Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 14.7.2024, svátek má Karolína 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Mravenci: Podrobný vhled do fascinujícího mikrosvěta

11.06.2024   Monika Škubalová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Mravenci: Podrobný vhled do fascinujícího mikrosvěta

Kniha Mravenci je naprosto fascinujícím čtením, a to nejen pro děti, ale také pro dospělé. Dozvíte se o mravencích úplně všechno a z některých informací vám zůstane rozum stát.

Hyperrealistické 3D ilustrace odkrývají tajemství mravenčí říše

Kniha „Mravenci - život lesního společenství“ od Armina Schieba vás zve na úchvatnou cestu do mikroskopického světa mravenců. Nechte se uchvátit neuvěřitelnou organizací a spoluprací těchto drobných tvorů, zachycenou v ohromujících 3D ilustracích. Tato vizuální symfonie vás pohltí od první stránky!

Schiebova mistrovská díla otevírají okno do fascinujícího světa mravenců

Schieb, talentovaný německý ilustrátor, se ve svém díle zaměřuje na přiblížení fascinujícího života mravenců čtenářům pomocí hyperrealistických 3D ilustrací. Jeho inovativní přístup umožňuje nahlédnout do komplexní kolektivní inteligence mravenců a jejich složité společenské struktury. Díky digitálním modelům a pečlivě aranžovaným scénám získáte hluboké a detailní znalosti o mravencích, které byste jinak nikdy nepoznali.

Cesta do nitra mravenčího společenství: Odhalování tajemství krok za krokem

Kniha je rozdělena do kapitol, které postupně odkrývají různé aspekty mravenčího života. Začíná se základní anatomií mravenců, dále popisuje jejich biologické cykly a detailně rozebírá sociální strukturu a komunikaci uvnitř kolonie. Každá stránka je doplněna úchvatnými 3D ilustracemi, které vám umožní prozkoumat mraveniště do nejmenších detailů.

Od anatomie k biologii: Komplexní svět mravenců v detailu

Mravenci jsou neuvěřitelně složití tvorové s propracovanou anatomií a biologickými procesy. Schiebova kniha vás provede každým aspektem jejich těla, od hlavy až po zadeček. Detailní ilustrace ukazují vnitřní orgány, svaly, tracheální a nervový systém. Například fascinující jednoduchost a účinnost tracheálního systému, sloužícího k dýchání, vás zaručeně ohromí.

Sociální struktura: Mraveniště pod mikroskopem

Jedním z nejzajímavějších aspektů knihy je popis sociální struktury mravenčí kolonie. Každý mravenec má přesně definovanou roli, která je určena již během vývoje plodu. V kolonii existují různé kasty, jako jsou dělnice, vojáci a královny, a každá z nich má specifické úkoly nezbytné pro fungování celého společenstva.

Dělnice tvoří páteř kolonie a starají se o sběr potravy, péči o larvy a údržbu mraveniště. Vojáci chrání kolonii před predátory a invazivními druhy, zatímco královna je zodpovědná za reprodukci a udržování populace.

Komunikace: Jazyk feromonů a fascinující tanec

Komunikace mezi mravenci je dalším fascinujícím tématem, které Schieb ve své knize podrobně popisuje. Mravenci komunikují hlavně pomocí chemických signálů, které jsou vylučovány jejich žlázami. Tyto feromony jim umožňují předávat informace o zdrojích potravy, hrozbách nebo potřebě nového bydlení. Tykadla, která jsou klíčová pro vnímání pachů, hrají zásadní roli v orientaci a navigaci.

Zajímavostí je i mravenčí tanec, který slouží k předávání složitějších informací o vzdálenosti a směru ke zdroji potravy.

Ekosystémové vazby: Mravenci jako strůjci lesa a klíčoví aktéři ekosystému

Schieb nezapomíná ani na roli mravenců v ekosystému. Mravenci ovlivňují své okolí mnoha způsoby, například provzdušňováním půdy, rozkladem organické hmoty a šířením semen. Jejich interakce s jinými druhy, jako jsou rostliny, houby a jiné živočichy, vytvářejí komplexní a vzájemně propojené vztahy, které jsou důležité pro zdraví a stabilitu ekosystému. Mravenci tak hrají klíčovou roli v udržování rovnováhy v lesním prostředí a jejich aktivita má významný dopad na celou biosféru.

Kniha „Mravenci - život lesního společenství“ je fascinující a poutavá publikace, která otevírá dveře do skrytého světa mravenců. Díky úchvatným 3D ilustracím a podrobným popisům se čtenáři dozví o anatomii, biologii, sociální struktuře a komunikaci těchto fascinujících tvorů. Kniha zároveň zdůrazňuje důležitou roli mravenců v ekosystému a podněcuje k hlubšímu pochopení a respektu k těmto nenápadným, ale nezbytným obyvatelům naší planety.

Tato kniha je ideální pro všechny, kteří se zajímají o svět hmyzu, chtějí se dozvědět více o mravencích nebo si jednoduše vychutnat krásu a detailnost 3D ilustrací. Je to také skvělý dárek pro milovníky přírody a všechny, kteří se zajímají o biologii a ekologii.

O knize Mravenci – život lesního společenství

  • Autor: Armin Schieb
  • Vydáno: 2021, Kazda
  • Překlad: Markéta Kliková
  • Počet stran: 128
  • Jazyk vydání: český
  • Ilustrace/foto: Armin Schieb
  • Vazba knihy: pevná / vázaná
  • Forma: kniha
  • ISBN: 978-80-7670-036-9


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0561 s