Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 19.4.2024, svátek má Rostislav 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Prázdninové hry

04.08.2007   Adriana Šindelářová   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Prázdninové hryNásledující hry můžete využít samozřejmě kdykoli jindy, ale pro děti, které nejely na tábor ani k babičce a víceméně nemají co dělat, se mohou stát náplní dlouhých prázdninových dní. Tyto tipy by měly sloužit k inspiraci, co dělat, když není chuť navazovat hovor, ale přitom chuť hrát hry. Výhoda her spočívá v tom, že se při nich děti sblíží.

V první řadě tvoří základní náplň sportovní hry, i s minimem hráčů si lze zahrát vybíjenou (na třetího), ale i fotbal, volejbal, nohejbal, schovávanou, závody v běhu, badminton a další a další sportovní hry. 

&Stafetové závody: Existují aktivity, které neobnáší příliš velkou přípravu, ale přitom zabaví děti. Jedná se o závody, které dospělí pouze kontrolují jako rozhodčí. Jediné, co se může stát těžkým úkolem, je vymyslet, v čem se bude závodit. Ke štafetám je zapotřebí utvoření družstev, jinak mohou mezi sebou soupeřit i jednotliví sportovci. Nápady:
1.Závod - Děti poběží na určité místo, kde se otočí a běží zpátky.
2.Závod - První běží pro míč na určité místo, položí ho tam a sprintuje zpět. Když předá štafetu, běží další a bere míč z toho určitého místa a běží ho dát dalšímu hráči. Ten zase běží a míč položí na určité místo. Tak se to opakuje až do konce.
3.Závod - Děti musejí doskákat k někomu z dospělých, tam splnit úkol, který si vylosují a když ho splní, utíkají zpět.
4.Závod - První hráč má fotbalový míč u sebe a běží ho kopnout do brány. Kope tak dlouho, dokud se netrefí. Když se trefí, bere míč do ruky, utíká zpět a předává ho dalšímu.
5.Závod - Cesta je vyznačena kolíky. Když někdo běží, musí je oběhnout zprava a když doběhne k poslednímu kolíku, pouze se ho dotkne.
6.Závod - Hráč má mezi koleny míč a s ním musí doskákat až k určitému cíli a tam míč nechat. Běží zpět a když předá štafetu, vybíhá další. Jakmile druhý doběhne na místo s míčem, vloží si ho mezi kotníky a skáče s ním zpět. Tak to pokračuje až do konce.


Jestliže vás sport nezaujal, přejděme k jinému typu venkovní aktivity, u které však musí být přítomni dospělí, protože je musí připravit. Jedná se o bojové hry, ve kterých každý najde určitý druh zábavy.

Hledání pokladu: Poklad ukryjete na jakémkoli místě, v domě, na zahradě, na konci města, v lese (záleží na stáří hrajících) a nakreslíte mapu, která by měla „bojovníky“ dovést až na to správné místo. Mapu můžete rozstříhat (popř. zmuchlat a opálit, aby to vypadalo staře, vlastní iniciativě se meze nekladou). Tím „bojovníky“ povzbudíte k hledání. Na každý kousek mapy můžete vyznačit místo, kde děti najdou další část mapy, nebo můžete průběžně nakreslit několik map, jež budou naznačovat místo, kde se skrývá další informace k nalezení pokladu. Když na nějaké takové místo příjdete, můžete „bojovníky“ zabavit libovolnými úkoly (sportovní úkoly, znalostní otázky).
Poklad by měly děti vnímat jako odměnu (např. sladkosti, hračky). „Bojovníkům“ přeji dobrou chuť.

Stezka odvahy: Tuto bojovku znají určitě všichni z táborů a školních výletů.
Podle mě je nejlepší, když děti chodí po jednom nebo po dvou na nějakém tajemném místě. Může se jednat o les nebo třeba o hřbitov. I v prázdné budově ve večerních hodinách lze však vytvořit strašidelná zákoutí. Po cestě by neměly chybět svíčky – označují cestu a vyvolávají ještě více svírající pocit. Po cestě lze vyvěsit umělá strašidla - oběšence, duchy apod. Když se zapojí více dospělých, mohou  dělat také strašidla a zároveň hlídají, aby se někdo neztratil. V budově působí hrozivě především rozléhající se zvuky (výkřiky, pochmurná muzika). Uprostřed cesty musí děti potvrdit svou odvahu podepsáním se na papír u nějakého děsivého místa. A na konci hry je za odměnu čeká alespoň diplom, aby měly důkaz své odvahy.

Přeju příjemnou zábavu, hezké prázdniny a veselé léto všem!

Autor fotografie: Renata &Sindelářová
Osobní web autora: http://www.tvojevolno.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0751 s