Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Máj se vrací

27.03.2024   Monika Škubalová   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Máj se vrací

Po rozsáhlé rekonstrukci se chystá znovu otevřít obchodní dům Máj, ikonická dominanta Národní třídy. Nový koncept s názvem Máj Národní slibuje moderní nákupní centrum, gastronomický ráj i prostor pro zábavu a kulturu. Původní genius loci se snoubí s inovativními prvky a nejmodernějšími technologiemi.
 

Obchodní dům Máj, symbol pražského centra a vzpomínka mnoha generací, otevírá novou kapitolu své historie. Po více než dvouleté rekonstrukci se v červnu 2024 znovuotevře pod názvem Máj Národní a nabídne Pražanům i turistům jedinečný multifunkční prostor.

Proměna v moderní centrum

Původní monofunkční obchodní dům se proměnil v moderní komplex s devíti podlažími, z nichž dříve byla přístupná pouze šest. Na ploše přes 17 000 m2 se propojí obchody, gastronomie a zábava. Návštěvníci se mohou těšit na světové koncepty, z nichž některé otevřou v České republice své první pobočky. V prvním podzemním patře najdou moderní Tesco, v dalších patrech pak restaurace, kavárny, květinářství, drogerie a další.

Zábava, kultura a gastronomie

Horní patra, dříve těžko využitelná, se promění v prostor pro zábavu, kulturu a vzdělávání. Děti i dospělé potěší moderní zábavní park. Gurmáni si zamilují foodhall s pestrou nabídkou rychlého i klasického občerstvení od renomovaných značek. Bonbónkem bude restaurace s 360° panoramatickým výhledem na Prahu v nejvyšším patře.

Zachování historického rázu

I přes moderní koncept se nezapomnělo na historický ráz domu. Budova, která je od roku 2006 kulturní památkou, si zachová autentického ducha 70. let. Fasádu bude zdobit umělecké dílo od sochaře Davida Černého.

Významná rekonstrukce

Rekonstrukce, která začala v roce 2022 a dosáhla celkové investice přes 4 miliardy Kč, probíhá v úzké spolupráci s původními autory projektu, architekty Martinem Rajnišem a Johny Eislerem, a s památkáři. Hlavním architektem renovace je AGE project. Jedinečnost konverze spočívá v nalezení harmonického souladu mezi moderními funkcemi a zachováním kulturní hodnoty budovy.

Nová ikona Prahy

Máj Národní se tak stává symbolem propojení historie a moderní doby. Svou komplexní nabídkou a atraktivní polohou v centru Prahy má ambice stát se novou ikonou a důležitým centrem dění pro Pražany i turisty.

Obchodní dům Máj se vrací v novém kabátě a slibuje jedinečný zážitek pro všechny. Otevření v červnu 2024 se bezpochyby stane událostí roku a vdechne nový život do srdce Prahy.

Zdroj: 2media.cz, s.r.o.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0815 s