Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 14.7.2024, svátek má Karolína 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Máj Národní se brzy otevře. Jak to v něm vypadá?

21.06.2024   Aneta Šimonková   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Máj Národní se brzy otevře. Jak to v něm vypadá?24. června se bude konat velká sláva. Otevřou se dveře legendárního domu Máj na rohu Národní a Spálené ulice v Praze. I když rekonstrukce trvala pouze necelé dva roky, zdálo se to jako věčnost. Ale je to tu. Tak jako motýli Davida Černého na fasádě rozevírají svá křídla, otevřou se vám brány do nového světa domu Máj, který jednu dobu nesl poangličtěnou verzi My. Naštěstí noví majitelé vrátili budově původní název, takže se můžete těšit, až vás uvítá Máj Národní. A jak vypadá uvnitř? Byli jsme se tam podívat, takže s námi tam vstoupíte i vy.
 

Jak vypadá nový Máj Národní? Zábavně. Během rekonstrukce se původní monofunkční obchodní dům proměnil v moderní centrum zábavy, her a zážitků. Na ploše přes 17 tisíc m2 zcela dominují aktivity pro malé i velké. Proč není více obchodů? Patro v úrovni ulice poslední roky sloužilo k průchodu, denně se tu mihne asi 50 000 lidí. Proběhnou tu, popadnou kafe, koupí pečivo k snídani nebo potraviny domů. Proto je v dolním patře zachované Tesco, ve zmíněné části u ulice najdete právě několik obchodů, kde si pořídíte něco „fast“.
 

Five Guys v Praze!

Výše je pak Foodhall, která nabídne přibližně 750 míst k sezení. Bude tu další pobočka Popeyes, Burger King, Banh-mi, Prima bašta, Misushi, Amerikanos a pozor, konečně k nám dorazí Five Guys!

Milovníci her, Lvíčkov pro děti 

Ve 3. a 4. patře se nachází LEVELS, kde se vyřádí milovníci her každého věku. Čekají tu stovky arkádovek, nejmodernější závodní simulátory, minigolf, šipky či billiard. Kromě spousty zábavy a zážitků se návštěvníci mohou těšit také na gastronomické zážitky a unikátní drinky v baru, který dosahuje přes dvě patra do výšky 9 metrů.

Ráj dětí je Lvíčkov v 5. patře. Svět nekonečné zábavy pro malé raubíře a jejich rodiče. Ocitnete se v největším rodinném zábavním parku v centru Prahy. Děti se tu vydovádí v neskutečně prostorných, velkých, vysokých, barevných a nápaditých prostorech. Součástí je i rozlehlá terasa, která svými rozměry patří mezi největší v centru Prahy. Vzrušující cestu časem zpátky do historie od podzimu 2024 v 6. patře nabídne expozice Back in Time.

Marvelovky v Máj Národní

Všechny fanoušky superhrdinů nadchne zážitkový obchod Heroes Park v 7. patře, kde si naplno užijí vzrušení, zábavu a dobrodružství se svými oblíbenými hrdiny. Můžeme vám ze zkušenosti říct, že nejsme blázni do Marvelovek, ale tohle nás tedy nadchlo. Superhrdina, za nímž se promítá interaktivní ubíhající město a simulující vítr vás vtáhnou do děje.

Nejvyšší vyhlídka v Praze

Stoupáme výše. Ve Fly Vista v 8. patře si dopřejete dokonalý gastronomický zážitek, ochutnáte vybrané šampaňské a vína. Už odtud máte jedinečné výhledy na Prahu, ale nejsme ještě na vrcholu. 9. patro je skvost. Vyhlídková terasa v Máj Národní je nejvyšší 360° panoramatickou terasou v centru metropole! Ze  40 metrů nad zemí uvidíte na Pražský hrad, Žižkovskou věž, mrakodrapy na Pankráci i Petřín.

Vlastníkem objektu bývalého obchodního domu Máj je od začátku roku 2019 developerská společnost AMADEUS Real Estate a.s., která na trhu působí více jak 30 let. Mezi její současné největší projekty patří vedle Máje Národní také AMESIDE v Plzni, kde připravuje výstavbu nové městské čtvrti. V Praze dále vlastní a provozuje např. kancelářské a obytné prostory ve Vlastině ulici (Praha 6) nebo rekonstruovala svůj objekt Paláce Bristol (původně z konce 19. století) v Dlouhé ulici. Dále zde připravuje další bytové projekty např. ve Stodůlkách. Vlastníky společnosti jsou a správní radu společnosti vedou bratři Václav a Martin Klánovi. 

Máj Národní a jeho NEJ

● Počet moderních arkádových her: 125

● Zábavné prvky pod jednou střechou: 193 (125x arkádovky, 6x šipky, 3x billiard, 2x shuffleboard, 3x prize games, 1x racing bug, 3x karaoke, 2x F1 simulátor, 8x GT simulátor, 1x minigolf, 24x PC, soft play hřiště, toddler area, dětský kolotoč, lezecká stěna, vzduchové bludiště, zipline, míčkový bazén, Mini City, skluzavky a tobogány, trampolíny, ninja prolézací dráha, dětský bagr s míčky, 8x interaktivní místnosti s příběhem o historii Prahy, merch obchod s 14x komiksovými postavami).

● Indoor minigolf o 18 jamkách

● Bar přes dvě patra o celkové výšce 7,593 m

● Počet vystavených (různých) lahví na baru: 904

● Bar v interiéru o délce 36 m

● Křišťálové lustry pod jednou střechou v počtu 251 kusů

● Heroes Park o rozloze 768 m2

● Back in Time o rozloze 873 m2

● Vana jako champagne bucket 1,8 x 0,9 x 0,89 m

● Křišťálová kostra nad barem 4,8 m

● Motýli na fasádě 12,4 m x 15,16 m


Teď se ale už pokochejte přímo pohledem do jednotlivých pater. Buďte v Máji Národní dříve než ostatní.


Vizualizace obchodů v dolním patře. 

Foodhall není "studená" jako v obchodních centrech. V herní části je biliár...... závodní autíčka...... minigolf...... i simulátory formule.I toalety jsou nápadné.
Bary také stojí za to.Tento má 9 metrů.Vše září barvami. Lvíčkov učaruje i vám. Marvelovky naživo? Ano, v Máji Národní se ocitnete přímo v jejich filmech.
 

Chcete zavzpomínat? Připomeňte si, jak Máj rostl a jak jsme jej objevovali.


Zdroj: 2media.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0347 s