Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 14.7.2024, svátek má Karolína 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Zdravé tělo kypí krásou

05.06.2024   Renata Šindelářová   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zdravé tělo kypí krásouZdraví v nás vytváří oázu života. Zdraví je náš vnitřní zdroj energie, který z nás čiší naším pohledem, je znát na naší kůži a nakonec z nás vystupuje i prostřednictvím našeho chování, i úsměv je naše zdraví. Vše, co z nás vychází ven, se ale zároveň také odráží do našeho uvnitř. Je to obousměrná cesta.

Nemusím zdůvodňovat, proč chceme být zdraví, spíš se divím, že se chováme, jako by nám na zdraví nezáleželo...

I přes tisícerá upozornění odborníků neustále ignorujeme naše základní potřeby: spánku, odpočinku, zdravého jídla, přirozeného pohybu. Neustále se dokola vystavujeme nejhorším zabijákům: stresu, nedostatku pohybu, cukru, alkoholu, lepku a mnoha dalším a dalším mikroskopickým přísunům různých typů jedů. Nejsme ale hloupí, jsme spíš pohodlní... Ukazuje se, že je vlastně stejně těžké žít v přebytku jako žít v nedostatku. Přemluvit sám sebe ke strádání je velice těžký úkol. Jak se ale stále víc a víc ukazuje, právě určité strádání tělu i zdraví velice prospívá. 

A tak se setkáváme s dietami založenými na půstu: univerzální kombinace je 14/10 (14 hodin denně nejíst, 10 hodin ano), která je úměrná a jsme schopni ji vydržet dlouhodobě. Každý začátek je ovšem těžký a určitě je lepší nejdřív tělo zvyknout v poměru 12/12. I to bude pro začátečníka doslova oříšek. Někdo vynechává spíš pozdní večeři, ale znám více lidí, kterým vyhovuje spíš začít později snídat. Pokud budete zároveň respektovat orgánové hodiny, vycházející z přiroezných potřeb těla, určitě nikdy byste neměli snídat před 7 hodinou ranní.

Zapracovat je ale zapotřebí také na obsahu jídelníčku. Většina z nás je - chtě nechtě - závislá na sladkostech, kávě či mastných potravinách... Musím říci, že v tomto mi velmi otevřela oči má vlastní diagnóza, která - jak se ukázalo - souvisí s potravními intolerancemi, o nichž jsem dosud neměla tušení. Přes dvacet let se léčím klasickou cestou, tedy pojídáním tabletek, přesto opakující se problémy přicházely a poslední atak byl tak silný, že už klasická léčba nezabírala. V této kritické fázi mi skutečně pomohla až dieta pro autoimunitní onemocnění, která respektuje vše, co obecně znáte od zapálených biolidí: žádné mléčné výrobky a tedy ani máslo (jen přepuštěné ghí), žádný lepek, žádný cukr ani alkohol, žádné uzeniny (pouze čisté maso, občas šunku, slaninu), žádné konzervy, vodu filtrovanou nebo alespoň s citrónem (eliminuje chlór), olej jen olivový, kávu náhražkovou (pampeliškovou, čekankovou), potraviny ideálně bio, respektovat přirozenost. To znamená jíst zahřívací potraviny v zimě (oříšky, semínka, zázvor, chilli) a chladivé potraviny v létě (zelenina, ovoce). Přednostně používat potraviny vypěstované v místě, kde žili mí předci - respektovat svůj genotyp (tzn. dovezené exotické ovoce, zvláště ne v zimě, ale dát si mrkev, jablka, hrušky).

Upřímně: Je to tak těžké, jak to vypadá! Je zapotřebí vystoupit ze svého komfortu. Mockrát jsem to chtěla vzdát a párkrát jsem to i na čas udělala, můj výběr byl kvůli intoleranci ještě víc omezený. V takové chvíli neexistuje se najíst někde v restauraci a zároveň ani spoustu potravin, které potřebujete, nekoupíte v běžném obchodě. Ze správného stravování se stává skutečná výzva. Ale... zvykla jsem si. Naučila jsem se myslet jinak. Zkouším nové recepty a pokud si někdy dovolím dát si pauzu, začne mi to chybět. Stýská se mi po mých ovesných sušenkách, špenátu s bazalkou, cizrnovém salátu. Co mě ale utvrzuje v tom, že je to správná cesta, je moje tělo. Je mi fajn! Cítím se výborně!. Výsledky lékařských testů tvrdí totéž. Přitom jsem bez léků. A kromě toho mi po dlouhé době přestaly padat vlasy, na tváři se mi netvoří žádné příšerné nežity (jako celý předchozí život), pleť je krásně čistá a zároveň ne tak suchá, ustoupil ekzem, ustalo lámání nehtů. Po roce správné výživy, přestože narušené nějakými těmi hříšky a výpadky, jsem jako znovuzrozená. A co víc? Kvalita jídla se v konečné fázi projevila i v kvalitě spánku!

Musím dát za pravdu odborníkům. Většina z nás jí zcela špatně. Nakupujeme v marketech nekvalitní a nevhodně zpracované potraviny, které nás sice zasytí a navíc nám chutnají, ale ve skutečnosti nám při dlouhodobé konzumaci ubližují. Jsme děti chemie. Není divu, že v posledních letech přibylo tak obrovské množství střevních zánětů, potravinových alergií a intolerancí, pořád to kolem sebe slyším. Zároveň ale přibývá i depresí, Alzheimerova choroba a další nemoci, které také souvisí s tím, jaké potraviny a v jaké kvalitě posíláme našim střevům.

Pokud chcete být zdravější, chcete se cítit se mladší a energičtější, pokud chcete zhubnout, nechte se inspirovat, začněte jíst také lépe! Opravdu se definujeme tím, co jíme.

Níže doporučuji skvělou knihu, která vám pomůže leccos pochopit a hlavně také zjistit, jak jste na tom a kde jsou vaše největší slabiny... a samozřejmě zmíněnou kuchařku.

 
   

Více o knize 77 tipů pro zdravá střeva 
 
Předchozí článek o zdravé kosmetice, která je také důležitá a na rozdíl od diety je to vyloženě rozmazlování: Krásná pleť září zdravím

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.077 s