Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 28.5.2024, svátek má Vilém 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Světové ceny Salvadora Dalího 2005

08.09.2005   Jindřiška Kodíčková   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Světové ceny Salvadora Dalího 20052. září v galerii Miro v kostele sv. Rocha se předávaly Světové ceny Salvadora Dalího 2005. Ceny z rukou zástupců Aliance Salvador Dalí international převzalo pět laureátů, kteří se ve své tvorbě inspirují dílem Dalího a tím rozšiřují poznání o jeho tvorbě.

Wolfgang LENZ náleží mezi seniory německého výtvarného umění. Realizoval řadu děl v německé architektuře a monumentů v interiéru. Originálním způsobem navazuje na surrealismus, expresionismus a německé výtvarné tradice. V roce 2004 získal Evropskou medaili Franze Kafky.

Malíř Zdeněk HAJNÝ, estetik a psycholog umění, vytváří osobitý styl meditativní malby. S americkým spisovatelem R. Fulghumem otevřel ve svém domě v Praze 4 progresivní galerii „ Cesty ke světlu“, která slouží i jako terapeutický prostor. Nyní tam umělec realizuje projekt „ Vesmírná píseň“, spočívající ve spojení projekce obrazů a snímků z Hubllerova dalekohledu a jeho pozemských bratříčků.

V oblasti scénografie a divadelního kostýmu je uznávanou osobností choreograf Oscha KREJČÍN. Spolupracoval s revuí „Holiday on ice“, výsledky jeho práce vidělo více jak 250 milionů diváků na celém světě a po zásluze je jeho tvorba zapsána do Guinnessovy knihy rekordů. Vytváří osobitou harmonii scénické malby a divadelního kostýmu v jednotě s hudebním obsahem především klasických oper.

Malíř a sochař Filip KUDRNÁČ si osvojil osobitý styl malířství inspirovaný avantgardními proudy soudobé malby, zejména meditativní. Základem je figurální tvorba rozvíjená jak na námětech aktuální psychologie aktu, tak i v námětech krajinářských. Věnuje se i sochařskému portrétu. V současné době vystavuje na pražské radnici.

Malíř a grafik Jaroslav &SULEK, jehož tvorba byla několikrát mezinárodně oceněna, proniká do avantgardního proudu akčního umění a surrealismu.

Slavnostní večer obohatilo hudební vystoupení.

Určitý nedostatek celé akce vidím v tom, že na místě nabyla jediná ukázka práce oceněných výtvarníků. Předávání se odehrávalo v kulisách mezinárodní galerie Miro, kde právě nyní probíhá Goyova výstava, což narušilo kompaktnost večera.
Slovenský avantgardný výtvarník Jaroslav &Sulek chce v centre českej metropoly vystavovať 50 diel. „Mojou doménou je avantgardný neosurrealizmus. Mám taký osobitý štýl, ktorý používa veľmi málo ľudí na svete: robí sa to v technike dekalkománie (narábania so škvrnami). Tento štýl ja rozvíjam a dá sa povedať, že okrem ešte jedného Japonca sme dvaja na svete, čo tento štýl používame,“ povedal pre TASR.
V tvorbe používa &Sulek kombinovanú techniku, na jednom obraze uplatňuje akryl, kresbu, sadru, ale aj drôty. &Sulek má za sebou dve desiatky výstav na Slovensku, jeho diela sú aj v SNG, v zahraničí vystavoval v Paríži, Monaku, Bruseli, Mníchove a ďalších mestách.

Zdroj fotografie: Jaroslav Sulek.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3338 s