Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 28.5.2024, svátek má Vilém 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Einstürzende Neubauten přicházejí s novým dvojalbem Rampen

14.04.2024   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Einstürzende Neubauten přicházejí s novým dvojalbem Rampen

Legendární němečtí experimentátoři Einstürzende Neubauten vydávají 18. října 2024 dvojalbum s názvem Rampen (apm: alien pop music). Nahrávka navazuje na volné živé improvizace z turné k desce Alles in Allem a slibuje novou uměleckou formu: popovou hudbu pro paralelní vesmíry a mezisvěty, mikrokosmickou i mezigalaktickou zároveň.

Německá kapela Einstürzende Neubauten přichází s novým dvojalbem nazvaným Rampen (apm: alien pop music), které představuje novou uměleckou formu nazvanou apm - alien pop music, což je popová hudba pro paralelní vesmíry a mezisvěty. Album je výsledkem volných živých improvizací, které členové kapely hráli na turné k jejich předešlé desce Alles in Allem. Tyto improvizace, nazývané "rampy", sloužily jako základní inspirace pro nové skladby na albu. Kapela vybírala ty nejlepší rampy z celkového počtu 23 a poté je převedla do studia, kde byly nahrány jako vylepšené verze, často kombinované z různých koncertů. Výsledné album je mikrokosmické a mezigalaktické zároveň, a představuje směsici avantgardy, provokace a popkulturní diskontinuity. Einstürzende Neubauten se tímto albem opětovně ukazují jako průkopníci a experimentátoři v hudebním světě, balancující mezi kořeny a budoucností.

„Vždy jsme při koncertech improvizovali - v minulosti více než dnes. Později, když jsme měli k dispozici více materiálu a skladeb, improvizace se stala vzácnější, ale vždy zůstávala součástí našich koncertů. V jazyku naší kapely nazýváme tyto improvizace před publikem ´rampy´. Mnoho písní, které se ocitly na nahrávkách, vznikly právě jako takové rampy,” vysvětluje Blixa Bargeld. Publikované verze ale nepochází z koncertů jako živáky, často třeba zvuk neměl dostatečnou kvalitu. Místo toho je kapela rekonstruuje jako vylepšené verze ve studiu. Někdy také vezme více verzí z různých koncertů.

Rampen (apm: alien pop music) je popová hudba pro paralelní vesmíry a mezisvěty - pro hyperprostory a mezizóny. Je mikrokosmická a mezigalaktická zároveň. Je to všední nárok mimo všechny fyzikální zákony, s nímž Einstürzende Neubauten vstupují na stylovou půdu nikoho mezi minulostí a budoucností. Na jedné straně je tu návrat ke kořenům, na druhé straně vzniká z mohutných erupcí hluku, které se setkávají s kryptickými, často fragmentárními texty, nová umělecká forma: populární hudba pro cizince a vyděděnce. Z antipopu se stal mimozemský pop,” popisuje kapela.

Ne náhodou čistá grafika desky připomíná ikonický obal Bílého alba Beatles. „Vychází to z myšlenky, že Einstürzende Neubauten jsou v jiné sluneční soustavě stejně slavní jako Beatles v našem světě,” uzavírá Blixa Bargeld a poznamenává, že jde o balancování mezi avantgardou a jazykovou drzostí, provokací a popkulturní diskontinuitou. Tento přístup také přímo definuje ústřední téma, které se jako společná nit táhne všemi písněmi: změna, utopické myšlenkové hry a pomíjivost.

Einstürzende Neubauten představí nové album živě 18. října 2024 v pražském Foru Karlín.

Nové album je k poslechu zde.

Předprodej vstupenek probíhá v sítích Ticketmaster a Ticketportal.


Zdroj: ArtsMarketing.CZ


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0923 s