Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 14.7.2024, svátek má Karolína 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Moje ptačí knížka je pro děti ideální

16.06.2024   Renata Šindelářová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Moje ptačí knížka je pro děti ideálníMoje ptačí knížka je krásná publikace pro zvídavé děti mladšího školního či předškolního věku s velkými stránkami v A4 formátu, která je plná barevných a věrohodných obrázků doplněných rozumnou míru textu. Přesně tak, aby malé koumáky bavila, podnítila jejich zájem, sdělila pár zajímavostí, ale nestihla se stát nudnou. Přesně tak, aby zodpověděla spoustu všetečných otázek typu "proč", přestože možná některé další otázky přibudou - což je zcela v pořádku.

Celá kniha je rozdělena do několika logických částí daných ročním obdobím a aktivitou ptáků tím danou. Začínáme ovšem úvodem o ptačí říši, ve kterém se dozvíme něco málo o tom, jak ptáci vypadají, jak se rozmnožují a kam létají tažní ptáci na zimu. Také v každém z popisovaných činností ptáků, které probíhají v daných ročních obdobích, se dozvídáme více o životě opeřenců a v průběhu celé knihy poznáváme stále více druhů.

Na úplně každé stránce se nachází krásný obrázek vyplňující celý prostor a na něm se nachází minimálně jeden či více zástupců ptačí říše. Textu je na stránkách spíše sporadicky, navíc je rozčleněn do krátkých odstavců, příjemně krátkých i pro pohodlné čtenáře. Přestože textu není mnoho, s jendoduchou důvtipností předkládá řadu zajímavostí, takže se jistě má každý má šanci dozvědět něco nového. Není prostor zacházet do hlubokého vysvětlování či přílišných detailů, ale to vůbec nevadí. Podnítí k dalšímu vědeckému bádání v pozdějším věku.

Moje ptačí knížka je rozhodně velmi podnětně edukativní a zároveň velice pěkně zpracovaná, vizuálně i obsahově. Je perfektním příkladem, jak v dítěti probudit tak důležitý zájem o přírodu. Pečovat o ni bylo důležité vždycky, ale v době technických vymožeností, které děti svádí k hraní her a virtuálních aktivit, je to ještě důležitější. Bez probuzení zájmu o přírodu naše děti vskutku dobrá budoucnost nečeká. Jak se v posledních desetiletích ukazuje, už i my jsme tuto péči podcenili, nynější přetechnizovaný svět jí nahrává ještě méně. Veškerá snaha začíná u probuzení zájmu - a ten může zprostředkovat právě kniha podobného typu. 

Moje ptačí knížka, Svenja Ernsten, Jana Walczyk
Vydalo nakladatelsví Kazda r. 2021
Odkaz na knihu


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.06 s