Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 14.7.2024, svátek má Karolína 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Broumovsko, léto a hudební festival

10.06.2024   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Broumovsko, léto a hudební festival

Když se řekne léto, spousta lidí si představí moře, slunce a pláže. Ale co kdyby tohle léto přineslo něco jiného? Třeba symfonie v kostele, jazzový big band nebo recitál Malého prince. Festival Za poklady Broumovska vás letos zve na neobyčejnou cestu za hudbou a kulturou, kde se snoubí vášeň pro umění s podporou historických památek. Cítíte už to vzrušení?

Za poklady Broumovska – mezinárodní hudební festival, který každoročně v létě rozezní chráněnou krajinnou oblast Broumovska. Od 15. června do 31. srpna se koncerty konají v barokních kostelech a přinášejí jak klasickou hudbu, tak moderní jazz či dokonce melodie z kultovních amerických filmů.

Co dělá festival výjimečným? Letní festival hudby není sám o sobě neobvyklý. Broumovsko však nabízí unikátní prostředí - historické kostely, které jsou běžně nepřístupné. Díky festivalu nejenže zazní hudba v těchto nádherných prostorech, ale také se tak podpoří jejich obnova. Pořadatelé totiž věnují značnou část výtěžku na údržbu a rekonstrukci těchto architektonických skvostů.
 

V letošním Roce české hudby chceme ukázat domácí hudbu v kontextu historie i současnosti. Česká hudba je významným vývozním artiklem a zároveň o ni mají velký zájem mnozí zahraniční umělci,“ říká umělecká ředitelka festivalu Tereza Kramplová. Doporučené vstupné na koncerty je 150 korun. Stejně jako v předchozích letech pořadatelé věnují převážnou část výtěžku na pomoc kostelům, v nichž se koncerty konají.


Světové premiéry a uznávaní umělci Festival je nejen o hudbě, ale také o podpoře současných skladatelů a mladých umělců. Letos bude uvedena premiéra kompozice Halali, kterou složila respektovaná česká skladatelka Sylvie Bodorová. Je to výjimečné dílo, protože bude prezentováno zhruba osmdesáti lesními rohy – a to je událost, kterou si nelze nechat ujít. Bodorová je zároveň rezidenční skladatelkou festivalu, takže její tvorba bude letos klíčovou součástí programu.

Rytmus, tanec a nová energie Festival také představuje zajímavé spolupráce. Zahájení v rytmu big bandu The Blues Brothers slibuje energický rozjezd. Ti, kteří milují tanec a jazz, si přijdou na své, když big band naplní sál Dřevník hudbou ze stejnojmenného amerického filmu. Tento úvodní koncert nabízí přátelskou a uvolněnou atmosféru, což je na hudebním festivalu v kostelech celkem ojedinělé.

Pokud se chcete ponořit do hudby a zároveň podpořit dobrou věc, festival Za poklady Broumovska je přesně to, co hledáte. Oživuje krásné barokní kostely, přináší světové premiéry a podporuje mladé umělce. Navíc díky propojení s místní kulturou a historií vytváří neopakovatelnou atmosféru. Udělejte si výlet na Broumovsko a nechte se unést hudbou, která má duši i srdce.


Více na www.zapoklady.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0356 s