Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Unikátní koncertní zážitek

28.03.2024   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Unikátní koncertní zážitek

Otevřete branu do barokního světa Jana Dismase Zelenky a připojte se k nám na nezapomenutelném koncertu, kde ožije dílo Statio quadruplex ZWV 158 po více než 300 letech od svého vzniku. Objevené a kompletní, tento hudební skvost nás provede unikátním dobrodružstvím v Kostele U Salvátora v Praze dne 5. dubna v 19.30. Připravte se na záhadný návrat hudby, kterou jsme si mysleli, že navždy ztratili.
 

Při vzrušujícím koncertu Ensemble Inégal, vedeném dirigentem Adamem Viktorou, budeme svědky prvního kompletního provedení Zelenkova mistrovského díla, které bylo považováno za ztraceno po celá staletí. Díky objevu islandských muzikologů, Jóhannese Ágústssona a Kjartana Óskarssona, bylo nalezeno nejen jedno, ale hned dva dosud neznámé kompletní opisy Statio quadruplex ZWV 158.

Adam Viktora, významný interpret Zelenkovy tvorby, popisuje tento objev jako něco výjimečného, srovnatelného s nálezem pokladu zlatých mincí neznámých ražeb. Kromě toho zjištění, že Zelenkova pozdní skladba Da pacem Domine ZWV 167 je úpravou jedné z částí nově nalezeného díla, dodává další rozměr k tomuto hudebnímu pokladu.

Jan Dismas Zelenka, považovaný za jednoho z nejdůležitějších barokních skladatelů ve světovém měřítku, bude prostřednictvím Ensemble Inégal ožívat na koncertě, který je jedinečný nejen pro českou hudební scénu. Jeho vliv na hudbu 16. až 18. století je podobný tomu, jaký měl Johann Sebastian Bach na hudbu protestantskou.

Víte, že…
Miserere Gregoria Allegriho ze 30. let 17. století bylo určeno výhradně pro Sixtinskou kapli ve Vatikánu a jeho kopírování či uvádění na jiných místech bylo zakázáno pod trestem exkomunikace z církve?

Nejenže budeme svědky provedení Statio quadruplex, ale Ensemble Inégal nás také překvapí provedením Miserere d moll ZWV 56 a Zelenkovou úpravou slavné skladby Miserere od Gregoria Allegriho, ve světové premiéře. To vše v atmosféře Kostela U Salvátora, který poskytne ideální prostředí pro tuto hudební cestu časem.

Tento koncert není pouze vzpomínkou na minulost; je to i příležitost prozkoumat a ocenit dílo skladatele, jehož hudba zůstává částečně neznámá i přes jeho význam. Adam Viktora věnuje koncert nejen památce Jana Dismase Zelenky, ale také přiblížení jeho hudby posluchačům, kteří si možná dosud neuvědomili její genialitu.
Připojte se k nám na této výjimečné události a dejte se unést do světa barokní hudby, který nám Jan Dismas Zelenka odkázal. Vstupenky jsou k dispozici na GoOut.cz.

Koncert Ensemble Inégal s kompletním provedením Zelenkova díla Statio quadruplex ZWV 158 slibuje být neopakovatelným zážitkem, který propojí minulost, přítomnost a budoucnost české hudební kultury. Tato výjimečná událost nás zve k objevování hudebního pokladu, který se po 300 letech vrací k nám, aby nás ponořil do svého jedinečného světa zvuků a emocí.

Výjimečný koncert se uskuteční 5. dubna v 19.30 v Kostele U Salvátora v Praze.Zdroj: mediatraining

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0906 s