Víte, že...

  • Filmové Dědictví: Komedie Klec bláznů byla poprvé zfilmována v roce 1978 a získala ocenění, včetně Zlatého glóbu a ceny César. Její úspěch vedl k americkému remaku pod názvem Ptačí klec v roce 1996.

  • Režisérský Talent: Daniel Hrbek, režisér této inscenace, má bohaté zkušenosti a úspěchy v divadelním světě, jehož repertoár zahrnuje i úspěšné tituly jako Happy End, Kdo je tady ředitel? a Kurz negativního myšlení.

  • Společenská Témata: Klec bláznů ve Švandově divadle se dotýká i citlivých společenských témat, jako jsou proměny genderových rolí, otázky manželství pro všechny a výchova dětí ve stejnopohlavních párech. Režisér Daniel Hrbek zdůrazňuje, že i přes komediální podání jsou tato témata stále aktuální a naléhavá.

Tato divadelní podívaná slibuje nejen zábavu, ale i hlubší reflexi nad společenskými tématy, která nás provází i v každodenním životě. Přijměte pozvání do Klece bláznů a zažijte jedinečné divadelní dobrodružství.

Katarína Mišejková s Oskarem Hesem v hravých kostýmech Marka Cpina_foto Richard Moučka

Zdroj: www.svandovodivadlo.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0302 s