Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Týdenní horoskopy od 30. 4. do 6. 5.

30.04.2007   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Týdenní horoskopy od 30. 4. do 6. 5.Slunce se nalézá ve znamení Býka do 21. 5. 2007 kdy v 11:23hod vejde do znamení Blíženců. Merkur je ve znamení Býka, Venuše ve znamení Blíženců do 8.5. Mars setrvá ve znamení Ryb do 15. 5. 2007 kdy v odpoledních hodinách vstoupí do následného znamení Berana. Jupiter ve Střelci se v pátek 6. 4. 2007 otočil do retrográdního pohybu, to znamená jakoby couval...

Přímý směr bude mít opět v srpnu, a to od úterý 7. 8. 2007 kdy dvě hodiny po půlnoci opět nabere přímý směr. Saturn se nachází ve znamení Lva, Neptun ve Vodnáři.Pluto je stále retrográdní ve znamení Střelce. Ve středu nastane úplněk na ose Býk - &Stír. To vždy samo o sobě nese napětí v samotný den úplňku, ale problémy s emocemi můžeme pociťovat již den před a ani následný den se u některých jedinců neobejde bez zvýšených emocí. Na stranu druhou nám dává možnost si udělat jasno ve svých problémech.

V pondělí 30. 4. nás čeká "Noc čarodějnic", tedy svátek lásky a odstartuje tak měsíc májových pokušení..
U nás tento den byl kdysi znám jako Filipojakubská noc.
Jedná se o Keltský Beltine, v Německu se nazývá Valpuržina noc. Podle pověstí, které se tradují dodnes, se "prý" o půlnoci před sv. Filipem a Jakubem otevírala země i stěny skal a zde se daly (možná ještě dají..?!?) nalézt poklady. Pravdou je i to, že tento den měly(mají..?!?) podle pověstí zlé síly daleko větší moc lidem škodit, protože se otevírá "virtuelní brána mezi světy" a ti "z druhé strany" mají tuto noc skvělou šanci proniknout do našeho světa.
Jedná se tedy o magickou noc a pokud se tedy do hledání pokladů pustíte, nezapomeňte, že se musíte před zlými silami chránit, to znamená že musíte mít u sebe alespoň květ z kapradí.
Této noci se také říká "Noc čarodějnic", proto, že lidí věřili, že právě v tuto noc se slétávají na "Sabat"…
Určitě připomeňme, že se zejména jedná o "Svátek duchů přírody", kde se dle pověstí mezi sebou otevírají stěny "mezi světy". Takže - pokud půjdete lesem o půlnoci a poklad nenajdete, i přesto mějte oči opravdu otevřené, protože právě o půlnoci dle pověstí v hlubokých lesích rozkvétá zlaté kapradí, a pokud se jeho květu zmocníte, propůjčí Vám dar jasnozřivosti.
Filipojakubskou noc z 30. dubna na 1. května doprovází "Pálení čarodějnic", což je zvyk, který se u nás dochoval dodnes. Tento den se tedy u nás zapalují ohně což je trošku symbolické, neb celý květen se zase povšechně nám "zapalují lýtka".
Ale věřte, že jde zejména o oslavu jara, neb díky návratu Slunce se probouzí z dlouhého zimního spánku příroda. Proto se i u nás dochovala tradice z pohanských dob - stavění májky ozdobené pentlemi.

Letošní pondělní Čarodějná moc bude ještě podpořena magickou Lunou, která spěje k úplňku... Na závěr musím připomenout i jedno negativum. Spočívá v tom, že dle pověstí se tento den naprosto nehodí pro uzavření sňatku. Zdůvodňuje se to tím, že stejně jako láska rychle vzplane, stejně rychle taky dohoří...


A nyní již k horoskopům na tento týden :


Beran (21. 3. – 21. 4.)
První znamení zvěrokruhu, základní ohnivé. Vládcem znamení je Mars – polarita Yang
Konstelace počátkem týdne ve vás mohou probouzet malou zpupnost, s tendencí prosazovat si svoje a nebrat ohledy na to, co si myslí a chtějí ostatní. Jsou to pro vás i dny, kdy se můžete potýkat s malými nevolnostmi, a nebudete znát příčinu. Tak vězte, že tu najdete v přepínání vlastních sil. Když se zklidníte, vše pomine. Venuše bude tento týden velmi přát Beranům narozeným v 3.dekanu, tj. 11. 4. až 20. 4. Vnese vám totiž do života rozruch ve formě návštěv, ale co je velmi pozitivní, nějaký malý zdravotní problém z předešlých dní vás v těchto dnech konečně přestane trápit. Úplněk, který nastane ve středu, si trošku posvítí na vaši oblast financí. Možná že se slovně obujete do svého protějšku, že vydělává málo peněz, nebo příliš utrácí. Ale může se odkrýt něco okolo smluv, dohod, a to vás přinutí např. zabývat se pracovně právními vztahy.Býk (22. 4. – 21. 5.)
Druhé znamení zvěrokruhu, fixní zemské. Vládce Venuše – polarita Yin
Ve středu nastane úplněk ve vašem znamení. Rozjasní vám mysl, vnese objektivní pohled na vaše sny, ideály oproti realitě. Je to pro vás den jakéhosi zhodnocení předešlého období, a pokud tento den slavíte narozeniny, naprosto přesně se vám odkryjí slabiny předešlých let, chyby které jste dělali. Planeta Merkur ve vašem znamení se bude zejména projevovat velkou výřečností, neustálou chutí druhým cosi sdělovat. Ostrost svého jazyka si hlídejte, ať to nepřeháníte. U některých Býků dle postavení v osobním horoskopu se dají předjímat myšlenky na nevěru, mnozí budou muset krotit častou chuť na skleničku ohnivého moku. Během víkendu můžete mít pocit, že se vám nedostává energie, objeví se pochybnosti a možná i sklony k depresím. Příčina bude v tom, že sami nebudete vědět co vlastně chcete. Berte to jako upozornění, že byste měli relaxovat, odpočívat..Blíženci (22. 5. – 21. 6.)
Třetí znamení zvěrokruhu, proměnlivé vzdušné. Vládu drží Merkur – polarita Yang
Pokud jste se narodili ve 3.dekanu tj. 12. 6. až 20. 6., začnou se s vámi dít neuvěřitelné věci... Přes vaše Slunce totiž bude přecházet planeta lásky Venuše, a když k tomu připočteme magickou pondělní noc a následný úplněk ve středu, tak se dají předjímat nejen kouzelné sny, ale i to, že na druhé pohlaví budete fungovat doslova jako vábnička, ale ani vy nebudete chladní, naopak, budete vyhledávat společnost a pokud jste sami, nezadaní, tak vaše laskavost a srdečnost přivábí mnoho chtivých očí… Jedná se totiž o aspekt, který nejenže pomáhá ku vzniku novým vztahům, ale zadaní Blíženci mají možnost upevnit svůj stávající vztah. Takže je jasné, že o milostné zážitky nebudete mít nouzi.! Ale jedno varování pro vás mám - nedávejte tento týden žádné sliby, zejména co se týče intimního partnerství…Rak (22. 6. – 21. 7.)
Čtvrté znamení zvěrokruhu, základní vodní. Vládce Luna – polarita Yin
V pondělí patrně budete nuceni zabývat se nějakým rodinným problémem. Možná že to ani problém jako takový nebude, neb vás může např. něco donutit začít pobíhat po obchodech a shánět nějaké dovybavení bytu... Dny okolo středečního úplňku by mohly přinést neshody do vašeho pracovního prostředí. Pozor na pomluvy, nenechte se vtáhnout do sporů se svými kolegy. Objevit se totiž mohou i mocenské boje, závist a hádky. Dobré bude prověřovat všechny nové kontakty. I zde by mohlo dojít ke zklamání, protože na povrch dávané přátelství se posléze může projevit pouze jako vypočítavost. V sobotu si dávejte pozor na svoje momentální nápady. Nerealizujte nic hned, dejte si čas na rozmyšlenou. Nedělní konstelace mohou notně zatočit s vašimi emocemi. Takže si pamatujte, že s náladovostí u vašeho protějšku neuspějete a nějakou tu žárlivost radši taky nepřikrmujte.Lev (22. 7. – 22. 8.)
Páté znamení zvěrokruhu, fixní ohnivé. Vládne Slunce – polarita Yang
Zbývá vám poslední čtvrtina roku do vašich narozenin, a to pro vás všechny je období jakéhosi zpytování. Nedivte se, když myšlenkově budete probírat vše, co se vám za uplynulé měsíce nevydařilo. Středeční úplněk si posvítí na vaši tvořivost, a něco, co jste doposud nechápali, se stane mnohem jasnější. Konečně uvidíte jasnou "cestu" k nějakému plánu či projektu a přijdete na finální řešení. Pokud se tento den nebudete cítit ve své kůži a ani následný den to nebude lepší, tak hledejte příčinu v tom, že opomíjíte citové potřeby nejen svoje, ale i vašich blízkých. Může to být i tak, že v práci budete přemýšlet, co se asi děje doma, a večer před spaním zase naopak můžete v duchu probírat, zda jste něco ve vztahu k práci neopomněli. Víkendové dny vám umožní nalézt rychlá a účinná řešení a je jedno, jaké oblasti vašeho života se to týká. Chce to ale jedno, nebát se nevyšlapaných cestiček, neb konstelace přejí všemu novému, originálnímu.Panna (23. 8. – 22. 9.)
&Sesté znamení zvěrokruhu, proměnlivé zemské. Vládcem je Merkur – Yin
V pondělí se můžete doslova zamotat do nějaké nesrovnalosti okolo financí, ale v tom pozitivním smyslu slova. Možná, že vám bude nabídnuto pracovní místo, ve kterém byste si polepšili nejen finančně, ale vzrostla by i vaše společenská prestiž. Dny okolo úplňku skrývají jeden malý problém a tím může být místo podání vstřícné ruky jedno slovo vyřčené v nevhodnou dobu a na nesprávném místě. Týkat se to může sourozenců, příbuzných ale i sousedů. Možná se s někým z nich v tento den dostanete do sporu. Závěrem týdne se vám v hlavě začne doslova rojit nepřeberné množství nápadů, a vy využijete postavení svého vládce Merkura a začnete rychle kombinovat a velice obratně řešit situace. Ale dávejte si pozor na to, abyste se nenechávali unášet tím, jak vám vše vychází. Budete totiž zejména slovy bravurně excelovat, a mnohé ukazuje i na vaši schopnost náhlé a naprosto nečekané proměny významů slov nebo líčeného děje, že vše obrátíte vzhůru nohama.Váhy (23. 9. – 23. 10.)
Sedmé znamení zvěrokruhu, základní vzdušné. Toto znamení je ovládáno Venuší – polarita Yang
Start do nového týdne budete prožívat pod taktovkou Luny ve vašem znamení. To v sobě skrývá nebezpečí, že se necháte snadno ovlivňovat a jakýkoliv nesoulad ve vztazích vás dokáže vyvést z duševní rovnováhy. Naštěstí v úterý krátce před polednem opustí vaše znamení a vy se konečně budete moci uvolnit. Ale Luna vás mírně poškádlí i během úplňku ve středu, a to ve vztahu k financím. Trošku vás totiž poškádlí svědomí, neb si jasně uvědomíte, jak moc jste závislí na majetku a penězích. S blížícím se víkendem budete cítit nesoulad v intimním soužití, ale nebude schopni odhadnout, proč tomu tak je. Impuls k vaší nenáladě může dát i ničím neopodstatněná žárlivost. Nesnažte se v tyto dny v žádném případě popohánět jakkoliv své citové záležitosti dopředu, násilím, naopak - dejte jim dost času, aby se rozvinuly samy. Je totiž docela možné, že vlivem víkendových konstelací byste pronesli něco, co vaše stávající citové vazby poškodí na hodně dlouho.&Stír (24. 10. – 22. 11.)
Osmé znamení zvěrokruhu, fixní vodní. Vládcem znamení je Pluto, spoluvládce Mars – polarita Yin
V první polovině týdne se budete mírně utkávat sami se sebou. Na vině bude podrážděnost, prosazování si svého za každou cenu, neschopnost vyslechnout ostatní, a tak se klidně může i stát, že začnete vnucovat nějaká svoje pravidla a plány jiným. Je jasné, že se to lidem okolo vás líbit nebude. To vás může trošku i rozhodit, takže se dá předjímat i občasná nevolnost. Ale vězte, že tomu můžete uniknout a velmi lehce - nepřeceňujte sami sebe, dejte lidem ve vaší blízkosti prostor, aby mohli sdělit své názory a hlavně se nesnažte nikomu organizovat aktivity, práci... V úterý krátce před polednem vstoupí Luna do vašeho znamení.Tudíž až do čtvrtka budete trochu unavenější a rozhodování necháte v klidu ostatním a sami se stáhnete do pozadí. Svou si řekne i středeční úplněk, neb i ten vám dá najevo, že potřebujete pohodu a klid...Střelec (23. 11. – 21. 12.)
Deváté znamení zvěrokruhu, proměnlivé ohnivé. Vládcem je Jupiter – polarita Yang
Hned jak se v pondělí ráno probudíte, snažte se naplánovat celý den a nesnažte se improvizovat. Jakákoliv unáhlenost by se vám totiž vymstila. Pokud budete zejména první polovinu týdne nuceni jednat s nadřízenými, snažte se zamknout pusu na zámek a neoponovat, jinak si něco vykoledujete. Ve čtvrtek krátce před půlnocí vstoupí do vašeho znamení Luna a setrvá zde do nedělního dopoledne. Takže se tím odstartují dny, ve kterých váš přehnaný a možná i hraný optimismus začne nabírat na síle... Vaše upřímnost a rozšafnost, ale taky netečnost k problémům a jistá dávka chování na efekt bude totiž ubírat na dobré náladě lidem okolo vás, zejména když se ze všeho budete slovně vykrucovat. Vaše "vždyť to počká..zítra je taky den.." totiž může ledaskomu zvednout hladinu adrenalinu... Dobrou zprávou je to, že se ve vás probudí chuť cestovat, a tak je jasné, že během víkendu se určitě nudit nebudete.Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)
Desáté znamení zvěrokruhu, základní zemské. Vládcem je Saturn – polarita Yin
V prvních dnech týdne se zdržte jakýchkoliv aktivit zejména se svými sousedy i sourozenci. Nechali byste se totiž umluvit k nějaké unáhlené akci. Máte podporu Jupitera, a tak když se budete držet svých zásad, tak se nice nestane, ale v opačném případě byste mohli sami sobě způsobit nějakou škodu. Úplněk ve středu vám objasní nesrovnalosti ve vztahu k přátelům anebo nějaké zájmové skupiny, jejíž jste členy. Také může vyjít najevo nějaká záhada ve vztahu k vašim dětem. S blížícím se víkendem zjistíte, že velmi ztěžka hledáte slova i ve zcela banálních záležitostech. Prostě budete mít pocit, že vám někdo sedí "na vedení". Dá se i předjímat, že narazíte na něco, co jste v minulém období zanedbali nebo nedomysleli. Mohou se tedy naplno projevit chyby, kterých jste se dopustili. Ale naštěstí bude mít velký vliv stále Jupiter, takže si s tím hravě poradíte.Vodnář (21. 1. – 18. 2.)
Jedenácté znamení zvěrokruhu, fixní vzdušné. Vládu drží Uran, spoluvládce je Saturn – polarita Yang
První polovinu týdne zejména pondělí a úterý si budou užívat Vodnáři narozeni v 3.dekanu zejména 10. 2. až 14. 2. Planeta snů vás bude příjemně zahalovat sny a přizvukovat k tomu bude Luna s planetou lásky Venuší. Asi vás v těchto dnech překvapí vaše intuice, neb vycítíte např. kdo vám za chvilku zavolá, odhadnete dopředu jak jednání dopadne etc... Půjdete-li v těchto dnech okolo pošty, vsaďte si!!! Se svou si přijde i úplněk, který se ve dnech okolo úplňkové středy postará o živé sny. Ale taky vám připomene nějaké zanedbané povinnosti ve vaší domácnosti. Možná že některým Vodnářům sáhne hluboko do svědomí a připomene, jak zanedbáváte svoje nejbližší a ty, kteří vás vychovali. Vrátí vás to do dětství, kraje kde jste prožívali mládí. To bude asi i impuls na víkend k cestování, protože svědomí vám nedá, a vy zatoužíte vidět rodiče, svůj kraj dětství....Ryby (19. 2. – 20. 3.)
Dvanácté znamení zvěrokruhu, proměnlivé vodní. Vládu drží Neptun, spoluvládce je Jupiter – polarita Yin.
Máte-li v plánu jednání s úřady, snažte se vyjednat si termíny na druhou polovinu týdne. Vyhýbejte se i náročné fyzické práci, nepřeceňujte svoji fyzičku ani možnosti. V práci bude dobré se stáhnout a nevměšovat se do debaty, protože na 99% budete mít zcela odlišný názor, ale taky tendenci vnucovat ho ostatním. To se týká i vašich nejbližších. Povšechně v rozhovorech to bude od vás vyžadovat velkou dávku tolerance, jinak z konfliktů nevyjdete. Dny okolo úplňku vás přinutí k zamyšlení nad svým dosavadním životem, co jste dokázali a co jste zanedbali. Ale bude to Neptun, který se postará, aby vaše mysl dostala lehkost letícího pírka, ba co víc, nezadaným přihraje možnost prožít velmi romantickou noc. Ostatním Rybkám se alespoň postará o zdravý spánek, plný příjemných snů!
Vypracovala Naďa &Smídová http://www.webpark.cz/nadasmidova/


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0547 s