Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 25.6.2024, svátek má Ivan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


A co když je to pravda

05.05.2006   Radek Dolanský   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

A co když je to pravdaHned prvními záběry na filmovém pásu se ocitáme v „bláznivém“ prostředí sanfranciské nemocnice jak ji známe z TV seriálu Chicago Hope. Mezi lékaři svou ochotou a přístupem k pacientům od počátku zaujme mladá, hezká a přesto osamělá doktorka Liz Mastersonová (Reese Whiterspoon). Ve všudypřítomném zmatku se Elizabeth od vedoucího lékaře dozvídá vynikající zprávu – bude jmenována stálou lékařkou.

Hned nato ji vedoucí lékař vyhodí, samozřejmě, že s úsměvem, poněvadž je již 26 hodin v práci. Tímto však den pro sympatickou Liz nekončí. Setra, jíž leží na srdci i Lizino soukromé štěstí, pozvala na doporučení svého dávného přítele jeho osamělého kamaráda. Elizabeth telefonuje za jízdy sestře a vzápětí sklání hlavu, aby zesílila autorádio.


V San Franciscu si již dva roky opuštěný David (Mark Ruffalo)vybírá vhodný byt k pronajmutí. Nic mu nesedí, dlouho se nemůže rozhodnout až mu vítr (nebo osudová náhoda) přivane do obličeje nabídku pronájmu luxusního bytu. Večer v novém příbytku tráví jako obvykle. V televizi neustále přehrává záznam vlastní svatby ve společnosti přítelkyně – láhve whisky. A v tom…


Oba zaječí leknutím. V bytě se objeví žena, která tvrdí, že byt i vybavení patří jí. David oponuje a předpokládá, že se stali obětí podvodníka. Vzápětí žena mizí, aby se po chvíli opět objevila. A znovu následuje záplava výčitek, hrozeb, hysterických výlevů. Nakonec se neznámá rozhodne zavolat policii. Hmátne po telefonu ten jí však projde rukou skrz. Jak žena tak David ohromeně zírají na opakované pokusy uchopit telefon. Žena je duch! Nicméně hádky po chvíli pokračují neztenčenou silou. Když se při vášnivých ústních soubojích žena náhle ocitne uprostřed stolu a je vidět pouze její horní polovina, vzdává se. Jakmile se představují vzpomene si jen, že jí říkají Liz.


Následuje spousta úsměvných až komických situací, kdy se David všemi „zaručenými“ způsoby snaží zbavit ducha. Takto se film odvíjí i ve chvílích jakmile si na sebe David a Liz zvyknou a společně zjišťují, kdo byla. Vše vrcholí v restauraci v níž David s Lizinou pomocí zachrání život člověka. Liz ví, že byla lékařkou! Vyhledají nejbližší nemocnici, zjistí, kdo byla a co se jí stalo. Elizabeth se s Davidem loučí a posílá jej do „jeho“ bytu. Vzápětí se v nemocnici objevuje Lizina sestra a lékař ji seznamuje s následujícím postupem. Jsme asi v polovině filmu. Další polovina závisí na vašem rozhodnutí.


Film plný úsměvných situací, ale taky dojemných a něžných chvil. Určitě jej nemůžu označit za klasický „slaďák“ pouze pro ženy sledující tento žánr. Je to snímek na hezký večer ve dvou, ale i pro veselé rodinné odpoledne. Pokud jste dočetli až zde, neváhejte, skočte do DVD půjčovny a chvíli spočněte. A pokud si v závěru budete myslet, že všechno je už jasné, mýlíte se. Až do samého konce…A co když je to pravda?

Režie: Mark Waters
Žánr: Romanticko-duchařská komedie
Hrají: Reese Witherspoon, Mark Ruffalo, Donal Logue, Dina Spybey, Ben Shenkman
Vyšlo na DVDKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0825 s