Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Největší kosmický závod

29.10.2006   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Největší kosmický závodVelkolepý animovaný dobrodružný sci –fi seriál "Oban Star Racers - Oban nebeské stroje" se hned při svém uvedení v dětské kabelové televizi Jetix (dříve Fox Kids) setkal s obrovským zájmem diváků a získává si mnoho fanoušků. Největší kosmický závod, jehož dějištěm je legendární planeta Oban, byl odstartován začátkem října a TV Jetix vysílá další epizody šestadvacetidílného seriálu každý víkend. Svým rozsahem se dá toto výjimečné animované dílo srovnat s hranými velkofilmy či seriály pro dospělé jako Hvězdné války či Star Trek.

Hvězdná závodnice bojuje o všechno
Podstatnou část děje tohoto fantastického příběhu plného napětí tvoří obanský závod, ve kterém se střetávají nejlepší vesmírní piloti jednou za 10.000 let. Odpovědnost za úspěch týmu planety Země leží po zranění pilota na patnáctileté dívce Molly. Nejde přitom jen o úspěch při závodě ale také o to porazit vetřelce Cragy, kteří ohrožují Zemi. Píše se rok 2082a Molly utíká ze školy hledat svého otce. Tak začíná její dobrodružná cesta.

Děti přitahuje tajemno, dobrodružství, prostě něco, co je mimo jejich poznání. Velkou roli hraje fantazie, protože ji běžný život nenabízí. A ta pomáhá dětem rozvíjet se,“ uvedla dětská psycholožka Václava Masáková z pedagogicko psychologické poradny pro Prahu 1, 2 a 4. V souvislosti s úlohou hlavní hrdinky Molly dodala: „Děti tím, že zachraňují, vlastně zachraňují i samy sebe.
Premiéra Obanu v Americe se setkala s obrovským úspěchem a zamilovali si jej nejen příznivci závodů, adrenalinu a fantastických mimozemských stvoření. Přestože je seriál určený především dětem od sedmi do dvanácti let, dívají se na něj často i jejich rodiče.

Dokonalost jako ve velkofilmu
Režisér populárních českých pohádkových filmů a znalec dětských duší Zdeněk Troška uvedl: „Děti mají rády napětí, vzrušení a neobvyklé situace. Mají obrovskou představivost, vcítí se do hlavního hrdiny a prožívají všechna dobrodružství s ním. Kdybych byl dítě, zaujal by mě takový dobrodružný seriál také.“

Oban Star Racers je dílem francouzsko japonské koprodukce. Režisérem seriálu, který vytvářeli animátoři téměř tři roky v Tokiu, je Savin Yetaman Eiffel, prapravnuk slavného architekta. Animace ve třech dimenzích v sobě spojuje japonský a evropský sci-fi styl. Dokonale propracované obrazové detaily a dopodrobna vykreslené příběhy hlavních hrdinů jsou v televizní tvorbě ojedinělé a připomínají svým stylem spíše celovečerní velkofilm. Netradiční doprovodná hudba v seriálu je mixem techna a „živého“ čtyřicetičlenného orchestru. CD CGI technologie dodává scénám odehrávajícím se na televizní obrazovce iluzi reálného závodu.

Oban je unikátní seriál, který ztělesňuje hodnoty Jetixu, tedy fantazii, dobrodružství a akci a dodává ji prostřednictvím sofistikovaného vyprávění, které dnešní děti požadují,“ řekl programový viceprezident Jetix Europe Michael Lekes.

Oban Star Racers je vysílán každý víkend v 10:35, 17:05 a 20:10.na programu TV Jetix, který je součástí nabídky UPC, Karneval a dalších kabelových společností.

Mezi hity podzimu jsou i malí ninjové
Populární dětská televize Jetix (dříve Fox Kids) přichází tento podzim stejně jako loni hned s několika novými seriálovými hity. Kromě Oban Star Races si už odbyla svoji premiéru Shuriken school. Je to velmi originální škola, ve které se děti učí především bojovému umění japonských ninjů. Tento seriál v sobě spojuje komediální i dobrodružné prvky. Jetix také uvádí dobrodružnou komedii Caprain Falamingo, v níž kluk – plameňák pomáhá dětem, a.vtipné animované epizody Planeta Skečů.

JETIX (dříve Fox Kids) je celosvětovou dětskou zábavní společností s oblastními televizními kanály a kvalitní programovou distribucí. JETIX vysílá v 79 zemích světa, v 18 různých jazycích do více než 140 milionů domácností, což řadí JETIX mezi nejrozšířenější dětské stanice na světě.

V České a Slovenské republice sleduje televizi JETIX přes 810.000 domácností
JETIX nabízí, kromě pestré programové nabídky se zaměřením na chlapce a dívky ve věku od 4 do 14 let, také vysílání výhradně v českém jazyce. Programová nabídka kanálu zahrnuje směs animovaných a hraných seriálů, filmů, hudebních a sportovních pořadů, které jsou vysílány každý den v době od 6:00 do 21:00 hodin. JETIX je strategickou součástí Walt Disney Corporation, světově nejznámější společnosti zaměřené na dětský zábavní průmysl, což zaručuje kvalitu vysílaných pořadů a silné firemní zázemí.

Jetix působí v České a Slovenské republice již od roku 2000, kdy zahájil poprvé vysílání v českém jazyce .Od té doby si získal mnoho malých i velkých diváků, kteří mohou, díky širokému programovému záběru, „růst“ se svým oblíbeným kanálem.

Tiskovou zprávu dodala Jana BryndováKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0569 s