Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 14.7.2024, svátek má Karolína 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Již 64 dětí bydlí díky Women FOR Women

02.06.2024   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Již 64 dětí bydlí díky Women FOR Women
Obecně prospěšnou společnost Women FOR Women (W4W) založili manželé Tykačovi již v roce 2018. V prvních  letech existence se společnost zaměřila především na pomoc ženám a dětem, které byly ohroženy psychicky, ekonomicky a sociálně. Postupem se však přidávaly i další projekty. Kromě těch zaměřených na Mostecko úspěšně probíhají i projekty celostátní, např. "Obědy pro děti" či "Bydlení pro děti". Díky druhému zmiňovanému získalo důstojný domov (v podnájmu místo ubytoven) již 64 dětí samoživitelů. Celková částka, který byla těmto rodinám v nouzi vyplacena, činí přes půl milionu Kč
 

Projekt "Bydlení pro děti" je však koncipován dlouhodoběji, a to jako roční podpůrný program pro rodiny samoživitelek a samoživitelů, kteří se ocitli v těžkém období, většinou nečekané životní krizi, a zároveň nemají ve svém okolí nikoho, kdo by jim pomohl. Hlavní cíl projektu je logicky podpora bydlení — počínaje poskytnutím kauce na nájemné či zajištěním podporovaného bydlení (tedy pronájem dotovaného bytu).

Lenka Boháčková, koordinátorka projektu W4W, říká: „Získat stabilní bydlení je pro rodiny samoživitelů často velkou výzvou. I proto jsou v krizových situacích nuceny uchylovat se s dětmi do azylových domů nebo ubytoven." Přitom ale z těchto provizorních míst se o to hůře zvládají všechny další úkony a hůře se upokojují životní potřeby. Podle Maslowa je bydlení jednou ze základních potřeb. Takže rodiny mohou dál pracovat na řešení krizové situace, až když mají zajištěné stabilní bydlení.Projekt "Bydlení pro děti" zahrnuje kromě již uvedené kauce komplexní roční program, který kromě podpory v bydlení nabízí psychoterapii, sociální a právní poradenství a možnost seberozvoje a vzdělávání. Cílem je ustálit v rodinách finanční situaci, vyřešit spory o děti a pracovat na duševním zdraví klientů a klientek, aby dlouhodobě žili stabilně a nedostali se na dno kvůli jednomu špatnému rozhodnutí či dramatické životní události, např. násilí ze strany partnera, těžký rozvod či ztráta práce z důvodu nemoci.


Projekt by nemohl fungovat bez podpory dárců, a tak jim chce p. Boháčková srdečně poděkovat. "Vážíme si toho, že se spolu s námi rozhodli pomáhat potřebným dětem a jejich rodičům. 100 procent všech darů využíváme na přímou podporu." 


Projekty a programy W4W: www.women-for-women.cz
 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0444 s