Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 30.5.2024, svátek má Ferdinand 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Poslední detektiv

04.04.2006   Jindřiška Kodíčková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Poslední detektiv„ Děj tohoto thrilleru má tak rychlý spád, že nestačíte otáčet listy,“ napsaly noviny Chicago Tribune.

Strhující detektivka obsahuje vše, co od ní dychtivý čtenář očekává. Kvalitně vystavěný napínavý děj, lehké psychologické vykreslení postav, ale i vzpomínky na události dávno minulé, jež se ale nyní připomínají velmi naléhavě a ovlivňují činy protagonistů.

Sympatický detektiv, jenž chtěl své minulé povolání raději pověsit na hřebík, se vrací. Přímo pod rukou mu totiž zmizí desetiletý syn jeho přítelkyně Lucy Chenierové, s níž žije. I když přivolaná policie dělá co může, pouští se Cole do běhu za zločinci raději po vlastní linii. Spojuje se s přítelem Joe Pikem, bývalým policistou s podivnou minulostí a zahajují svérázné pátrání. Přitom odhalují různé kostlivce z minulosti, překvapivě či jen zdánlivě do současného únosu zapadající. Čtenář se nechává unášet zvířeným proudem zapeklitých událostí, sleduje jednání policie svázané pravidly, ale i odvážné a profesionální postupy náruživé kuřačky, detektivky Carol Starkeyové. I ta si získá čtenáře svým pohnutým životem a schopností bleskově a správně se rozhodovat. V této konkurenci se oba tajní pronásledovatelé ženou po stopě, jež je zavádí na rozcestí. Brzy však zvolí správnou cestu, jež je dovede k překvapivému vyústění. Autor citlivě popisuje i úděl uneseného Bena, jeho velký strach, ale i nesmírnou odvahu, kterou musí během hrůzných, nekonečných hodin prokázat.

Malinkou nápovědu nedočkavému čtenáři dát můžeme. Šokující příběh dobře dopadne, ale happyendem neskončí.

Kniha s přehledem splňuje požadavky kladené na spotřební beletrii, jež má čtenáře rychle zaujmout nezvyklou zápletkou a okamžitě vtáhnout do děje. Trochu rušivě však působí nepřesný jazyk, snad způsobený překladem. V některých pasážích je nutno odstavec přečíst znovu a znovu, aby se čtenář ujistil, že textu porozuměl. I některé bohatší dialogy postrádají okamžitou jistotu, kdo zrovna nyní mluví. Nejednoznačný text narušuje splavnost četby. Naštěstí nejde o jev charakteristický pro celou knihu, nicméně některé části jím trpí.

Autor mnoha románů Robert Crais, žijící v Los Angeles, patří mezi známé americké spisovatele. Tři jeho knihy byly nominovány na Edgarovu cenu. V širší povědomí vešel románem Rukojmí, dle něhož byl natočen úspěšný film s Brucem Willisem v roli elitního vyjednavače. V českém překladu si od něho můžeme přečíst ještě knihy L.A. Rekviem, Tajemná řeka, Anděl zkázy a již zmiňované Rukojmí.


Knihu vydalo nakladatelství METAFORA v Praze v roce 2006.

Zdroj fotografie: www.metafora.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0594 s