Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 20.5.2024, svátek má Zbyšek 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


The Tap Tap se rytmu nebojí

25.04.2006   Pavla Hložková   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

The Tap Tap se rytmu nebojíV pátek 7. dubna se v Divadle Archa konal Benefiční koncert Hop &Sidyridy aneb párty na kolečkách. Jak již z názvu vyplývá, hlavní aktéry celého večera představovali především lidé s tělesným postižením, a to konkrétně klienti Jedličkova ústavu. Právě se skládá hudební těleso The Tap Tap, jehož kapelníkem je &Simon Ornest. Ten sám říká: „Naším hlavním cílem je přirozená integrace lidí s postižením, zvyšování jejich sebevědomí a sebehodnocení, víry ve vlastní schopnosti a radost ze společné práce na jasném výsledku – akcí, která je atraktivní pro širokou veřejnost.“

Hudba The Tap Tap pro lidi bez postižení atraktivní bezesporu je. Mohou vidět, jak ti méně pohybliví hrají jako o život, s nadšením a bez touhy po jakémkoli zisku. V tomto okamžiku, kdy The Tap Tap vnímáme skutečně jen coby umělce, padají všechny bariéry. Věřím, že i ten největší hudební antitalent by v tu chvíli dokázal popadnout mikrofon a zazpívat si s nimi třeba Boty proti lásce.

Repertoár tohoto souboru se skládá především ze známých hitů minulého století, dále však již přichází i se skladbami vlastními. Za příklad uvádím skvělou novinku nesoucí rovněž název The Tap Tap, jež na tomto koncertě poprvé spatřila světlo světa. Považuji ji za největší perlu alba Hop &Sidyridy, které se během večera křtilo.

Ohromil mě nejen komentátor na vozíku, jež svou pohotovostí a vtipností odzbrojoval celé publikum, ale i jeho kolegyně s nádherným hlasem, bubeník hrající do roztrhání a také všichni ostatní. Trochu paradoxně se jednou z nejhůře zazpívaných písní stala ta, do které se pustil kapelník, a duet doplňovala též nehandicapovaná zpěvačka… Dlužno ještě dodat, že v uskupení hrají dva další mladíci na dechové nástroje, rytmické těleso však drží klienti Jedličkova ústavu.

Dále proběhlo promítání dokumentu Kateřiny Krusové a Radka Tůmy. Cesta z konce Ukrajiny popisovala putování ukrajinského souboru Huculyk, s nímž The Tap Tap při různých příležitostech vystupuje, z dětského domova ve Vilšanech na Ukrajině do Prahy, a tvorbu společného CD.

Součástí akce se stala rovněž výstava a dražba fotografií Tomáše Vrtala, znázorňujících život ve Vilšanech, domově zaměřeném se na děti s nejhlubší mentální retardací, a dále aukce čtyř fotek se členy The Tap Tap.

Jako hlavní benefiční host večera následně vystoupila kapela Sto zvířat. Se svým živelným ska přišla bez nároku na honorář a málem díky němu přiměla řádící členy The Tap Tap vstát z vozíku. Poté otěže party až do ranních hodin držel DJ Baltazar. Celkový výtěžek bude věnován na podporu dalších společných programů a mezinárodního hudebního festivalu, který se letos bude pořádat již třetím rokem.
Takže – sejdeme se na Vyšehradě!


Zdroj fotografií: http://www.komplex.cz/ju/tap-tap.php


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Blahoslav_Jurina - 30.3.2023 - 22:24

1
Webová stránka https://slovenskeonlinecasino.com/ je všetko, čo online hráč potrebuje na orientáciu v záplave online kasín. Všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť o dôveryhodných online kasínach, sú zhromaždené na jednom mieste.


Od: Blahoslav_Jurina - 30.3.2023 - 22:25

1
as
[url= ]sa[/url]
[link_сtext](https://google.com)
"sa":http://
[a href="sdd"]sd[/a]


ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0373 s