Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Krvelačná bestie, nám nejbližší

16.08.2007   Lucie Hajduková   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Krvelačná bestie, nám nejbližšíZprávy z tisku: Pitbul napadl ani ne tříletou holčičku. Pětiletý chlapec obětí, napadl jej jezevčík a ukousl mu část horního rtu. Československý ovčák zaútočil na desetiletého chlapce, zranil jej na zádech a nohou. Fena japonského plemene napadla dítě, kousla do ruky a tváří osmiletou dívku

Pes bojového plemene, přesněji řečeno americký pitbulteriér bezdůvodně napadl ani ne tříletou holčičku. Všichni jsme jistě o závažném případu alespoň zaslechli. Takto zněly jasné titulky médií, informující o události, jež se stala nedávno.

Projděme tedy aspoň rekapitulačně, co se údajně stalo. Matka se s malou holčičkou, pohybujíc se na dětském odrážedle, procházela. Náhle z nezajištěného pozemku vybíhá pes. Napadá holčičku, povaluje ji na zem a sápe se po hlavě.

Důsledky? Poškrábaná hlava, vytržené vlasy na ploše 6*6 cm a kousnutí v lýtku.

Ošetření? Ihned odvezena do fakultní nemocnice, přičemž dobu léčení lékaři zatím nestanovili.

Opatření? Manželé ve věku 45 a 42 let, majitelé našeho psího agresora se zřejmě dopustili trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.

Závěr? Policie čeká na lékařské posudky. Manželům hrozí až 2 roky vězení.

Na druhé straně, zkuste se projít po té správné uličce v Praze. Ucítíte, jak se z ní line vůně pizzy, slaniny, česneku a bylinek. Máte dojem, že jsem odbočila od tématu? Ne, tohle je psí pekárna v Praze, jediná v ČR. Z ingrediencí, jež jsem popsala, se vyrábějí psí sušenky. Pokud jste zavilým milovníkem psů, nemusíte se bát, tyto laskominy vašim mazlíčkům neublíží, majitelky je pečou ze surovin neobsahující „éčka“ či umělá barviva. Chcete něco víc? Jak je libo, v tomto obchůdku vám také nabízejí krejčovství a do budoucna počítají s půjčovnou společenských obleků pro pejsky.

Dva zdánlivě odlišné příběhy, jež se staly nedávno, jedno však mají společné, téma. Psy. Ano, jeden o nich pojednává obecně, ale láska k nim je z něj patrná. Druhý se již zmiňuje o určité rase psa. Změní to však váš názor? Můj ano, částečně. Psy mám ráda a s jedním jsem dokonce v rodině vyrůstala. Byla to fenka, nikdy mi neublížila a od možného nebezpečí mě vždy chránila. Jako památka na ni mi zůstala drobná jizvička na prstě pravé ruky- avšak zaviněna mou neopatrností. Ne nadarmo se říká: "jaký pes, takový pán", často však také slýchám : „Jaký pán, takový pes.“ Tito lidé mají zlatou pravdu: jak kdo psa vychová, tak pes činí, pán ho učí „dobrému chování“. Tomu malému drobnému štěňátku s vykulenými kukadly, to člověk mu udává rady. Pravda, pes má v genech lovecké pudy a některá plemena bezpochyby i agresivitu, čistě však záleží na majiteli, zda bude agresi podporovat. Nakonec se také ale může stát, že se mu tento kousek vymstí. Jednoho krásného dne se pes vzbouří a vycítí, že jeho pán se stal slabým, že silnějším je teď on a stane se teď on pánem jemu. Tak jako to funguje v přírodě. Silnější vyhrává. Jistě, v některých případech může být viníkem pes, v 99% je to však majitel, kdo nese vinu.
Zůstává tedy otázka nakonec, komu tedy pomoci a kdo ji potřebuje? Psí agresor či lidská bestie?

Zdroj fotografie: www.smrtihlav.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Renata Šindelářová - 16.8.2007 - 12:27

Souhlasím s majitelovou vinou, jejíž příčinou je mnohdy jen obyčejná nedůslednost či lehkovážnost.
Zároveň bych chtěla poukázat na to, že prvotní příčinou potyčky budou často děti samy. Mnohé psům ubližují, ať už úmyslně či nevědomě. Ne jednou jsem byla svědkem toho, jak našeho psa děti dráždí, přes plot do něj šťouchají klackem nebo po něm házejí kameny.


Od: Jindřiška Kodíčková - 17.8.2007 - 10:40

renata: To je pravda, pes si to zapamatuje a když je venku, může si to vřídit. zrovna včera jedna tříletá holčička hladila psa klackem. jestli ten pes někdy klackem dostal, může se ohnat. A pak se bude psát, že zdivočelý pes zaútočil...


Od: Jiří Hradecký - 17.9.2007 - 19:13

On pes většinou pozná, kdo mu ublížil
V ulici, kudy chodí děti do školy, měli německého ovčáka, který bezpečně poznal, které kolemjdoucí děti byly na něho hodné a které mu ublížily. Podle toho také za plotem reagoval. Jiný pes, zlatý retrívr, dobrák k pohledání nesnášel děti jedoucí na kole. Proč, protože když ležel na louce tak mu jedno dítě přejelo na kole ocas. Tedy nejen výchova, ale i zážitky mohou mít vliv na jejich chování.


ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0278 s