Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 14.7.2024, svátek má Karolína 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Týden plný příběhů o jedné milé rodině a lese

18.06.2024   Renata Šindelářová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Týden plný příběhů o jedné milé rodině a leseDrobná knížečka pro předškoláky a čtenáře mladšího školního věku s názvem "Vítejte u nás v lese" přináší sedm krátkých rodinných povídek, kde každý ze členů rodiny prožije svůj krátký příběh a dostane se dokonce také na jezevčíka Loliho a strom Bonifác. Hlavní roli zde hraje příroda a velká část příběhů se odehrává alespoň částečně v lese či v jeho blízkosti, ovšem ne docela všechny, jak by název napovídal. Texty doplňují milé ilustrace a na konci knihy se nachází zábavný úkol na podporu rozlišení jednotlivých dní v týdnu.

Roztomilá knížečka vypráví 7 různých příběhů, které pokaždé vypráví o jiném členu rodiny. Autorka používá jednoduchý, dětem srozumitelný jazyk a krátké věty. Nešetří citoslovci a důležitá je pro ni zábava, dobrodružství a otevřené srdce. Ačkoliv hlavním hrdinou každého příběhu je jiná osoba, dohromady nám autorka vytváří obraz jedné spokojené rodiny, ale také prostředí, ve kterém žijí. Se spokojenými a dobrosrdečnými lidmi se daří dobře též zvířatům a rostlinám.

Pondělní příběh nám líčí dobrodružství šestileté Frídy, která zapomněla boty na lesním hřišti, a když se je vydá hledat, objeví malou liščí rodinku. V úterý maminka hajná hledá v lese ztraceného ženicha a zachrání les i svatbu od požáru. Středeční dobrodružství prožije Frídin o rok starší bratr a dobrdoružství, které prožije u jezírka, mu nejen zvedne náladu, ale přiblíží ho k jeho králičímu mazlíčkovi. Na čtvrtek nesmíme zapomenout, stejně jako občas zapomíná babička, která ztratí brýle a tak tak že nepřipeče koláč. Pátek ale patří jezevčíkumu Lolimu, který pomáhá dětem chránit les. V sobotu se dozvíme, že i stormy mají jména, povídají si spolu a vlemi jim záleží na tom, kde rostou a jací lidé se o ně starají. A v neděli tatínek uspořádá velikou oslavu.

Je to zkrátka nejen týden plný příběhů, ale plný zábavy a dobrodružství! A Kromě samotných příběhů autorka šikovně vkládá do textů drobná poučení, která tam jakoby mimoděk vklouznou, aniž by zbytečně poučovaly.

"Stop!" zvolá Andrea. "Kam tu kládu nesete?"
Tom zrudne. "No... my.. ehm.. chtěli jsme si ji vzít an tu demonstraci."
"Jo, přesně tak," přidá se Felix. "Zeměkoule se pořád víc otepluje a stormy umírají. Chceme to vysvětlit dospělým, aby s tím něco udělali."Vítejte u nás v lese!, Henriette Wichová, Tessa Rathová
vydalo nakladatelství Kazda r. 2021
Určeno pro děti od 4 let
Odkaz na knihu


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0409 s