Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 14.7.2024, svátek má Karolína 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


DOPORUČUJEME pohodové čtení na léto

14.06.2024   redakce   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

DOPORUČUJEME pohodové čtení na létoPřipravili jsme si pro vás pět báječných tipů pohodového čtení na léto. Dvě knihy, u kterých se nemusíte příliš bát, přestože nenechají vaše emoce zcela chladnými. Trochu vás pobaví, trochu vás vystraší, ale celkově vám přinesou tolik kýžený klid, abyste si vysněné chvíle odpočinku nekazili žádnými nervy drásajícími dramaty. Jeden titul, který vás vyloženě rozesměje a zvedne vám náladu i sebevědomí. A nakonec také dva tituly z kategorie young adult, které právě díky svému pohodovému obsahu potěší každou romantickou a jemnou duši bez rozdílu věku. 

                                                                       
Jelita a jitrnice
Michaela Janečková
Cosmopolis 2024

Hořkosladký příběh plný sarkasmu, který se vydáváza humorný pamflet omaštěný českým folklorem. Naráží na spoustu témat, která v současné době řeší každý z nás.

V ději se střídá několik postav, takže každý se tam najde. Leckdy smutná témata řeší autorka s nadhledem, takže nepůsobí až tak děsivě, přestože v nás zanechávají lehké rozhořčení.

Zvládat všechny ty pitomce okolo, bez nichž by byl svět báječné místo pro život, to by se ještě zjistit dalo. Co když ale patříte i vy do týmu jitrnic? 


 


Vlků se nebojím
Renata Šindelářová
Literární strom 2024


Krušnohorský příběh o mladé ženě Berenice, která žije v odlehlé hájence v Krušných horách, miluje místní divoké lesy, přírodu a zvířata. Pracuje jako veterinární asistentka.

Zdá se, že všechno v Bereničině životě klape, ale není to tak docela pravda. Především v její dětstvím se skrývají neodhalená tajemství, která tu a tam vyplouvají na povrch a kvůli nimž si Berenika rozumí lépe s lidmi než zvířaty. Sama se velmi ztotožňuje s vlky, kteří se vrací do Krušných hor.

Zvláštností elektronické verze jsou dvě podoby knihy: můžete si vybrat, zda si knihu přečtete v první nebo třetí osobě.

 


Buď v pogodě
Sandra Pogodová, Richard Pogoda
Cosmopolis 2021


Volné pokračování úspěšného titulu Hoď se do pogody, v němž dva kreativci (on hudebník, ona herečka) vyprávějí stylem blogerských příspěvků své bezva zážitky.

Obzvláště Sandra exceluje svými šíleně nemotornými zkazkami, které působí tak absurdcně, že se herečka dušuje, že vše, co je v knize napsáno, je svatosvatá pravda.

Kniha přináší pozitivní úhel pohledu na běžné starosti a ukazuje nám jasně cestu, jak zvládnout své vlastní životní karamboly. S humorem! Chcete-li si zvednout sebevědomí a dokázat si, že na tom nejste zas tak špatně, jsme tu pro vás!  láká Sandra.
 


Nečekaný polibek
Petra Martišková
Alpress 2024


Příběh osmnáctileté Alex, kterou čeká stěhování z Prahy na vesnici a s tím i nová škola, noví spolužáci, a pokud bude chtít dál hrát hokej, pak i přestup do nového týmu, který je navíc plný kluků.

Nestačí, že má srdce rozbité na tisíc kousků, ještě se na ni i tátu vykašlala mamka. Že by někdy znovu uvěřila v lásku? Tak to rozhodně nemá v plánu. Chce si jen vybojovat místo v týmu a v klidu odmaturovat.

Jenže to by jí do života nesměl nečekaně vpadnout Max. Příběh lásky, kterou ani jeden neplánoval a ve kterém hraje svou roli i jedno molo u rybníka na samotě…


 


Údolí ticha
Radka Zadinová
CPress 2019


Letní příběh o tom, jak se může během chvíle změnit život dívce, která má všechno, co si jen může přát: láskyplný domov, nejlepší kamarádku a kluka, kterého jí každý závidí...

Pak je však najednou všechno jinak, rodina se rozpadá a všechno, čemu věřila, je pryč. Otec ji odváží na místo zvané Zámeček, k babičce, kterou nikdy nepoznala a ji čeká život plný odpovědnosti za malou Haničku, v místě, kde ji nikdo nezná.

Erika nakonec v Zámečku nachází i to, co by nečekala: porozumění, přátelství a také velkou lásku.... Má však ještě šanci po tom, co se stalo, být šťastná? A dokáže to? Dokáže milovat, věřit a snít?

 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1037 s