Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Hercům Tobruku je horko jako v Africe

21.07.2007   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Hercům Tobruku je horko jako v AfriceDo 24. července bude ve Vojenském výcvikovém prostoru Dědice u Vyškova probíhat osmidenní výcvikový kurs pro herce chystaného válečného dramatu Václava Marhoula Tobruk.

V mundurech, prachu, potu a  nesnesitelném vedru se dvanáct režisérových svěřenců dobrovolně připravuje na náročné natáčení v Tunisku, které začne 2. září. „U nás v Česku není zvykem herce připravovat na film přímo v terénu a drilovou formou. V Americe je to ale u válečných filmů naprosto běžné – vzpomeňme na Četu Olivera Stonea, který nechal herce válet se tři týdny v bahnu v pralesích.  Mým cílem je herce, kteří  neabsolvovali vojenskou prezenční službu, připravit na ještě horší podmínky v Africe, kde je čeká pětačtyřicetistupňové horko,“ vysvětluje Václav Marhoul důvody toho, proč spolu s profesionálními instruktory nutí herce v těchto tropických teplotách vykopávat úkryty v poli prachu nebo se pařit v šedesátistupňovém vedru v plynové masce. „Netrápíme je bezdůvodně. Chci, aby se do pocitů vojáků vžili a měli pravdivé a autentické zážitky. Aby když budou mít ve scénáři větu „Radši se střelím do nohy, než abych tady zůstal“, věděli, o čem mluví. Před výcvikem to pro ně byla věta čistě technického charakteru. Po čtyřech dnech kursu si troufám tvrdit, že jí rozumí.“

S herci zvyklými na komfort a vlídné zacházení se prostě nikdo nemazlí. Spí maximálně tři hodiny denně – vstávají v šest a v noci jsou buzeni na noční cvičení. Jídlo mají jen na příděl, ráno mají deset minut na snídani a koupel. Není čas zvládnout obojí – takže si musejí vybrat. Civilní oblečení a mobily museli odevzdat s příjezdem do areálu. Spojení s rodinou neexistuje. „Stýská se mi. Mám desetiměsíčního syna. Až mu bude rok, budu někde v poušti v Tunisku,“ posteskl si Kryštof Rímský. Zakázaný je samozřejmě veškerý alkohol, neomezený přísun mají herci pouze cigaret a vody. Tu jim jejich instruktoři při cvičení přímo vnucují. Kromě jediné menší komplikace v podobě odchodu jednoho z herců, který tlak a zátěž psychicky nevydržel, si ovšem režisér herce moc pochvaluje. „Nestěžuju si, spíš naopak, skvěle si u toho čistím hlavu,“ říká jedna ze známějších tváří v hereckém ansámblu Matěj Hádek – a mluví asi za všechny. Přestože je na nich znát únava, která se bude každým dnem ještě stupňovat, do každé činnosti se vrhají s vervou a vypadají spokojení sami se sebou. Po pěti výcvikových dnech, ve kterých herci absolvují mj. ženijní, zdravotnickou či střeleckou přípravu, je čekají tři dny komplexního výcviku. Stráví je v krásných a člověkem nedotčených lesích dědického vojenského areálu, kde budou samozřejmě i nocovat. Po zhruba měsíční pauze se koncem srpna přesunou na místo činu: do Tuniska. Týden před samotným natáčením je v poušti čeká druhý kurs se stejným zaměřením jako ten dědický, bude však navíc koncipován přímo pro potřeby pouštní bojové činnosti. V parnu a daleko od civilizace stráví štáb celkem dva měsíce. Následovat bude natáčení trikových sekvencí a krátké dotáčky v barrandovském studiu. Premiéra Tobruku je plánována na 10. září 2008.

Zdroj zprávy a fotografie: 2media


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Renata Šindelářová - 22.7.2007 - 13:25

Teda, to jim nezávidím!!! I když možná přeci jen trošku... ty originální zážitky.


ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0324 s