Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 16.4.2024, svátek má Irena 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Zavzpomínat si na Filipa Karlíka

20.02.2024   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zavzpomínat si na Filipa Karlíka

Jak se vyrovnat s nečekanou a tragickou smrtí člena kapely? Který je zároveň kamarádem, se kterým vás pojí hodiny a hodiny společných zážitků na turné nebo při skládání, zkoušení a natáčení písniček? Zda a jak dále vůbec koncertovat? Jak společné chvíle připomenout? 

To vše řešila kapela Jamaron poslední půl rok od zářijové tragické smrti svého kamaráda a baskytaristy Filipa Karlíka. A tak vedle koncertů, kde ze záznamu zní Filipovy hudební party a místo pro baskytaru zůstává prázdné, nyní přichází kapela s novým singlem a videoklipem pojmenovaným Smrt nás nerozdělí

Smutným paradoxem je, že hudbu složil právě Filip Karlík a kompletní text včetně názvu dopsal Jakub Dostál v létě minulého roku krátce před Filipovou smrtí. Píseň, která se díky tomu stává silnou vzpomínkou i poctou, ve videoklipu vedle koncertních záběrů z pražského Café V lese doplňují působivé archivní materiály ze společně strávených chvil

Kapela Jamaron se s odvahou vydává na emocionální cestu s novým singlem a videoklipem "Smrt nás nerozdělí". Píseň, v níž se snoubí hudba Filipa Karlíka a slova Jakuba Dostála, je silnou vzpomínkou na zesnulého baskytaristu. Odkrýváme pro vás vývoj této dojemné skladby, která se stala nejen poctou, ale i hlubokým reflexem kapely na nečekanou ztrátu.

Představme si, jak kapela Jamaron stála před otázkou, která nemá jednoduchou odpověď: Jak pokračovat po tragické ztrátě Filipa Karlíka? S odvahou a citlivostí se rozhodli nejen setrvat v koncertním repertoáru s jeho hrou na basovou kytaru, ale také vytvořit píseň, která by reflektovala jejich společné chvíle.

Singly a videoklipy se stávají prostředkem pro vyjádření hlubokých emocí. "Smrt nás nerozdělí" není výjimkou. Příběh začal již před tragickým úmrtím, kdy Filip vytvořil demo hudby, na nějž Jakub Dostál napsal text v létě 2023. Je těžké nevzpomenout na slova kapely: "Nevíme, jestli je to náhoda nebo osud, ale je to nesmírně hluboký, deprimující a smutný fakt, ze kterého si možná máme vzít právě ono sdělení - Smrt nás nerozdělí."Videoklip k písni představuje emotivní montáž koncertních okamžiků a archivních materiálů s Filipem. Kapela se rozhodla vytvořit vzpomínku, a to s pomocí kameramana a režiséra Tomáše Tejkla v prostorách pražského Café V lese. Každý záběr je jakýmsi pohledem do minulosti, do doby, kdy s nimi byl Filip.
Nejvíce dojímavým paradoxem je, že píseň vznikla před Filipovým skonem a nesla v sobě poselství, které se stalo teď, po jeho odchodu, mimořádně aktuální. Přestože kapela prožívá těžký čas, rozhodla se podělit se s fanoušky o tuto intenzivní emocionální zkušenost.

Smrt nás nerozdělí není pouze "velmi vzdálenou předzvěstí" nové desky, ale také způsobem, jak kapela chce sdílet své pocity s fanoušky. Plánují v tomto roce zveřejnit další dva až tři singly, každý doprovázený vlastním videoklipem. Slibují také jarní a podzimní turné a více než třicet letních festivalů. Představí se i na nově vytvořeném Patreonu, který sdružuje jejich Fan Club.

Příběh kapely Jamaron je o mnohem víc než o hudbě. Je to příběh o přátelství, ztrátě a síle, kterou lze nalézt v uměleckém vyjádření. "Smrt nás nerozdělí" není jen písní, je to kousek duše, který kapela nabízí veřejnosti jako svou vlastní terapii i způsob sdílení bolesti a vzpomínek.

Závěrem se nabízí jedno silné poselství: Život je krátký a nejistý, ale umění a hudba jsou nesmrtelné. I když nás smrt nerozdělí fyzicky, může nás spojit emocionálně a naše společné vzpomínky zůstanou živé prostřednictvím umělecké tvorby.

Celkově lze konstatovat, že Jamaron nejenže pokračuje ve své hudební cestě, ale také otvírá své srdce fanouškům, nabízí jim nejen hudbu, ale i svůj příběh, plný emocí, vzpomínek a odhodlání pokračovat. V jejich příběhu se snoubí smutek a síla, a to je to, co dělá jejich nový singl a videoklip tak silnými a dojemnými.

Videoklip ke zhlédnutí zde


Zdroj: Jiří Sedlák, ArtsMarketing.CZ
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0305 s