Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 20.5.2024, svátek má Zbyšek 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Gipsy.cz v aréně

10.11.2006   Pavla Hložková   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Gipsy.cz  v aréněStředa 8. listopadu byla možná malým svátkem pro všechny Romy. Tedy alespoň pro ty, kteří měli možnost navštívit křest nového alba Romano hip hop skupiny Gipsy.cz. Slavnostní koncert se toho dne večer konal v pražské Lucerně, pomyslné aréně českého hudebního šoubyznysu.

Gipsy.cz chtějí tímto albem dokázat něco zcela nového, a to možnost propojení hip hopu a romské melodiky. Na křtu předvedli, že se jim to opravdu daří. Radoslav Banga, přezdívaný Gipsy a hlavní tahoun seskupení, své trojjazyčné rapování v angličtině, romštině a češtině zvládl opravdu bravurně. Jediným horším výstupem byl jeho zpěv k písni věnované svému strýci, skvělému kytaristovi, který po revoluci již bohužel nestačil naplnit svůj odkaz. Vše však vynahradil svým zvukovým čarováním během ostatních songů.

V několika písních se přidal i muzikant skupiny Bengas “Žabák” a pak teprve dostal koncert ten pravý cikánský říz. Z Gipsy.cz k němu přispěl ještě houslista Vojta Lavička, známý také jako novinář, a dále duo bratrů Surmajových s elektrickým kontrabasem, harmonikou a kytarou. Mladší, teprve osmnáctiletý Petr ovládá velmi dobře hru i na další hudební nástroje. Na křestu však zaujal především svou emotivní “děkovačkou,” kterou věnoval pouze svým rodičům. V tu chvíli mu tleskala celá Lucerna. Vzápětí Gipsy.cz vyrukovali také se svým novým videoklipem.
Zaryté hip hopery zřejmě nepotěšilo tvrzení, že Gipsy chce albem dokázat, že je především hudebník. Budou si však zřejmě muset zvyknout na to, že v tzv. romano hip hop bude melodika hrát hlavní roli.

Album oficiálně vyjde 17. listopadu, ke koupi bylo však již na samotném křtu. Digitální nadšenci ho můžou najít už 14. listopadu na serveru i-legalne.cz. Uvidíme, jak si skupina Gipsy a její osobitý styl povede v pomyslné aréně českého hudebního průmyslu. Silnou vůli v boji a stále nadupaný repertoár bych jí přála nejen proto, že dokázala prorazit jako jedna z mála romských kapel, ale i kvůli samotnému “zjevu” jménem Gipsy. Jeho nesporný talent potvrzuje mimo jiné nominace na hudební cenu Anděl.

Kdo chce jeho rapování podtržené romskými písněmi slyšet a lituje, že se samotného křtu nezúčastnil, má ještě druhou šanci – 22. listopadu totiž Gipsy.cz vystoupí v brněnské Flédě.

Zdroj fotek: http://www.indiesrec.cz/


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0622 s