Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 16.6.2024, svátek má Zbyněk 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Vondráčková jako muzikálová hvězda

22.02.2007   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Vondráčková jako muzikálová hvězda

Na čtvrtek 22.2.2007 se chystají premiéry hned několika velkolepých snímků, ať už zmíníme například DREAMGIRLS s Beyonce Knowles či mozaiku příběhů ve filmu BABEL s Bradem Pittem. Do kin přijde také animovaná PAST NA ŽRALOKA, český film KVASKA o lásce mezi muzikálovou herečkou a vězněm a v neposlední řadě také úplný, ale úplný začátek legendy jménem Hannibal Lecter.

DREAMGIRLS
Režie: Bill Condon
Hrají: Beyoncé Knowles, Jamie Foxx, Eddie Murphy, Danny Glover, Jennifer Hudson
Distribuce: Bontonfilm


Jednoduchý a přitom neuvěřitelně silný je příběh muzikálu Dreamgirls oscarového scenáristy a režiséra Billa Condona. Zachycuje trnitou cestu za slávou v podání dívčího tria Dreamettes, jejich vzestupy a pády, oběti, které musely svému snu přinést, a hlavně je plný skvělé hudby. Film vznikl podle stejnojmenného divadelního muzikálu, který patří k tomu nejlepšímu, co vzniklo na prknech proslulého divadla Broadway.

HANNIBAL - ZROZENÍ
Režie: Peter Webber
Hrají: Gaspard Ulliel, Li Gong, Richard Brake, Rhys Ifans
Distribuce: Warnerbros


Vstupte do temné mysli Hannibala Lectera... Druhá světová válka – pokusy o nezávislost východní Evropy podlehly prudkým útokům sovětské nadvlády. V Litvě jednoho kluka připravila válka o oba rodiče a sestru. Děsy, které vytrpěl, potlačuje. Uvězněn v sovětském sirotčinci se vzpírá proti nelítostnému zacházení a bouří se proti krutým pravidlům onoho místa… ON však není obyčejným klukem. ON je mladý HANNIBAL LECTER.

PAST NA ŽRALOKA
Režie: Howard E. Baker, John Fox
Hrají v českém znění: Jan Dolanský, Lucie Vondráčková, Petr Čtvrtníček
Distribuce: Blue Sky Film


Rybí kluk Panki se přestěhuje na nový korálový útes. Potká rybí slečnu, krásnou Kordelii, která má ale hodně zubatého nápadníka. Dokáže získat lásku své vyvolené a zároveň ji i útes ochránit před divokým žralokem? ČESKÝ DABING!

KVASKA
Režie: Mirjam Landová
Hrají: Lucie Vondráčková
Distribuce:
HCE

Hlavní hrdina příběhu Micky (Tomsa) se ocitne ne svou vinou ve vězení. Při životě ho drží jen jeho velká láska k muzikálové hvězdě Karin (Vondráčková). Aby se s ní mohl seznámit, rozhodne se zúčastnit vypsaného konkurzu na nový muzikál a uteče z vězení. Kuriózním způsobem se mu nakonec povede jak utéct, tak projít celým konkurzem. Konečně se seznamuje s Karin a na vlastní kůži zažívá muzikálový dril. Den premiéry se blíží a policie je Mickymu na stopě. Když se ale dají dohromady ty správné ingredience a nechají se dostatečně uležet, vznikne KVASKA a na tu je i policie krátká.....

BABEL
Režie: Alejandro Gonzáles I?árritu
Hrají: Cate Blanchett, Brad Pitt, Gael Garcia Bernal, Rinko Kikuchi
Distribuce: Bioscop


Babel je již třetím snímkem vzešlým z úspěšné spolupráce režiséra Alejandra Gonzálese I?árritu a scenáristy Guillerma Arriagy (Amores perros/Láska je kurva, režie Alejandro González I?árritu, 2000; 21 gramů (21 Grams, režie Alejandro González I?árritu, 2003). Stejně jako v jejich předchozích společných projektech se i nyní náhodně proplete několik zdánlivě nesouvisejících lidských osudů.

Babel ukazuje na biblické podobenství, kde podle Starého Zákona potrestal Bůh opovážlivost stavitelů slavné věže zmatením jazyků. Filmová interpretace se odehrává  v pěti jazycích. V každém příběhu na sebe narážejí dva: v marocké poušti arabština a angličtina, v Kalifornii a Mexiku angličtina a španělština, v Tokiu japonština a znaková řeč. Jazyky jako takové však nejsou zdrojem nedorozumění, slouží spíš jako metafory pro mentální světy, do nichž jsme se zabarikádovali a odkud se bojíme vystoupit.  V globální vesnici jsme si sice fyzicky blíž, ale duševně máme k sobě stále daleko.


Zdroj fotografie: movies.yahoo.com


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0402 s