Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 28.5.2024, svátek má Vilém 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Jejich válka, náš svět

13.08.2007   Michaela Wilhelmová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jejich válka, náš světSteven Spielberg přichází na plátno s comicsovým trhákem TRANSFORMERS. Populární roboti, měnící svá robotická těla z postav na auta či stíhačky, nabízí plnou nůši speciálních efektů a dokonce i nějaký ten děj se zápletkou…

Na počátku všeho byla krychle. Prastará a ohromná cyberkostka, která dokáže tvořit civilizace. A ta stvořila technický svět, mnoho světelných let vzdálený od toho našeho. Dobro i zlo však nezůstalo doménou lidí… Našlo si cestu i mezi roboty, aby jejich planetu dovedlo k zániku.

Teenager Sam (Shia LaBeouf) má milé rodiče, trochu zvláštní uvažování a ohromnou trému, kdykoliv se nachází poblíž překrásná Mikaela (Megan Fox). Alespoň, že na Sama čeká první auto jeho života – nejlépe nějaký kočkolap. Mladík nemá zatím ani ponětí, že jeho auto není tak úplně obyčejné… a už vůbec ne, že je svým způsobem živé.

Robotická civilizace se rozdělila na „ty dobré“ a „ty zlé“. Nové schizma se kostce zřejmě nepozdávalo, tak z ničeho nic opustila planetu. Zanechala ji svým válkám, které neměla civilizace ve vínku přežít. Pozůstalé skupinky Autobotů (ti hodní) se vydávají hledat krychli, která jediná dokáže jejich rod obnovit. Deceptikoni (ti zlí) však mají náskok. Jako první zjistí, kde se cíl nachází. Překvapivě to není nikde jinde, než na Zemi.

Čirou náhodou se objevitelem prvního Deceptikona na Zemi stal Samův předek, při výpravě na severní pól. Megatron, nejsilnější ze záporáckých robotů, nezvládl přistání a zamrzl v ledech Antarktidy. Ne však navždy… A Sam, držitel pozůstalosti a tím i nevědomý strážce souřadnic krychle, má najednou kolem sebe víc živo, než si kdy dokázal představit. Roboti, armáda, FBI. A hlavně tajná láska, Mikaela.

Podobně jako třeba Spider-man, i Transformers mají spoustu vtipných scén (Decepticon v podobě policejního auta s nápisem: „potrestat a zotročit“ atd.). Bohužel jindy zase zavání kýčovitostí, kterou lze odpustit u kreslené formy, ale v hraném filmu z ní běhá mráz po zádech.

Jak vypadají Autoboti a Decepticoni po vizuální stránce na plátně? Velmi zdařile. Režisér Michael Bay odvedl také slušný kus práce a ve výsledku se musí uznat, že film natočený díky úspěšnosti dětských hraček stojí pro jejich fandy za vidění. Kdyby si tvůrci odpustili některé poučné robotické proslovy, vhodné spíše do propagandistických videí, udělali by lépe. Film zřejmě nenadchne ty, kteří neholdují sci-fi a akčním filmům. Primárně zaujme hlavně diváka, který již při vyslovení „Deceptikon“ nadskočí radostí.

Na Transformers v kinech se můžete těšit 16. srpna. Trailer k filmu můžete již teď shlédnout na adrese http://cinema.cz/ trans

TRANSFORMERS, distribuuje Bontonfilm.
Scénář: Roberto Orci, Alex Kurtzman
Režie: Michael Bay
Hudba: Steve Jablonsky
Hrají: Shia LaBeouf, Megan Fox, Jan Voight, John Turturro, Josh Duhamel

Fotografie z filmu: www.bontonfilm.cz
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0769 s