Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Gump – jsme dvojka představí unikátní dronovou show nad Prahou

21.03.2024   Aneta Šimonková   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Gump – jsme dvojka představí unikátní dronovou show nad PrahouUž se to blíží! Včera byla premiéra a ve čtvrtek 28. března dorazí do kin po celé republice pokračování úspěšného filmu Gump – pes, který naučil lidi žít. Pokračování má název Gump – jsme dvojka. Tvůrci snímku se rozhodli fanoušky potěšit nejen dalšími příběhy ze života psího hrdiny, ve spolupráci s hlavním městem Prahou se rozhodli připravit speciální dárek ve formě dronové show věnované Gumpovu příběhu. Show se uskuteční v úterý 26. března od 19 hodin v centru hlavního města a bude zdarma. U toho nesmíte chybět!

„Dlouhou dobu se snažíme upozorňovat, snad jako všichni pejskaři a lidé, kteří mají rádi přírodu, že ohňostroje a bouchání petard na nebe a vůbec do společnosti nepatří,“ vysvětlil autor knižní předlohy a producent filmového Gumpa Filip Rožek. Právě jeho napadlo, že by drony mohly být zajímavou alternativou nejrůznějších petard, ohňostrojů a vůbec zábavní pyrotechniky, které mají každý rok na svědomí zvířecí životy a jejich strach. „Zkusit nahradit show na nebi drony, je možná cesta, jak se ohňostrojů nadobro zbavit. Protože to, co diváci v naší show uvidí, je mnohem zajímavější a ještě k tomu absolutně bez hluku,“ dodal producent.
 
Hlavní město Praha takovýto přístup jen vítá. „Praha již v roce 2020 zakázala používání pyrotechniky na Silvestra a na Nový rok v centru města, v parcích a v blízkosti nemocnic, útulků pro zvířata nebo veterinárních stanic. Věřím, že dronová show by mohla být cestou, jak ohňostroj nahradit bez působení zbytečného utrpení zvířatům a stresu seniorům či dětem,“ vysvětlil pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský.
 
A souhlasí s ním i náměstek primátora hlavního města Prahy JUDr. Jiří Pospíšil. „Jsem velký odpůrce ohňostrojů a pyrotechniky, která prokazatelně přináší obrovský stres nejen psům, ale také ubližuje mnohým volně žijícím druhům zvířat. Ty pak každoročně končí v naší pražské záchranné stanici, kde je tamní pracovníci léčí a bojují o jejich životy. O desítkách psů, které pyrotechnika poleká a ztratí se jejich majitelům, ani nemluvě. Osobně bych si proto přál, aby došlo k úplnému zákazu volně prodejné zábavní pyrotechniky. Různé zkušenosti ukazují, že profesionální dronové show jsou cestou, která lidem přináší atraktivní podívanou na nebi a současně neubližuje zvířatům.“

V úterý 26. března se tak v Praze nad Vltavou odehraje naprosto unikátní představení. Diváky přivítá hlas Ivana Trojana, který namluvil Gumpa ve filmech, Olga Lounová zazpívá píseň z filmu s názvem Protože to nevzdám a poté se ve výšce 70 metrů objeví padesátimetrové obrazy zvířat a symbolů. „Budou to postavy, které na diváky čekají ve filmu Gump – jsme dvojka. Kromě samotného Gumpa bude na nebi i jeho filmová sestřička Kytička, poník Tomorrow, kohout Silver, nebem se na svém vozíčku projede pejsek Rufus a také se ukáže prasátko Princ,“ dodal Rožek s tím, že vše doplní hudba Ondřeje Brzobohatého, který stojí také za hudební částí celého filmu.

Celá zhruba dvacetiminutová show k filmu, jehož první díl v režii F. A. Brabce vidělo v kinech přes 200 000 diváků, bude podle tvůrců nejlépe vidět z náplavky na Rašínově nábřeží a ze Smíchovské náplavky ve směru proti proudu řeky.Zdroj: Bioscop
 

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.025 s