Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 14.7.2024, svátek má Karolína 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Šaty Heleny Vondráčkové na výstavě. Kde je můžete vidět?

06.06.2024   Aneta Šimonková   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Šaty Heleny Vondráčkové na výstavě. Kde je můžete vidět?Je naší královnou popu. Fenomén jako Karel Gott. Helena Vondráčková je nejen skvělá zpěvačka, ale i úžasně tancuje, ovládá hru na více nástrojů. Umí se přizpůsobit trendům, i proto už je neuvěřitelných 60 let na scéně. Umí se pohybovat i na poli módním. Nyní můžete nahlédnout do jejího šatníku. Galerie Tančícího domu v Praze totiž nabízí přehlídku módních skvostů této fenomenální zpěvačky. Spatříte kousky, které ještě nebyly nikdy vystavené, dokonce tu jsou nově objevené šatičky ze slavné pohádky Šíleně smutná princezna.
 

Expozice nabízí přes 300 archivních fotografií, 100 originálních kostýmů od slavných domácích i zahraničních návrhářů, ale i nově nalezené původní šaty z pohádky Šíleně smutná princezna či ještě nevystavené kostýmy skupiny Golden Kids. Nejen to je k vidění v Galerii Tančící dům na výstavě Helena – 60 let na scéně.

Náš tip? Zajděte si i do baru s výhledem na Prahu

Výstava zachycuje kariéru české královny popu. Nesmí chybět éra s Golden Kids, která byla tak trochu odrazovým můstkem Heleniny zářivé kariéry. Expozici si můžete užít až do 23. února 2025, proč ale tak dlouho čekat? Možná se sem i vrátíte. My tu byli dvakrát a návštěvu jsme spojili s osvěžením v baru horního patra Tančícího domu s krásným výhledem.

Šaty, videa, fotky i obrazy od Karla Gotta

příštího roku, nabídne ve dvou patrech domu ucelený pohled na hudební tvorbu zpěvačky a poprvé veřejnosti odhalí foto a video ukázky ze soukromého archivu z 60. let. Návštěvníky čekají i dva obrazy, které pro Helenu Vondráčkovou namaloval Karel Gott, originální soška Zlatého slavíka z roku 1966 nebo kostýmy z roku 1964, které zpěvačce šila její maminka. 

Helena Vondráčková a šaty, které procestovaly svět

Vystupovat na světových festivalech a pódiích od Japonska po Brazílii je sen, který se nesplní ani mnoha dnešním mladým zpěvačkám. Pro Helenu Vondráčkovou to byla realita. Přesně před 60 lety v dubnu 1964 vyhrála v pražské Lucerně soutěž Hledáme nové zpěváky a hned dostala nabídky na nahrávání písní a účinkování v televizních pořadech. Píseň Červená řeka, která zazněla o pár týdnů později, se přes noc stala hitem a rozjela její kariéru naplno.

Na výstavě se návštěvníci mohou seznámit s počátky kariéry slavné Heleny. Uvidí plakát k osudové talentové soutěži, kam zpěvačku přihlásil její tatínek a změnil tím tehdy 17leté Heleně život. Mezi exponáty je i broušená váza, kterou za výhru dostala. Nebo první vydané “elpíčko” a archivní fotografie a video záběry, které ukazují i odvrácenou stranu slávy. 


Expozice nabízí mimo jiné i moderní kostýmy, které vznikly po roce 2000, nebo partitury, do kterých jsou ručně zapisovány poznámky z natáčení dnes již legendárních písní. Součástí je i velké množství obrazového materiálu včetně vzpomínek a zážitků z prvních koncertů v zahraničí, které na výstavu zapůjčila Česká televize.

Zdroje: Galerietancicidum.cz
Piaristi 

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0469 s