Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Basiková do Ostravy nedorazila

17.07.2007   Lucie Hajduková   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Basiková do Ostravy nedorazilaTak jako ve čtvrtek a v pátek návštěvníky festivalu Colours of Ostrava sužovaly drobné či větší spršky deště, tak je v sobotu a neděli trápila nesnesitelná horka.

Nic však nebránilo dobré náladě a nadšení, jež všude panovalo. Na hlavní scéně jsme během soboty mohli spatřit Love Gangster, Tleskač, IMT Smile ze Slovenska, kteří měli krapet smůlu, neboť na vedlejším prostranství zrovna vystupovala Iva Frühlingová. Dále Balkan Beat Box, jimž naopak fanoušci nechyběli. V prostoru před pódiem navzdory žhnoucímu slunci bylo plno. Také Gipsy Kings z Francie se těšili velké popularitě.

Lidé stáli namačkaní na sobě, před pódiem se nedalo hnout a rovněž ani dýchat. Co všechno však takový fanoušek Gipsy Kings vydrží? Všechno i bezmála dvouhodinový koncert v těchto podmínkách. Večer pak jako hlavní aktéři zazářili X Alfonso a Tata Bojs.

Vedlejší scénu ráno zahájila skupina Družina, poté Iva Frühlingová, která, jak jsem již zmínila, sklidila velký úspěch. Po ní následovali neméně úspěšní Blue Effect, The Idan Raichel Project a ve večerních hodinách pak Dan Bárta a Illustratosphere, Orange Blossom a United Flavour. 


Z vysokého napětí praskaly žárovky v kostele

V kostele od brzkých odpoledních hodin zpíval David Hykes/Harmonic Core. Sklidil neskutečný úspěch, tleskání nemělo konce a publikum vzdalo čest stáním. David Hykes se tedy rozhodl zazpívat přídavek. Během poslechu jeho písně v kostele panovalo velké soustředění, proto není divu, že se nemálo lidí včetně Hykese leklo, když náhle v jednom z reflektorů praskla žárovka.

Ostatní scény se také rychle plnily jak interprety, z nichž namátkou vyberu Al Yaman, Hoo Hoo Cocktail, Saucy Monky, Psí vojáci, Pa-li-tchi, 4 dohody nebo Slampoetry, tak lidmi.

Neděle neproběhla v o moc chladnějším počasím, naopak panovala ještě větší horka. A najít kousíček stínu, který by nebyl obsazen, byste nazvali uměním. I přes nesnesitelné horko lidé však zůstávali věrní svým skupinám. Pravda, většina seděla na trávě či patnících, jiní polehávali ve stínu stromů.

Od rána se však na hlavní scéně mohli těšit na Hyperion, Gaiu Mesiah, Divokého Billa, polské Brathanki, docela úspěšné Ba Cissoko, velice úspěšné Mando Diao, kteří svou hlasitostí dokonce přehlušili i Yellow Sisters, které vystupovaly až na stage Tent.

Na závěr festivalu si na pódium stoupla charismatická rocková ikona Marianne Faithfull. Ačkoliv publika již na prostranství nestálo tolik, stále jich bylo dost na to, aby tuto rockovou zpěvačku podpořili. Její zpěv jste zřetelně mohli zaslechnout až na zastávce Výstaviště. 

Vedlejší působiště nezůstalo rovněž ochuzeno až na nepřítomnost Báry Basikové, jež se nedostavila kvůli zánětu zubu. Kostel krátce po poledni zaplnila neuvěřitelná spousta lidí, uvnitř bylo horko a vydýchaný vzduch. Do téhle atmosféry vstoupila Yungchen Lhamo z Tibetu. Sama si na svých bedrech nesla smutek z nedávno úmrtí matky, přesto statečně přijela a svůj koncert odzpívala bez sebemenší chybičky. Děkování lidí nebralo konce.

Zdroj fotografie: www.colours.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1001 s