Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 19.4.2024, svátek má Rostislav 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Všichni na palubu!

13.05.2007   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Všichni na palubu!Piráti, lodě, bitvy, poklady, život na moři... Vytáhněte pirátskou vlajku na stožár a vydejte se po stopách pirátů a bukanýrů - takhle nějak případného čtenáře (malého či velkého) láká obálka nové dětské knihy nakladatelství FRAGMENT "Piráti", která vyšla letos na jaře a je určena hlavně dětem.

Nicméně poučí se z ní jistě i ti starší. Vázaná knížka většího formátu s nádherně řešenou obálkou upoutá na první pohled a při tom druhém nás ujistí, že jsme zvolili správně, když jsme se rozhodli ji koupit svému dítěti či vnoučeti.

Autentické fotografie se střídají s kreslenými obrázky a krátkým, výstižným textem, který obohatí naše znalosti o všem, co v sobě skrývá nedozírný a tajemný oceán. O lodích, které zmizely za podivných okolností, o tragédiích či hrdinských dobrodružstvích, o životě, jaký vedli lidé kdysi a jaký vedou nyní. O tom, že člověk se ve stavbě lodí zdokonaloval celá století, ať už šlo o lodě dopravní nebo bitevní, galéry či křižníky, parníky nebo galeony, ukrývající v sobě poklady či nešťastné otroky.

Dodnes jsou některé příběhy opředené tajemstvím a osudy skutečných či bájných postav naší historie nás přitahují jako magnety. Znovu a znovu toužíme prožívat to, co prožívali kdysi oni, toužíme dobývat svět, získat slávu a zažít hrdinské skutky. Někomu se to podaří a někdo o tom pouze sní – třeba na stránkách této knihy. Ale jen sny nám nepřináší. Přináší i ponaučení, věci, o kterých jsme třeba donedávna ještě neměli tušení, zajímavosti, které si ve své paměti poneseme dál.

Dozvíme se, že korzáři či piráti nebyli vždy jen hrdlořezové a ničemové, ale leckdy to byli jen obyčejní lidé, kteří nešťastnou shodou náhod sklouzli na druhou stranu zákona nebo se pouze snažili dosáhnout spravedlnosti – i když dost pochybným způsobem. Že se mezi nimi našli i šlechtici, bojující za lepší život nebo ti, kteří zasvětili život pomstě. Pirátem se zkrátka mohl stát každý. Stačila k tomu odvaha, touha riskovat, touha po bohatství, nesmrtelnosti, slávě či jen prachsprostá chuť škodit a zabíjet.
Zdroj fotografie: www.fragment.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0943 s