Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Sestry a stíny minulosti

06.04.2024   Monika Škubalová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Sestry a stíny minulosti

Radka Zadinová přináší ve svém románu "Přežít svou smrt" dojemný příběh o dvou sestrách, Anně a Lucii, jejichž osudy jsou spojeny těžkými životními zkouškami a nečekanými událostmi. Tento román není pouze o obyčejných událostech, ale o hlubokých poutech sester, které se nečekaně rozvíjejí. Čtenáře vtahuje do světa, kde se rodinné vazby a skrytá tajemství prolínají s osobními osudy obou žen.Říká se, že když sourozenci ztratí rodiče, semknou se k sobě daleko více, než když rodiče mají. Tahle kniha to potvrzuje. Příběh sester, které k sobě měly hodně blízko. 
Když jsem je viděla naposledy, její oči vypadaly stejně jako ty mé. Kdy se tolik změnila? A kdy jsem se změnila já? Proč se naše cesty rozešly, aniž bychom měly možnost se rozloučit? A proč, když se konečně vrátila, je znovu na odchodu? Nezdržela jsem ji tehdy a nepovede se mi to ani tentokrát. I když bych si nic nepřála víc. Kdysi nás rozdělil muž a nyní... Osud. Ale i když jsme nebyly spolu, nikdy jsme se nepřestaly milovat. Budeme se vždycky držet za ruce v těžkých chvílích našeho života a budeme jedna druhé říkat: Nebreč...

Román nabízí nepřetržitý proud překvapení a dějových zvratů, které udržují čtenáře v napětí po celou dobu čtení. Autorčin talent vytváří prostředí, kde se nečekané události střídají s hlubokými osobními reflexemi postav. Čtenáři jsou neustále vedeni k otázkám a dohadům o tom, co se stane dál, což přispívá k prožití knihy jako skutečného dobrodružství.

Kniha se střídavě zaměřuje na život obou sester. Lucie se vrací domů po dlouhé nepřítomnosti a Anna se snaží pochopit, co ji k návratu vedlo. Postupně se odkrývají tajemství a traumata z minulosti, která ovlivnila životy obou sester.

Postavy Lucie a Anny nejsou pouze literárními figurkami, ale komplexními osobnostmi, které se vyvíjejí a mění pod vlivem událostí. Jejich charaktery jsou propracované a autentické, což umožňuje čtenářům snadno se s nimi ztotožnit. Autorka se nebojí ukázat jejich slabiny i silné stránky, což přispívá k jejich skutečnému a živému portrétu.

Radka Zadinová využívá prostý, ale působivý jazyk, který dokáže vystihnout emocionální napětí i složité myšlenkové pochody postav. Slova autorky jsou jako švýcarský nůž - jednoduchá, ale efektivní. Její styl psaní má schopnost přenášet citlivé a intenzivní momenty tak přesvědčivě, že jsou čtenáři  pohlceni každým slovem.

"Přežít svou smrt" je nejen dojemným románem o sesterské lásce a životních zkouškách, ale také poutavým příběhem, který vtahuje čtenáře do hlubin lidských emocí a osudů. Doporučuji ho všem, kdo touží po literatuře, která oslovuje srdce i mysl a která dokáže rozvíjet fantazii a přinášet nové pohledy na svět. Kniha se snadno čte, ale její obsah a dojemná zápletka vás neopustí ještě dlouho poté, co ji položíte.


Žánr:  Romány , Literatura česká
Vydáno: 2016 , Taťáňa Kubátová
1. vydání originálu: 2016
Počet stran: 173
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná
Forma: kniha
ISBN: 978-80-87805-20-6
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.025 s