Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Sága aneb Vizovský zázrak

11.04.2024   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Sága aneb Vizovský zázrak

Divadlo Bolka Polívky otevírá novou scénu v Bílém domě premiérou "Sága aneb Vizovský zázrak"

V pátek 12. dubna 2024 se oficiálně otevřou nové prostory Divadla Bolka Polívky v Bílém domě na Žerotínově náměstí v Brně. Premiérou inscenace "Sága aneb Vizovský zázrak", autorského projektu Bolka Polívky, divadlo zahájí novou kapitolu své historie.
 

Divadlo Bolka Polívky, jedno z nejoblíbenějších a nejuznávanějších divadelních společností v České republice, má pro své fanoušky připraveno velké překvapení. Bolek Polívka, ikona českého divadla a filmu, zahájí novou éru svého divadla premiérou autorské inscenace nazvané "Sága aneb Vizovský zázrak". Tato premiéra se uskuteční v historickém Bílém domě na Žerotínově náměstí v Brně.

Sága aneb Vizovský zázrak představuje velký návrat Bolka Polívky k jeho kořenům. Příběh se točí kolem Vizovic a slibuje pohled do minulosti, vzpomínky na rodiče a mapování životní cesty Bolka Polívky od začátků až po současnost. Diváci se mohou těšit na nezapomenutelnou zábavu a dojemný pohled na životní pouť jednoho z nejoblíbenějších českých umělců.
 

„Moji přátelé, ochotníci z Vizovic, mi kdysi dávno s hrdostí oznamovali, že chystají nové představení, které se bude jmenovat Vizovický zázrak. Zažertoval jsem: ‚To je o mně?‘ Teď se mi ten název hodí,“ říká Bolek Polívka. „Podtitul Ságy zní ‚obklopené sólo‘, což má svůj význam. Nicméně přinejmenším až do prvního uvedení, ale i co nejdéle poté bychom rádi další podrobnosti udrželi v tajnosti, abychom nepřipravili diváky o překvapení,“ objasňuje, proč inscenaci rovněž charakterizuje jako výpravnou s početným hereckým obsazením, nebo bez něj.


Režie této unikátní inscenace je svěřena samotnému Bolkovi Polívkovi, který se nejen postará o herecké výkony, ale také se podílí na scénáři a ztvárnění různých rolí, včetně svých rodičů. Dramaturg divadla Vladimír Procházka popisuje inscenaci jako umělecký vrchol komických hrůz života, ve kterém Bolek Polívka dokáže svým poetickým humorem vidět svět v kapce.

Sága aneb Vizovský zázrak slibuje bohaté herecké obsazení a unikátní zážitek pro diváky. Kostýmy navrhla brněnská výtvarnice Sylva Zimula Hanáková, hudbu složil David Rotter a scénu připravil Jaroslav Milfajt.

Předpremiérové představení se koná ve čtvrtek 11. dubna 2024, následované oficiální světovou premiérou v pátek 12. dubna 2024. Reprízy jsou naplánovány na 13., 14., 15., 16., 23. a 24. dubna a 2. května.

Divadlo Bolka Polívky zve všechny diváky na tento výjimečný zážitek, který slibuje smích, dojetí a nezapomenutelné divadelní vzpomínky. Buďte součástí této úžasné premiéry a zažijte Ságu aneb Vizovský zázrak!
 


Zdroj: 2media.cz, s.r.o.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0335 s