Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 25.6.2024, svátek má Ivan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Výběr filmů z programu ČT

21.08.2005   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Výběr filmů z programu  ČTOd 22.8.do 27.8. 05
Film o filmu
Filmový klub
Filmové návraty

Film o filmu: Válka světů pondělí 22.08., 20.50 hod,.ČT 2
Zákulisí natáčení nejnovějšího snímku Stevena Spielberga s Tomem Cruisem v hlavní roli

Filmový klub – Americké nezávislé léto
Nepovedený večírek (The Anniversary Party) pondělí 22. 08., 21.30 hod., ČT2
I předem ohlášená oslava může ukrývat neohlášená překvapení. Americký film (2001).
Hrají: J. J.Leighová, A. Cumming, G. Paltrowová, K.Kline,J.Adamsová,J.Belasová,P.Catesová - , - J. B. Hickey, P. Poseyová, J. C. Reilly a další.
Režie Alan Cumming a Jennifer Jason Leighová (111min) (Premiéra - v anglickém znění s titulky)
Úspěšný spisovatel Joe Therrian a jeho žena, herečka Sally Nashová pozvou do svého domu vybranou společnost, aby při této příležitosti oslavili šesté výročí svého poněkud rušného manželství. Toto setkání všem umožní jiný pohled na přátele, staré milence, protivné sousedy, manželství a filmový byznys. Během večírku si hostitelé i hosté vzájemně začnou říkat něco, co se v Hollywoodu vlastně nikdy neslyší - pravdu. Jejich rozhovory se tak neobejdou bez nepříjemných výčitek, hořkosti, zlomyslnosti, malosti a závisti. A samotný večírek se postupně dokonale vymykne veškeré kontrole? Film, zachycující krizi umělecky zaměřeného manželského páru, stejně jako odvrácenou tvář filmového Hollywoodu, natočila scénáristická a režijní dvojice Alan Cumming a Jennifer Jason Leighová, kteří ve filmu také ztvárnili manželskou dvojici Joea a Sally. Pro rozehrání komorního dramatu tvůrci působivě využili interiéry domu a jeho okolí a spoléhali na obsazení a výkony známých hereckých představitelů, jimiž nepochybně jsou Kevin Kline (Cal Gold)a Gwyneth Paltrowová (jako právě vycházející filmová hvězda - Skye Davidsonová). Z jejich dalších spoluhráčů to byli například John C. Reilly (Mac Forsyth) a Parker Poseyová (Judy Adamsová).

Akce Jelcin (Spinning Boris) úterý 23. 08. 20.00 hod., ČT1
V zemi, kde zítra už téměř opravdu znamená zítra. Brilantní americká satira, natočená podle skutečných událostí z pozadí Jelcinovy volební kampaně (2003).
Hrají: J. Goldblum, A. LaPaglia, L. Schreiber a další.
Režie Roger Spottiswoode (108min)
(Premiéra)
Než přijmete životní zakázku, zjistěte si, zda v ní nepůjde o život. To si měli uvědomit američtí odborníci na volební kampaně George Gorton, Dick Dresner a Joe Shumate dřív, než přijali nabídku zbohatlického ruského podnikatele Lugova. Je totiž před prvními svobodnými volbami v Rusku a oni mají zvednout preference dosavadního prezidenta Borise Jelcina. Šokovaní specialisté po příletu do Moskvy zjistí, že sedmnáct týdnů před volbami má jejich klient pouhá tři procenta příznivců a že proti komunistovi Zjuganovovi nemá šanci. Na volebním výsledku však záleží nejen příští politická orientace země, ale také třeba hodnota akcií ropných podniků. A tam, kde jsou ve hře miliardy, jde vždy o krk...
Snímek zkušeného režiséra Rogera Spottiswoodea (Air America, Zítřek nikdy neumírá) vznikl podle skutečných událostí z pozadí kampaně za Jelcinovo znovuzvolení. Je zajímavým pohledem do zákulisí nejvyšší světové politiky, ale i brilantní satirou na lidi a mechanismy, které hýbou dnešním světem.

Film o filmu: Pan a paní Smithovi úterý 23. 08. 21.45 hod., ČT1
Zákulisí natáčení akční komedie s Angelinou Jolie a Bradem Pittem v hlavních rolích (Premiéra)

Rozhovory ve městě (Stadtgespräch) středa 24. 08., 20.30 hod., ČT1
Najít toho pravého neznamená vždycky výhru! Německá hořká komedie (1995).
V hlavní roli Katja Riemannová
Dále hrají: A. Zirner, M.Gedecková, K. Wiesinger, M. J. Bleibtreu a další.
Režie Rainer Kaufmann (91min) (Premiéra)
Třicátnice Monika radí posluchačům rádia v oblasti vztahů i v těch nejpikantnějších otázkách, ale sama má problémů víc než dost. Vlastně jeden hlavní. Stále ještě nenašla toho pravého, i když biologické hodiny tikají a matka stále více naléhá. Na její třicáté narozeniny se Moničin homosexuálně orientovaný bratr René rozhodne konečně jednat a podá seznamovací inzerát. Zároveň představí Monice svého nového přítele, zatímco matce svou orientaci přísně tají. První „schůzky naslepo“ však dopadnou tak, že je Monice v podstatě lépe tak, jak právě je. Mnohem příjemnější je setkání se Sabine, matkou dvou dětí a náhodnou známou z posilovny. Přestože obě žijí naprosto odlišným životem, mají nové přítelkyně mnoho společného. Dokonce víc, než zpočátku tušily. Moničin soukromý život však začíná být věcí veřejnou ve chvíli, kdy se problémy všech zúčastněných dostávají do éteru a výrazně zvednou sledovanost upadající talk show. V hlavní roli „ženského“ filmu uvidíme jednu z nejpopulárnějších německých hereček Katju Riemannovou, která za svou roli získala tři německá filmová ocenění ( Německá filmová cena, Bavorská filmová cena a Cena Ernsta Lubitsche). Po jejím boku uvidíme další oceňovanou herečku Martinu Gedeckovou či hrdinu filmu Lola běží o život Moritze Bleibtreua. Film režiséra Rainera Kaufmanna
(Frankfurt,1959) byl německým příspěvkem na MFF v Cannes v roce 1996.

Dr. T a jeho ženy (Dr. T and the Women) středa 24.08. 23.40 hod., ČT1
Richard Gere v roli gynekologa, který je obklopen krásnými ženami, ale touží být jen s jedinou.Americký film (2000).
Dále hrají:H. Huntová, F. Fawcettová, L.Dernová, S. Longová, T. Reidová, K.Hudsonová, L. Tylerová, R. Hays, M.Malloy a A. Richter.
Režie Robert Altman (117min)
Sullivan Travis je neobyčejně šaramantní dallaský gynekolog a porodník, jehož pacientkami většinou jsou nejbohatší ženy z celého Texasu. Dr. T, jak mu někdy jeho známí říkají, je stejně jako v práci, tak i doma neustále obklopen především ženami. Možná až příliš časo poznává jejich slabosti a problémy. Proto občas takřka „zmizí“, aby si mohl zahrát golf se svými kamarády. Jeho dosud téměř ideální život se náhle začíná měnit v okamžiku, když ho chce natrvalo opustit jeho manželka Kate. Sullivan se ale právě zamiloval do ženy svých snů, do samostatné a nezávislé Bree, s níž se seznámil v golfovém klubu. A jakoby toho všeho nebylo již dost, jeho dcera se chce vdávat... Romanticky laděnou komedii natočil známý režisér Robert Altman (MASH, Svatba, Hráč, Prostřihy), který při ztvárnění příběhu nachází v pravý okamžik dostatek svého příznačného cynického a ironického humoru. Přitom dokáže působivě nahlédnou do ženských duší a vybrat k tomu také zajímavé ženské typy. Není bez zajímavosti, že hudbu k filmu připravil, skladatel, kytarista a zpěvák Lyle Lovett. Lékaře Sullivana Travise představuje Richard Gere (Pretty Woman, Nevěsta na útěku, Podzim v New Yorku). Jeho ženu Kate Travisovou ztvárnila Farrah Fawcettová (Loganův útěk, Hořící postel, Margaret Bourke-Whiteová), zatímco milenku Bree Davisovou hraje Helen Huntová (Lepší už to nebude, Pošli to dál, Po čem ženy touží).

Případ neoprávněného zabití (A Case of Deadly Force) čtvrtek 25.08., 23.45 hod., ČT1
Může si policie dovolit opravdu všechno? Americký film podle skutečných událostí (1986).
Hrají: R.Crenna, J.Shea, L.Toussaintová, F. McCarthy a další.
Režie: Michael Miller (95min) (Premiéra)
Boston, 29. ledna 1975. Členové zvláštní policejní jednotky sledují auto, které údajně ukradla dvojice černošských lupičů. Ve skutečnosti si však policisté spletli poznávací značku. Když do auta nastoupí jeho právoplatný a nevinný černošský majitel James Bowden, vyrazí policisté do bleskové akce. Neoficiální standardní postup je střílet rovnou, bez výstrahy a bez ověřování totožnosti...
Film režiséra Michaela Millera vznikl podle skutečných událostí, zpracovaných v knize Deadly Force autora Lawrence O‘Donnella mladšího. Autor je synem právníka, který v případu zastupoval vdovu po oběti. Protože sám byl sedm let policistou v aktivní službě, dobře věděl, jak to mezi ochránci zákona někdy chodí.

Filmový klub
Othello (Othello) čtvrtek 25.08.,21.45 hod., ČT2
Láska jej inspirovala. Žárlivost zničí. Britský film, natočený na motivy slavné Shakespearovy
tragédie (2001). Hrají: E. Walker, Ch. Eccleston, K. Hawesová, R. Stirlingová, R. Coyle a další.
Režie Geoffrey Sax (98min)
Moderní verze slavné Shakespearovy tragédie, která je důkazem toho, jak věčné a nadčasové je její téma. Jejím dnešním dějištěm je Londýn roku 2001, jejími hrdiny jsou čtyři lidé, čtyři naši současníci, čtyři aktéři strhujícího dramatu, v němž hrají hlavní role láska, vášeň, žárlivost a zničující závist. Černý John Othello je policajt, který je - pro své úspěchy a charisma - jmenován šéfem Metropolitní policie. Ben Jago je jeho kolega, který nedokáže spolknout, že jej John ve služebním postupu přeskočil. Dessie je novinářka, která se s Othellem seznámila při interview, a Mike Cass je polda, kterého jí John určí jako bodyguarda, když ji začínají ohrožovat rasistické projevy nejrůznějších skinů. Ti čtyři lidé mohli žít klidný, úspěchy a štěstím naplněný život, kdyby... Kdyby drobný kamínek uražené ješitnosti, pocitu křivdy a nepřekonatelné závisti neuvolnil lavinu intrik, lží a podezírání, lavinu, která je všechny smete...
Autorem tohoto nejnovějšího přepisu klasické tragédie je Andrew Davies, jeden z nejzkušenějších britských televizních scénáristů, z jehož dílny jsme na obrazovce ČT viděli např. seriály Domek z karet, Hrát králem, Konečný tah, Anglosaské vztahy, či filmy Emma, Přátelé aj. (Podepsán je mj. i pod scénářem filmů o Bridget Jonesové atd.)
V titulní roli dostal svou dosud největší hereckou šanci Eamonn Walker, jemuž mimochodem byla role Othella při nejrůznějších příležitostech nabídnuta již třikrát. Dosud ji však vždy odmítl, protože se na ni necítil dostatečně zralý.
Jako Dessie se představuje Keeley Hawesová, jedna z momentálně nejobsazovanějších britských hereček. Známe ji např. jako Zoe ze seriálu MI5 či z filmů Já a paní Jonesová, Spoluvina apod.
Film získal řadu britských i mezinárodních ocenění, z nichž nejvýznamnější je Hlavní cena na 23. festivalu v kanadském Banffu a Cena za nejlepší televizní hru tamtéž.

Francouzův syn (Le Fils du francais) pátek 26.08., 20.00 hod., ČT1
Žádný prales není dost hustý, žádný indián dost nebezpečný a žádná babička dost otravná, když matka hledá syna.
Fanny Ardantová v hlavní roli francouzské komedie(1999). Dále hrají: J. Balaskoová, T. Frémont, D.-A. Parquier a další.
Scénář a režie Gérard Lauzier (103min)(Premiéra)
Anne, energická babička malého Benjamina, žije v Paříži, hlídá své vnouče, vyučuje děti na klavír a jen taktak snáší druhou babičku Suzanne. Vnuk je má rád obě. Jedna ho učí fixlovat při pokru, druhá jisté eleganci v životě. Ale ze všeho nejvíc touží Benjamin po svém otci, který je právě v brazilském pralese a jak se zdá, má tam problémy nejen s indiány. O tom však nemá ani jedna z babiček tušení, když odjedou i s vnukem do Brazílie na návštěvu. Jejich výlet se změní v poněkud bizarní putování pralesem, kde nechybí indiánská svatba, pronásledování drogovou mafií a setkání s milovníkem italské opery.
Francouzův syn je francouzská komedie pro celou rodinu postavená na hereckých výkonech Fanny Ardantové a především Josiane Balaskoové v rolích energických babiček.

Komisař Montalbano (Commissario Montalbano)– Dotek umělcův - pátek 26. 08., 23.50 hod., ČT1
Abel a Kain byli také bratři. Jenže tohle přece byla sebevražda! Italský kriminální film (2001).
Hrají: L. Zingaretti, C. Bocci, K. Böhmová, A. Russo, P. Mazzotta a další.
Režie Alberto Sironi (95min)
Spáchá-li někdo sebevraždu a je-li prokázáno, že to sebevražda skutečně byla, pak nemá policie co vyšetřovat. I když v případě Alberta Larusy je to s tou jeho smrtí, jak říká Catarella, „nějak nalevačku“, zdá se, že tentokrát bude Montalbano s prací rychle hotov. Ale práce kvapná málo platná. A Montalbano se nerad ukvapuje. Proč se Larusa rozhodl odejít ze světa tak zvláštním způsobem? A co znamená ten citát, který měla policie evidentně u mrtvoly najít? Jenže odpovědět na tyhle otázky nebude zřejmě tak snadné...

Potíže v ráji (Trouble in Paradise) sobota 27. 08., 14.45 hod., ČT1
S kým byste chtěli zůstat na opuštěném ostrově? Australsko-americká romantická komedie (1989).
Hrají: R. Welchová, J. Thompson, N. Hammond, J. Gregg a další.
Režie Di Drewová (89min) (Premiéra)
Noblesní Američanka Rachel potřebuje do vlasti odvézt tělo svého manžela, který do své předčasné smrti pracoval pro ministerstvo zahraničí v Thajsku. Jenže australská nákladní loď, kterou si pro svou cestu vybrala, v bouři ztroskotá a Rachel se ocitne na pustém tichomořském ostrově. Jejím společníkem je druhý zachráněný, opilecký námořník Jake, jehož jedinou starostí je opatřit si dostatečné zásoby alkoholu. Už před vyplutím se ti dva nemohli vystát. Kdyby to šlo, jeden druhému by se na hony vyhnuli. Jemně vychované a citlivé dámě však teď nezbývá, než s jadrným ochmelkou nějak vyjít. A když už z jejich věčných třenic přece jen vyskočí romantická jiskra, zjistí Jake, že mrtvý v rakvi nebyl Rachelin manžel...

Filmové návraty
Módní návrhářka
(Designing Woman) sobota 27.08., 17.05 hod., ČT2
Gregory Peck a Lauren Bacallová prožívají léto plné milostné vášně.Americká komedie oceněná Oscarem(1957).
Dále hrají: D. Grayová, S.Levene, M. Shaughnessy, Ch. Connorsa E. Platt.
Režie Vincente Minnelli (113min)
Sportovní novinář Mike Hagen, který je na služební cestě mimo New York, prožije poněkud divokou noc. Druhý den ráno si nepamatuje takřka nic z toho, co dělal během několika posledních hodin. To mu nakonec připomene půvabná Marilla Brownová. Právě s ní v alkoholickém opojení napsal důležitý článek o pochybných metodách známého manažera boxerů. Ačkoliv se znají jen krátce, Mike s Marillou si dokonale rozumějí a vzájemné milostné vzplanutí během krátké letní dovolené završí také tajnou svatbou. To nejtěžší na ně čeká po návratu domů, kdy si oba čerství novomanželé teprve uvědomí, že mnohé o svém partnerovi vlastně netuší...
Romanticky laděnou komedii natočil klasik americké kinematografie režisér Vincente Minnelli (Ziegfeldův kabaret, Setkáme se v St. Louis, Nevěstin otec, Pirát, Američan v Paříži, Gigi). Životem poněkud protřelého elegána Mikea Hagena ztvárnil Gregory Peck (Mys hrůzy, Souboj na slunci, Prázdniny v Římě). Úlohu emancipované úspěšné návrhářky Marilly Brownové vytvořila Lauren Bacallová (Key Largo, Velký spánek, Vražda v Orient expresu). Film byl v roce 1957 oceněn Oscarem za nejlepší námět a scénář (George Wells).

Ostrovní zprávy (The Shipping News) sobota 27. 08., 21.40 hod., ČT1
Kevin Spacey a Julianne Mooreová v milostném dramatu muže, který dokázal změnit svůj osud. Americký film (2001).
Dále hrají: J.Denchová, S. Glenn, C.Blanchettová, L. Gainerová a další.
Režie Lasse Hallström (112min) (Premiéra)
Film režiséra švédského původu Lasseho Hallströma, známého našim divákům např. snímky „Čokoláda“ (2001) či „Síla lásky“(1995), vznikl podle románu E. Annie Proulxové, oceněného mj. i Pulitzerovou cenou.
Hlavním hrdinou je zpočátku velmi zakomplexovaný outsider, osamělý otec Quoyle. Po tragické smrti manželky začíná nový život na nehostinném kanadském ostrově Newfoundland, odkud odpradávna pocházela jeho rodina. Právě sem přichází se svou roztomilou dcerkou Bunny a energickou tetou Agnis. Na nevlídném ostrově dojedou ve sněhu na Quoyleův mys k osamělému zpustlému domu, připoutanému k zemi lany, který se má stát jejich novým domovem. Uvnitř stráví první deštivou noc. Ráno se Quoyle uchází o práci v místních novinách jako sazeč, ale nakonec se z něj stává reportér. Učí se řemeslo a poznává zdejší drsný život a lidi, z nichž někteří jsou nadáni zvláštním „citem“ pro nadpřirozené jevy. Potkává zde i samostatnou půvabnou ženu Wavey Prowseovou, která se stará o retardovaného synka. Quoyle se postupně zbavuje komplexů, překoná svou hrůzu z vody a vyrovná se i s děsivými rodinnými tajemstvími. Komorní snímek o muži, jenž dokázal změnit svůj osud, nabízí nádherné scenérie tamní drsné a zvláštní přírody. V neposlední řadě nabízí hvězdné herecké obsazení. V hlavní roli uvidíme Kevina Spaceyho, po jeho boku pak dvě ženy - Julianne Mooreovou a Judi Denchovou. V menší, avšak kritikou oceňované roli, uvidíme i Cate Blanchettovou.

Kritická péče (Critical Care) sobota 20.08., 00.10 hod., ČT1
Zájmy nemocnice a pacientů se někdy rozcházejí, řešení musí lékař hledat ve svém svědomí. Americký film (1997). Hrají: J. Spader, K. Sedgwicková, H. Mirrenová, A.Brooks, J. Wright, P. Bosco, C.Feore a další.
Režie Sidney Lumet (103min)
Mladý lékař Werner Ernst musí řešit rozpory mezi zájmy svých nadřízených, zdravotní pojišťovny a vlastním svědomím. Nemocnice v níž pracuje má k dispozici nejmodernější lékařské přístroje i skvělé odborníky. Na druhé straně někdy ovlivňuje životy některých pacientů jen proto, jak je to pro ni finančně výhodné. Jako by toho všeho nebylo na jednoho dost, je Werner ovlivňován také zápasem dvou sester Potterových o velké dědictví. Satirický laděný pohled o nevybíravých metodách a praktikách jedné prestižní nemocnice natočil známý režisér Sidney Lumet (který je podepsán také pod snímky Dvanáct rozhněvaných mužů, Vražda v Orient expresu, Serpico, Čas zastavit se). Roli sympatického a nerozhodného Wernera Ernsta hraje James Spader (Sex, lži a video, Láska až za hrob, Sleduje tě vrah!). Úlohu vypočítavé dědičky Felicie Potterové ztvárnila Kyra Sedgwicková (Síla lásky, Fenomén). Vedle této hlavní herecké dvojice připomeňme postavu doktora Butze, kterou zajímavě ztvárnil herec Albert Brooks (Taxikář, Múza).

Hotel pro rukojmí (Hostage Hotel) sobota 20.08., 01.55 hod., ČT1
Bývalý detektiv Logan McQueen má tentokrát co činit s vyšinutým únoscem. Americký kriminální thriller (1999). Hrají: B.Reynolds, Ch. Durning, K.Carradine, M. Buie a další. Režie: Hal Needham (86min) -
Bývalý policejní detektiv Logan McQueen stále nemůže svému dávnému parťákovi Charlesovi Duffymu zapomenout, že si kvůli němu musel nespravedlivě odsedět rok ve vězení. Je to však právě Charles, který se dostane do maléru, když si ho jako vyjednavače vyžádá psychopatický únosce. Ten drží ve starém hotelu manželku, dceru a sekretářku kongresmana Sinclaira a jak se ukáže, neštítí se ani chladnokrevné vraždy. Logan McQueen se na vlastní pěst vydá bývalému parťákovi pomoci. Ve sklepení zchátralé budovy bude muset uplatnit nejen své policejní schopnosti, ale i své zkušenosti z bojů ve Vietnamu. - Akční kriminální film režiséra Hala Needhama je třetím dílem z volné série s ostříleným detektivem, kterého si i tentokrát s chutí zahrál oblíbený Burt Reynolds.

Noční filmový klub
Titus neděle 27.08., 23.15 hod., ČT2

Srazili jej z výšin slávy až na samé dno zoufalství. Jeho pomsta byla strašlivá. Anthony Hopkins ve strhujícím přepisu Shakespearovy tragédie. Americko-italský film(1999).
Dále hrají: J. Langeová, A.Cumming, J. Rhys-Meyers, M. Rhys, J. Frain a další.
Scénář a režie Julie Taymorová (156min)
Ověnčen vavříny se z vítězného tažení proti Ghótům vrací do Říma generál Titus Andronicus. Za ním jedou vozy plné ukořistěných pokladů a v poutech kráčí pokořená ghótská královna Tamora se svými syny. Na samém vrcholu slávy a popularity, odmítaje nabízenou vládu nad zemí, netuší Titus Andronicus, že právě tato žena se stane příčinou jeho děsivé zkázy. Neboť matka, která marně na kolenou prosila o život svého syna, neodpouští. Sémě nenávisti, které Titus zasel do jejího srdce, padlo na úrodnou půdu a rozhořelo se v mocný plamen...
V pořadí první Shakespearova tragédie je zároveň jeho hrou nejkrvavější. (A to do té míry, že ji někteří kritici dokonce považují za parodii tehdy oblíbených her Christophera Marlowea, které všechny byly plné násilí a krve). V Shakespearově době patřila k jeho hrám nejpopulárnějším, pak však její obliba klesala a teprve v roce 1955 ji opět oživilo slavné jevištní nastudování Petera Brooka s Laurencem Olivierem v titulní roli.
Julie Taymorová, proslavená především jako režisérka broadwayského muzikálu Lví král, se s touto hrou nesetkala poprvé, režírovala ji již předtím na jevišti. Její filmový debut je strhujícím dílem, provokativně - ale nikoli samoúčelně - mísícím klasický Shakespearův text s moderními výrazovými prostředky. Taymorová, která nachází souvislost mezi Titem Andronicem a současnou kulturou násilí v dětských hrách, tím akcentuje děsivou nadčasovost této látky, tohoto dramatu nenávisti, zrady a pomsty, které - byť možná v méně krvavých detailech - je aktuální dodnes.
Ideálního představitele titulní role našla v Anthonym Hopkinsovi, jehož výkon - zejména v závěrečných scénách tragédie - leckomu možná připomene jeho slavného Hannibala Lectera...
Film byl nominován na Oscara za kostýmy, kromě toho získal řadu dalších mezinárodních cen.Zdroj: Česká televize Skladba a koordinace programu


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0918 s