Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 25.6.2024, svátek má Ivan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Wasabi

26.08.2005   Radek Dolanský   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

WasabiWasabi je velmi zdařilá francouzská komedie se zárukou Jeana Reno v roli komisaře Huberta se zlatým srdcem a ocelovými pěstmi, který vzpomíná neustále na svoji dávnou lásku Miko, tu poznal za svého působení v Japonsku a jež mu najednou záhadně zmizela.

Všechno změnil telefon z Japonska oznamující mu, že jeho dávná láska zemřela a učinila jej univerzálním dědicem. Odlétá urychleně do Japonska. Ke smůle ostatních jej neustále provázejí problémy s pěstmi. A to hned na letišti v Tokyu. Zde se taky setkává se svým přítelem Momo z tajné služby. Samotný jeho výzor je komedií. U advokáta dostává coby dědictví krabici s několika věcmi a navíc přání Miko, aby se postaral o jejich dceru Jumi. Hubert je v šoku. Stejně šokující je jejich první setkání kdy Hubert zatají skutečnost, že je její otec.

Při posledním rozloučení se zesnulou Miko nalezne na její tváři a rukou záhadné indicie. Další šok jej čeká v bance, kde zjišťuje, že mu a jeho dceři zanechala Miko na kontě dvěsta miliónů dolarů. Při spoustě komediálních situací se v příběhu začíná objevovat japonská mafie. Hubert jako správný ochránce likviduje jednoho mafiána za druhým. Teprve v mládežnickém klubu dochází ke střelbě a vyděšená Jumi zjišťuje, že je Hubert policista a ten jí naopak musí vysvětlit co se kolem ní děje.

Když se Huberta nepodaří zničit mafiánskými pěšáky, dostává pozvání od samotného šéfa. Mezitím s pomocí Momiho zjišťuje pravé poslání Miko i její smutný osud. V závěru filmu se Jumi samozřejmě dozvídá, kdo Hubert je a příběh končí dojemně.

Wasabi si opravdu zaslouží žánrové označení komedie. Navíc komedie rodinná, vhodný doplněk společného večera s dětmi a prarodiči. Báječná podívaná i bez vulgárních výrazů, marjánky a podobných doplňků bez nichž se, bohužel, v poslední době neobejdou americké komedie.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0578 s