Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Horké nebo teplé slunné pláže?

04.07.2007   Lucie Hajduková   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Horké nebo teplé slunné pláže?Nádherné horké, slunné pláže, teploty přesahující 30°C a průzračně čistá voda tříštící se o vyhřáté mořské útesy, na nichž sem tam posedávají obrovští mořští racci. Nebo slunná písková pláž...

...bez hlučného skřehotání racků, s průzračně čistou vodou šplouchající na břehy rozlehlé přehrady, nad níž se na obloze občas přežene mráček jako bílý beránek pomáhající okolním stromům, pocitům jistoty a stínu, plnit svou ochranářskou a stinnou funkci?

Máte rádi moře a vše, co k němu patří? Říkáte, že bez letní návštěvy moře si nedokážete představit svou dovolenou? Možná se vám může v 21. století zdát otázka, zda umíte tamní řeč, trochu zavádějící. A přesto, myslíte, že vám bude stačit angličtina, či podobně světově známý jazyk?

Také možná, ale máte pocit, že se k vám budou místní chovat tak jako ke svým? Pokud ano, pak byste  museli souhlasit s tím, že my, tedy Česko, se k cizincům chováme jako k neznámému z Aše, Hradce, či Českých Budějovic. Je to tak ale doopravdy? Pravdivá odpověď zní těžko, národy si konkurují již od počátku a nezapomínají, jak se k nim kdo v minulosti zachoval, proto třeba ve Španělsku neradi slyší angličtinu apod. Nezajímá je, zda jste za to, co se stalo zodpovědní vy, či nikoli, patříte k onomu národu a tečka. Avšak i jiné státy se chovají obdobně, nevyjímaje náš.

Teď jsme tedy rozebrali jazykové problémy, jež mohou činit potíže, překážkou však nejsou, pokud si u cestovní kanceláře objednáte český zájezd a úplně se problému vyhnete, jestliže se rozhodnete strávit léto třeba u Máchova jezera.

Další nesnáze? Měna. V Česku na ni myslet nemusíte, takže váš hotovostní stav vás trápit nemusí, zastavíte se u nejbližší pošty či bankomatu a nesnáze mizí v dáli. V cizině vám však přibude ještě starost se směnou či nevýhodným kurzem. Pokud samozřejmě celou cestu neopatrujete celou svou peněžní hotovost, což vám sice ušetří trápení se směnou, jestliže ji však nebudete úzkostlivě co 5 minut kontrolovat, zda se nachází na svém místě. To by vám zrovna moc pohody nepřidalo.

K dalšímu objektivnímu proti patří vaše zdravotní problémy a to, jak kdo a co snáší lépe. Byl by tedy holý nesmysl usilovat o dovolenou u moře, pokud vám tam zdravotní stav nesvědčí a naopak. Taktéž nevýhoda přichází v podobě dlouhých cest, ne každý je totiž snese. Buď ze strachu, již dříve zmíněných zdravotních problémů či kvůli velkému stresu, jež s sebou daleké cesty přináší. Pokud se jim tedy chcete vyhnout, zůstaňte u nás, vždyť mnohá místa lze srovnat s pobytem u moře (pokud pominete slanou vodu) a nudit se také rozhodně nebudete.

Jestliže patříte k typům spíše poznávajícím než lenošícím u vody, proč myslíte, že k nám často jezdí cizinci? Domníváte se, že třeba kvůli pivu? Možná, ale jestli to nebude naše nejvyvinutější české baroko a baroko vůbec, které ve světě nemá obdoby. Proto kdybyste se ptali, kam za renesancí, asi si odpovíte Itálie. A baroko? Česká republika.

Tak co, vybrali jste si? Slunné pláže s racky nebo bez?

Zdroj fotografie: vlastní archiv


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0244 s