Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 28.5.2024, svátek má Vilém 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Plachetka, Havelka a Melody Makers v Ostravě

18.03.2024   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Plachetka, Havelka a Melody Makers v Ostravě

Ostravský Gong se brzy stane pódiem pro nezapomenutelný hudební zážitek, když se operní virtuos Adam Plachetka spojí s Ondřejem Havelkou a jeho Melody Makers. Tento koncertní program s názvem "Nebe na Zemi" přenese diváky do éry jazzu a swingu prvorepublikového období, oživující skvostný repertoár Jaroslava Ježka s texty Voskovce a Wericha. Připravte se na nostalgii, taneční rytmus a neopakovatelnou atmosféru.
 

Adam Plachetka, známý operní zpěvák, který si získal srdce diváků na prestižních scénách, od Metropolitní opery v New Yorku po milánskou La Scale, ukazuje svou mimořádnou všestrannost. Společně s Ondřejem Havelkou a Melody Makers nám představí koncert plný nezapomenutelných písní Jaroslava Ježka, které oživí vzpomínky na éru, kdy hudba nesla v sobě dobu plnou energie, optimismu a tanec byl neodmyslitelnou součástí života.

Tato hudební symbióza není novinkou, jak ukazuje i jejich společné album "Nebe na Zemi". Zde se prolíná kouzlo opery s tóny jazzu a swingu, vytvářející jedinečný zvukový zážitek. V koncertním programu se diváci mohou těšit na dvacet nezapomenutelných písní z repertoáru Osvobozeného divadla, zahrnující jazzové skvosty, bluesové melodie, romantické písně i vtipné parodie.

Adam Plachetka, přestože je považován za operního pěvce světové úrovně, neváhá překročit hranice žánrů. Již na svém sólovém koncertě v O2 areně v roce 2020 předvedl schopnost spojit klasiku s moderní hudbou. Jeho spolupráce s Ondřejem Havelkou není jen hudebním spojením; je to setkání dvou generací, kde se tradice potkává s moderní invencí.

Ondřej Havelka, dirigent a zakladatel Melody Makers, přibližuje spolupráci s Adamem Plachetkou jako unikátní zážitek. Respektování zkušeností staršího mentora a kombinace interpretačních dovedností s režijním pohledem vytváří fascinující hudební dialog.

Nenechte si ujít tuto jedinečnou událost, kde se spojuje špičková operní kvalita s kouzlem meziválečné populární hudby. Vstupte do Nebe na Zemi s Adamem Plachetkou, Ondřejem Havelkou a Melody Makers, a zažijte hudební dobrodružství, které překračuje žánrové bariéry.

Operní zpěvák Adam Plachetka s Ondřejem Havelkou a jeho Melody Makers vystoupí 21. března v ostravském Gongu s koncertním programem Nebe na Zemi. Společně uvedou nesmrtelné písně Jaroslava Ježka s texty Voskovce a Wericha.
Zdroj: ArtsMarketing

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0397 s