Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 19.6.2024, svátek má Leoš 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Mladí publicisté fotí, píší a točí dokumenty

12.05.2007   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

 Mladí publicisté fotí, píší a točí dokumentyNapříč všemi směry i žánry se pustil nedávno uspořádaný festival, kterému byl přítomen i pan kardinál Vlk.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze uspořádala v dubnu třetí ročník studentského festivalu nazvaného Všemi směry. Festival plní tři základní úkoly – 1/ Hlavním cílem festivalu je široké veřejnosti představit VO&S publicistiky v Praze, která se může pochlubit velice dobrou pověstí. 2/ Pomocí bohatého festivalového programu představuje studentské práce a aktivity ze všech oborů vyučovaných na škole a 3/ v neposlední řadě, i když poněkud méně významné řadě, festival je jakýmsi zpříjemněním „každodenního“ studentského života. Neboť přípravu festivalu si od začátku do konce zajišťují sami studenti.
Svými studentskými pracemi (mnohdy na více jak průměrné úrovni) dokazují své schopnosti. Ale festival je pro ně zároveň velkým zpříjemněním a zadostiučiněním.
Letošní třetí ročník byl navíc ve znamení připomínky desátého výročí od zapsání VO&SP do registru vyšších odborných škol. Tuto událost měla připomenout Akademie VO&SP, konaná 10. dubna od 10.00. Hlavním hostem Akademie byl kardinál Miloslav Vlk – zástupce zřizovatele školy – Arcibiskupství pražského. Samotný festival byl zahájen 10. dubna v 16.00. Celková koncepce festivalu spočívala v představení studijních oborů a tvůrčích dílen vyučovaných na VO&SP. A to i včetně jazyků. Jakousi ozdobou festivalu bylo vysílání studentského rozhlasu, který bavil návštěvníky po celou dobu konání akce – tedy do večera 11. dubna.
Specializace školy (kulturní, public relations, televizní) a vybrané tvůrčí dílny (publicistika, sport, fotografie, jazyky) byly rozděleny do jednotlivých učeben školy, v kterých se prezentovaly práce studentů. Vše působilo velice přehledně – na každou místnost jedna specializace či tvůrčí dílna. Uvedu příklad – místnost číslo 124, věnovaná kulturní specializaci, se proměnila ve výstavní síň. Po stěnách byly rozvěšeny studentské texty a uprostřed místnosti byla instalována expozice sestavená ze školních lavic a židlí. Místnost věnovaná tvůrčí dílně fotografie připomínala profesionální výstavu fotografií.
Mezi další akce festivalu patřila například beseda s válečnou reportérkou Petrou Procházkovou či soutěž o nejlepší studentský překlad v rámci výuky cizích jazyků. Po celou dobu konání festivalu také probíhala projekce filmů studentů školy. Nesmím také opomenout zmínit, že festival Všemi směry měl také originální znělku. Afterparty v Divadle Komedie důstojně zakončila tuto nadmíru příjemnou akci.


Fotografie převzaty ze stránek školy: www.vosp.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0278 s