Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Marley sahá Mercurymu tak po kolena

26.02.2024   Renata Šindelářová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Marley sahá Mercurymu tak po kolenaNechci ovšem srovnávat dva velmi rozdílné umělce, míru jejich nadání či jejich vliv na cokoliv, jde tu pouze o můj dojem ze dvou životopisných filmů, z nichž jeden je show s totálním výbuchem emocí a druhý i přese všechna zmíněná hluboká témata zůstává prostě jen průměrně zpracovaným životopisným snímkem


BOHEMIAN RHAPSODY

Film o legendárním Freddiem Mercurym z roku 2018 si zcela zasloužené získal obdiv a nadšení mnoha diváků, kteří na něj do kina chodili dokonce i opakovaně. Zcela nepochybně se jedná o úžasnou podívanou plnou emocí a strhujícího hudebního repertoáru, kterou báječně doladil Rami Malek svým perfektním a zcela očividně promyšleným výkonem (a za ztvárnění role spravedlivě sklidil mnoho cen včetně Oskara). Jeho pohyby vás rozhodně nenechají na pochybách o Freddiho sexuální orientaci. Jeho výstup na jevišti zcela zřejmě kopíruje svou reálnou předlohu (jak dokazuje tento odkaz na youtube.com). Perfektní! Dechberoucí!
Jelikož má scénář jasnou a smysluplnou koncepci, která někam směřuje a všechny náznaky mají nějaký zřejmý cíl, jednotlivé scény drží pohromadě a vytváří ucelený koncept. Ještě dlouho poté, co odejdete z kina, vám zůstanou v hlavě některé scény. Závěrečný koncert je jako jízda na horské dráze, uvízne vám v mysli tak silně, jako byste tam byli naživo. Odcházíte nasycení, plní, spokojení a snad i trochu dojatí.

Celkové hodnocení na csfd.cz: 87 %
Moje hodnocení:  *****


BOB MARLEY: ONE LOVE

Životopisný snímek z letošního roku začíná velmi dramaticky a hned od počátku slibuje, že mnohem mnohem víc než o hudbu tady půjde o fyzické i duchovní střety. Budiž, ovšem útržkovité, nedotažené scény z prvního koncertu nás poněkud zklamou - jsou zmatečné a původní myšlenka vyzní úplně do prázdna. A od té chvíle to jede z kopce. Nedozvídáme se odpovědi na otázky, které nám vyplouvají na povrch.
Kolem spousty témat, včetně Marleyho volného vztahu s jeho ženou, se jen tak v náznacích mihneme, ale nic nemůžeme s hrdiny zcela prožít. Snímek je spíš jen filmovým zpracováním dokumentu, chybí mu emoce, pochopení vnitřních dějů. Připomíná jízdu rychlíkem. Škoda, protože potenciál Marleyho život rozhodně má. Vnímáme hodně poutavý materiál, který je trochu nešťastně naservírován. Výkon Kingley Ben-Adira nechci hodnotit, protože se herec neměl moc možností úplně projevit, ale šarádu na pódiu určitě odvedl slušnou, věřila jsem mu. Závěrečný dojem je ovšem úplně jiný než u Bohemian Rhapsody. Sedíte trochu zaraženě v sedačce a říkáte si: To je všechno?
Přese všechno si pořád myslím, že stojí za to film vidět. I přes zmíněné slabosti nakonec do Marleyho smýšlení aspoň trošičku nahlédnete a je určitě zajímavé si dredatého umělce představit také jinak než jen v dýmu marihuany.

Celkové hodnocení na csfd.cz: 70 %
Moje hodnocení:  ***


Zdroj foto: netlix.com


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0449 s