Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 19.4.2024, svátek má Rostislav 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Temný Sebaus

13.07.2006   Michaela Wilhelmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Temný SebausStarověký Egypt je civilizovaným státem, prosperujícím pod rukou krásné a inteligentní Hatšepsut. Ale stejně jako dnes, i zde se krade. Když však dojde na posvátné hroby faraónů a zmizí i několik chrámových dívek, nasadí na případ královna svého nejlepšího soudce – Amerotkeho.

Generála Sutena, slavného vojevůdce, v nepřátelském zajetí zavalili Libijci do jeskyně plné prudce jedovatých rohatých zmijí. Pravděpodobnost, že tyto muka přežije, byla minimální. On však vydržel po dobu osvobození sedět bez hnutí a zmije ho proto neuštkly. Z tohoto hrůzného zážitku si odnesl doživotní paranoiu. Jaké překvapení, když generála našli mrtvého ve vlastní ložnici, uprostřed klubka těchto hadů! Snažil se vyrovnat se se svou noční můrou, nebo šlo o vraždu?

Nejschopnější soudce Egypta, Amerotke, má nelehký úkol – objasnit smrt generála Sutena, ke které mu brzy přibude i několik rafinovaných loupeží v hrobech faraónů. Zdálo by se, že soudce a jeho beznosý pomocník - trpasličí Šufoj – toho již mají nad hlavu. Ale nebyla by to správná detektivka, aby neštěstí nebrala konce. Z Isidina chrámu kdosi unese hétery – panny zasvěcené bohyni – a jak se zdá, jedno souvisí s druhým.

Krůček po krůčku se Amerotke dostává ke spiknutí profesionální zločinné bandy, nesoucí název démona: Sebaus. Kdo však tuto tlupu vede? Sami bandité se neznají mezi sebou a svého vůdce ani neviděli. Je to muž, žena, nebo oba dva? Záhada se vrší na záhadu a prolínání akčním dějem, kdy jde o život každému, kdo ví víc, se brzy dotkne i samotného soudce. V ohrožení života Amerotke pomalu rozpřádá zapletené klubko zločinů a zrady, v naději, že dokáže oddělit falešné stopy od pravých a v mystických náznacích rozpoznat cestu k pachatelům.

Paul Doherty je autorem již několika detektivek z dob starověku. Mimo Říma a Číny se věnuje hojně i Egyptu. Se soudcem Amerotkem se čtenáři mohli setkat již v knihách Před tváří Amonovou, Smrt Horových služebníků, Setovi zabijáci, nebo v knize Vraždící Anubis. Nejnovějším kouskem do sbírky milovníků starověkých detektivek jsou Mstitelé bohyně Isis. Vychází v nakladatelství Metafora.

Paul Doherty - Mstitelé bohyně Isis
vydává Metafora, ISBN 80-7359-023-9

Zdroj obrázku - www.metafora.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0601 s