Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 20.6.2024, svátek má Květa 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Malá inventura 2007 – festival nového divadla

20.02.2007   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Malá inventura 2007 – festival nového divadlaV posledním únorovém týdnu (20. – 25. 2. 2007) proběhne na pěti pražských divadelních scénách již pátý ročník festivalu Malá inventura.

 Pod heslem Loňská divadelní líheň představí festival nejzajímavější autorské projekty premiérované v uplynulém roce z oblasti fyzického, tanečního, vizuálního, interaktivního, nonverbálního a cross-over divadla. V šesti dnech budou mít ctitelé nového divadla příležitost shlédnout ta představení, která jim během loňského roku unikla nebo která vznikla v regionech ČR.  

Vyprodané sály loňského ročníku potvrzují stabilní zájem o divadlo, jehož tvůrci chtějí na současnost odpovídat novými postupy, vytvářejí svá představení napříč tradičními uměleckými oblastmi a provětrávají lexikon divadelních znaků o nové tvary a formy výrazu. Reprezentativní výběr více jak dvaceti autorských projektů poskytne obraz o tom, kudy a kam kráčí současná česká experimentální projektová tvorba. Festival proběhne na pražských scénách, které práci tvůrců experimentálního divadla dlouhodobě a cílevědomě podporují: Alfred ve dvoře, Experimentální prostor Roxy/NoD, divadlo Nablízko, Divadlo Archa a Divadlo Duncan Centre.
 Jeden z největších festivalů svého druhu v České republice pořádá občanské sdružení Motus – produkce divadla Alfred ve dvoře ve spolupráci s občanským sdružením Nová síť, kterou tvoří network regionálních produkčních center a festivalů. Kromě Malé inventury spolupořádá Nová síť putovní festival Velká inventura v regionech České republiku v průběhu celého roku. 

„Umělců, kteří se snaží prosadit a tvořit nezávisle na produkčních mechanismech repertoárových divadel, každým rokem přibývá. I když je to velice náročný způsob práce, je právě tento typ jevištního umění nejvíce inspirativní a přináší jak divákům, tak divadelnímu oboru samému nové impulsy, mírnou subverzi a svěží pohled na to, co je to vlastně divadlo.“ 
&Sárka Havlíčková, umělecká ředitelka divadla Alfred ve dvoře 

Divadlo Alfred ve dvoře uvádí první den (v úterý) hudebně-vizuální ztvárnění pěti maďarských lidovek nazvané Živá partitura od Tomáše Vaňka a Tomáše Dvořáka-Floex. V neděli Alfred ve dvoře ukončí netradičně festival dětským představením Mumráj od skupiny Stage Code. Experimentální prostor Roxy / NoD se do festivalu zapojí ve čtvrtek projektem, který vznikl v jednom prostoru a pro jeden prostor – Nevinní (autoři Salmela a Godovič). Drobná změna nastala v programu Divadla Archa – představení Duší dítě muselo být ze zdravotních důvodů zrušeno. Divadlo Archa se proto k festivalu připojí ve čtvrtek představením skupiny SKUTR a Rosti Nováka 8-polib prdel kosům. Divadlo Nablízko uvede o víkendu dvě představení Apoleny Vynohradnykové Chvění radosti a Zahrada, která je tlumočena do českého znakového jazyka. Krátké sólové choreografie Winners laureátek Ceny Jarmily Jeřábkové 2006, Ceny Sazky 2006 a Festivalu Masdanza 2006 má Divadlo Duncan Centre na programu ve středu.
 

„Malá inventura je sondou do stavu nového divadla v Čechách. Mnozí z tvůrců festivalu úspěšně reprezentují české divadlo v zahraničí. Jednoznačně by si zasluhovali mnohem velkorysejší podporu – finanční i mediální.“
Iva Machačová, divadelní dramaturgyně Experimentálního prostoru Roxy / NoD 


Zdroj zprávy a obrázků:alfredvedvore.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0762 s