Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 20.5.2024, svátek má Zbyšek 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Tajemství energie

26.12.2006   Pavla Hložková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Tajemství energieKaždý, kdo si přečte název této nové knihy původem ruské lékařky a léčitelky Ally Svirinskaji, zřejmě očekává, že se v ní může ponořit do zkoumání záhad a tajemna. I to je jeden z možných přístupů. Ale pokud vycházíme z hypotézy, že všude kolem nás (včetně námi samotnými) procházejí energetické toky, které nás různě ovlivňují, může být kniha velmi užitečným a racionálním rádcem, jak s touto “tajemnou” energií zacházet.

Připomeňme jen, že tzv. vitální síla, která je základem života, se v tradiční čínské medicíně označuje jako energie čchi. Ta se projevuje jak na úrovni materiální (např. krev, hleny a odpadní látky z metabolických procesů), tak nemateriální (mysl – duše, duch), jež jsou ve vzájemném propojení. Pokud chceme začít s léčbou těla, musíme proto uzdravovat i duši a naopak. Tím, jakým způsobem můžeme k cíli – fyzickému, psychickému i duchovnímu vyléčení - směřovat, se dnes zabývá mnoho filozofických směrů. Alla Svirinskaja předkládá svůj přístup a popisuje praktické metody použití, které přizpůsobuje dnešnímu modernímu stylu života. Čerpá mimo jiné i z odkazu svých ruských předků. Sama má lékařské vzdělání a svou soukromou praxi provozuje v Londýně. Mezi její klienty patří i někteří členové britské královské rodiny.
Samotná léčba se zahajuje celkovou očistou těla. Ta nám půjde lépe, pokud nejprve vyčistíme energii svého domova. Následuje detoxikace organismu, autorka pro ni mimo jiné doporučuje i běžné kuchyňské ingredience. Dále se dozvíme také něco o výměně energie mezi lidmi, o tom, kdo nám energii bere (tzv. energetičtí upíři) a jak se proti tomu chránit. S ohledem na svůj původ také Svirinskaja zmiňuje prvky tradičního ruského léčitelství. V něm hraje důležitou roli především voda.
Pro celkové omlazení se musí dodržovat správná životospráva a jídelníček. Dle ruské tradice se doporučuje užívat med a z něj vyrobený nápoj sbitin, který až do konce 19. století nahrazoval v Rusku čaj a kávu. Připravuje se různými způsoby, nejběžnější je však tento (recept ze str. 296):

- Uveďte do varu litr vody.
- Přidejte 100 g medu a podle chuti skořici, hřebíček, kardamom a zázvor. Můžete přidat i jedno zrnko pepře a tři čajové lžičky sušených mátových lístků. Vařte třicet minut.
- Obsah sceďte a podávejte. Sbitin můžete pít teplý i studený.”

V příloze knihy čtenář nalezne dva texty určené k meditacím, zdroje literatury, ze které autorka také čerpala, a seznam další doporučené literatury vztahující se k tématu.

Pár slov na závěr…
Když jsem poprvé viděla obal této nové knihy, troufám si říct, že zakmital mými energetickými vibracemi. Pokud chcete, aby její obsah rozhýbal také vás, ponořte se do její četby. Chtěla bych upozornit na to, že jestliže dodržíte všechny autorčiny návody, projde vaše tělo opravdu důkladnou očistou. I ten, kdo ji však do té míry nechce momentálně absolvovat, si v knize jistě najde něco “pro sebe.” Její četbu doporučuji jak tomu, kdo se o ezoterické směry zajímá, tak úplným nováčkům, kteří chtějí projít nějakou životní změnou a chtějí se o alternativních léčebných procesech dozvědět víc.


Knihu vydalo nakladatelství Metafora.


Zdroje fotografií: http://www.eruditus.cz/knihy/alla-svirin
http://tapety.obrazki.cz/kategorie.php?c

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0425 s