Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Umění pohybu a kulturní symbióza na Nové scéně

26.03.2024   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Umění pohybu a kulturní symbióza na Nové scéně

Zveme vás na nezapomenutelný týden plný tance a kultury, kdy se na Nové scéně představí  . Ponořte se do unikátních choreografií, které spojují síly s Balet ND, a dejte se strhnout explozí energie a uměleckých propojení. Očekává nás nejen umělecký zážitek, ale také kulturní výměna, která posouvá hranice vyjádření tance a života samotného.
 

Izraelský soubor SOL Dance Company, pod vedením talentovaného Eyala Dadona, bude hostem Baletu ND na Nové scéně v prvním dubnovém týdnu. Tato spolupráce není jen setkáním dvou tanečních souborů; představení Georget a T.O.M.L přináší divákům unikátní choreografie a synergii mezi izraelským a českým uměním.

Eyala Dadon, výrazná postava současného izraelského tance, nejen že zaujal české publikum svou choreografií Artza v minulé sezoně Baletu ND bpm, ale nyní prohlubuje spolupráci mezi oběma soubory. Georget a T.O.M.L budou svědky propojení nejen tanečníků, ale i uměleckých prvků obou skvělých týmů.

Balet ND a SOL Dance Company již spolupracovaly v minulosti, a to při inscenaci Kylián – Mosty času v roce 2019. Umělecký ředitel Baletu ND, Filip Barankiewicz, podotýká, že takové sdílené obohacování je pro soubor obohacující a jedinečné. "Mám tohle sdílené obohacování rád, bude to skutečně mimořádné," říká s nadšením.

Eyal Dadon komentuje nadcházející hostování s nadšením a očekáváním. "Moje osobní zkušenost v Praze před dvěma roky byla velice pozitivní, především díky vašemu souboru a všem lidem, s kterými jsem se setkal. Prahu miluji a považuji za důležité, aby její krásu a atmosféru zažili i moji kolegové ze SOL Dance Company."

Program hostování nabídne dvě unikátní představení: Georget a T.O.M.L. Diváci se mohou těšit nejen na úchvatné taneční výkony, ale také na umělecké propojení, které se projeví rozšířením účinkujících a vzájemnou účastí v představeních Artza a T.O.M.L.

SOL Dance Company, založená v roce 2016 sdružením House of Dance, se rychle etablovala na mezinárodní taneční scéně. Jejich jedinečný jazyk těla a inovativní pohybový styl získaly uznání na prestižních festivalech po celém světě. Pod vedením Eyala Dadona soubor nejen zkoumá a tříbí taneční slovník, ale také přináší nový pohled na lidskou společnost a život.

Zásah nad hostováním SOL Dance Company v Praze převzala Velvyslanectví Státu Izrael v Praze a Federace židovských obcí v České republice.

Přijměte pozvání do světa tance a kultury, kde se setkávají různé umělecké vyjádření a vzniká neopakovatelná symbióza. Těšte se na týden plný emocí, inspirace a uměleckých objevů na Nové scéně.

PROGRAM:
5. dubna Georget (SOL Dance Company) na Nové scéně
6. dubna bpm / Artza (Balet ND + SOL Dance Company) v Národním divadle
8. dubna T.O.M.L (SOL Dance Company) na Nové scéněZdroj: 2media.cz s.r.o. 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1276 s