Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 14.7.2024, svátek má Karolína 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Koncerty, divadlo i swing na festivalu Rosa Bohemica

11.06.2024   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Koncerty, divadlo i swing na festivalu Rosa BohemicaVe čtyřech krajích zazní převážně česká hudba v průběhu hudebního festivalu ROSA BOHEMICA, který začal o víkendu a potrvá až do konce listopadu. Do programu se vešlo 13 koncertů, 4 divadelní představení a 2 přednášky na 13 místech Čech. Festival probíhá již čtvrtým rokem na pozoruhodných historických místech se silným geniem loci.

Festival začal v sobotu 8. června v Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše komponovaným, literárně hudebním pořadem vytvořeným z Čapkových fejetonů a glos a první koncertů se uskutečnil hned v neděli 9. června v parudubických Kojicích v románském kostele sv. Petra a Pavla.

Následuje 
koncertem v kostele Nanebevzetí Panny Marie v jihočeské Blatné 29. června, kde bude vzdán hold Bedřichu Smetanovi a Antonínu Dvořákovi. Dále se můžete těšit na 14. července na zámek v Pátku nad Ohří, kde zazní mj. barokní autoři i hudba židovská. Dále pak zavítejte  21. července do barokního kostela v Cítolibech na Lounsku, kde se představí duchovní hudba raně barokní Moravy

3. srpna festival vrátí do Památníku Karla Čapka na Strži ve Staré Huti s etnickou hudbou. 
11. srpna se hudebním dějištěm stane úžasný, byť nedostavěný gotický chrám v Panenském Týnci. A 31. srpna se odehraje v zámecké zahradě Pátku nad Ohří představení českého světoběžníka cizího jměna Evgeny Ibragimova spolu s přednáškou historika Ondřeje Crháka o slavném cestovateli Emilu Holubovi.

7. září pohostí Rosu Bohemicu zámek v Nižboru na Křivoklátsku prostřednictvním renomovaného souboru Ensemble Inégal a programu z děl raně barokních skladatelů.
21. září pak přijede festival naposledy na Strž ve Staré Huti, do Památníku Karla Čapka, a pozve publikum  na hudbu dvacátých a třicátých let minulého století.
25. září zazní Dvořákova Lužanská mše v podání Ensemble Inégal v Bohutíně, a to v kostele sv. Maří Magdalény.

5. října zazní mariánský program Ave Maria gratia plena vAugustiniánském klášteře v Roudnici nad Labem.
24. října vás potěší virtuózní hra mladého hudebního souboru Rýnský v Praze, v kostele sv. Vavřince pod Petřínem, studenti sem přinesou moravskou hudbu 17. století.

7. listopadu navštivte Vrchlické divadlo v Lounech s dětským představením Loutkando Grando aneb kouzelné hraní s barokní hudbou.
12. listopadu se bude hrát pěkně hezky česky na klavír na zámku v Kosmonosích, zve vás hudební skladatel a vynikající klavírní improvizátor Jiří Pazour.
28. listopadu bude festival slavnostně zakončen v královském městě Slaný, a to ve Slánské kapli Zasnoubení Panny Marie nacházející se v budově bývalého Piaristického gymnázia. Poslechnete si ztracený a znovru zrekonstruovaný houslový part k Michnově Loutně české, skvostu české barokní hudby. 

Zakladatelka festivalu Rosa Bohemica, sopranistka Gabriela Eibenová říká: „Festival Rosa Bohemica znamená v překladu Růže česká. Název mu dala stejnojmenná kniha kněze Václava Boleluckého Rosa Bohemica ze 17. století. Nelze také přehlédnout, že tvar růže má i mapa našich festivalových míst. A pak je zde symbolika růží napříč historií: růže je symbolem lásky, půvabu a trpělivosti.“

Celý program, termíny jednotlivých akcí mapy i vstupenky na www.rosabohemica.cz
Vstupné od 60 do 250 Kč, studenti, senioři, ZTP a ZTP/P mají slevu 


Kostel Nanebevzetí Panny Marie v jihočeské Blatné


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0311 s