GrilovačkaPoslední autobus ujel...Soused psychopatVýslechCo znamená psát moderněStockholmský styl
Co mě v únoru zaujalo na NetflixuVýznamné jubileum Faye DunawayovéKdyž se pravda stane zradouKniha o vytváření reklam formou obrázkového seriálu v naší zemi během 20. věku Kdo byl Vladimír Thiele?Omar Sy v nejintimnější roli posledních let: Byl jsem cizincemKaždá krize je příležitost, ukážou hrdinové zlodějské černé komedieVrcholné španělské baroko před VelikonocemiUmělecko-průmyslové muzeum v roce 2026 mezi tradicí a vizíCo o nás prozrazují naše knihovny a které poklady jsme přehlédli?Svět, kam příliš často nenahlížímeMaďarský soubor Royal Ballet Fehérvár uvede v Praze taneční divadlo Kameny
Žena krásná, smyslná, vzrušující, éterická. Žena svůdná nymfa a sexuální symbol. A přeci skrývá ještě něco víc, hluboko v sobě, ve svých myšlenkách. Něco, co z ní vyzařuje a co lze těžko popsat. Něco, do čeho muži nevidí a co jim žena může a nemusí odhalit. Své touhy a představy. Co vlastně žena chce? Po čem touží? Odhalí toto tajemství někdo? Nebo již bylo odhaleno? Co se o něm píše v knihách? Co se vlastně ví o tajných dívčích snech, co se tuší za ženskou přitažlivostí?
Z některých holek sex vyzařuje, z jiných - někdy velice hezkých - téměř vysloveně ne. Aroma sexu je mocné afrodisiakum. Spíš než s krásou to souvisí s vůní, protože lidé jsou hmyzu a bezobratlým blíž, než si to jsou ve své aroganci ochotni připustit.
(Erica Jongová - román Obyčejné ženské blues)
A ty jsi najednou ve mně viděl jednoduchou holku, které vyhovuje veselý, nezávazný průběh života, to věčné „padání do lásky“, bez zmatků, bez trápení, která chce vždycky znova prožívat jen to první nádherné zalykání, strávit celý život v nastavovaných extatických okamžicích. (Iva Hercíková - povídka Uprostřed noci)
(Marek Vašut - úryvek z rozhovoru)
Není to jen o sexu
Je mnoho cest a všechny vedou k jedinému cíli. Jsou vybrány různé úryvky tak, aby sdělení bylo celistvé a každý se v nich našel. Mě se líbí nejvíce ten autorčin. Z těch ostatních se jí blíží jen Remarque. Renata popsala lásku v rozšířeném stavu vědomí extáze a Remarque lásku v zúženém stavu vědomí mezních situací. Jedna nás přetváří a naplňuje, druhá poznamená a vtiskne se hluboko do podvědomí. Remarque navíc upozorňuje na rušivost asociativního myšlení, které změně vědomí brání. Píše i o důležitosti fantazie v lásce a já bych jen doplnil, že fantazie a prožívání ženy v posteli se dá předem odhadnout podle toho, jak se chová v kuchyni. To co píše Vašut je sice pravda, ale týká se hlavně nižších typů lidí. Mě se líbí tisíce let jen jeden typ ženy a osudově na mě zapůsobí především ty, se kterými jsem se už setkal v minulých životech. Přeji všem čtenářům nerawebu hodně lásky a nezapomenutelných zážitků.
Nevím zda je to citát o sexu, ale je můj oblíbený, byť už si nepamatuji, kdo jej vyslovil. "Žena není kytara, tu po hře nemůžeš odložit do kouta."
Jinak to je moc pěkné.
Copyright © 2001 -
2026 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.