Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Krása bez závoje oslovuje smysly

01.04.2024   redakce   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Krása bez závoje oslovuje smysly

Vstupte do světa Jiřího Načeradského, malíře, který odvážně překračoval hranice tradice a konvencí. Výstava "Krása bez závoje" v Galerii Villa Pellé otevírá dveře do soukromých sbírek tohoto významného umělce a přináší nečekané pohledy na lidské tělo, uměleckou svobodu a společenské kontexty. Připojte se k nám a prozkoumejte život a dílo Jiřího Načeradského skrze jeho provokativní obrazy, které oslovují smysly i mysl.

Jiří Načeradský byl umělcem, jehož malba neznala hranic. Odvážně se pohyboval mezi erotikou a politickou kritikou, vytvářející díla, která šokovala, pobavila a nutila k zamyšlení. Výstava v Galerii Villa Pellé představuje jeho ikonické práce z 60. a 70. let, stejně jako jeho pozdější tvorbu, která reflektovala proměny české společnosti po sametové revoluci. Základem výstavy jsou díla ze soukromých sbírek, která do této doby nebyla veřejnosti přístupná. Prozkoumejte s námi jeho neocenitelné příspěvky k českému umění a společenskému diskurzu.

Jiří Načeradský (1939–2014) byl významnou postavou českého poválečného malířství. Studoval na pražské Akademii výtvarných umění a svůj umělecký projev dále rozvíjel v Paříži. Jeho díla byla ovlivněna dobou, ve které žil, a zároveň vystupovala jako reakce na ni. Jeho raná tvorba z 60. let reflektovala ducha doby, plný optimismu a snahy o nové vyjádření umění. Později, v období normalizace, se jeho práce stala pro komunistický režim kontroverzní, což vedlo k omezení jeho možnosti vystavovat. Nicméně po roce 1989 se opět mohl plně věnovat svému umění a stal se i významným pedagogem na Akademii výtvarných umění a Fakultě výtvarného umění Vysokého učení technického v Brně.

Načeradského díla nejsou pouze estetickými počiny, ale také reflexí společenských a politických událostí. Jeho obrazy odhalují hluboké pocity a myšlenky, které oslovují diváka na různých úrovních. Prozkoumejte s námi jeho úžasný svět, který překračuje běžné hranice a nechává nás přemýšlet o podstatě lidského bytí.

Výstava "Krása bez závoje" není pouze retrospektivou uměleckého díla Jiřího Načeradského, ale také příležitostí k zamyšlení nad otázkami svobody, individuality a smyslu umění v našem světě. Připojte se k nám a buďte svědky tohoto unikátního setkání s jedním z nejvýraznějších českých malířů 20. století.

S poděkováním partnerům a mediálním partnerům, kteří nám pomáhají přinášet tuto významnou událost širší veřejnosti.Zdroj: SMART Communication s.r.o.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0917 s