Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Žádají o pomoc I. – děti bez perspektivy

18.08.2007   Lucie Hajduková   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Žádají o pomoc I. – děti bez perspektivyJe tomu pár dní, co jsem jednoho slunečného dne vyrazila do centra Ostravy nakupovat. Právě se blížím k Masarykovu náměstí, když mě osloví slečna: „Dobrý den, mohu vás na chvíli zdržet?“ Po kratičkém zaváhání samozřejmě souhlasím, přece jen jsem zvědavá duše a čekám, co má dívka za lubem.


Již u otázky: „Znáte UNICEF?“ se mi náhle vyjasní. Jistě, že znám. A již je mi nabízeno nechat se „ochudit“ o 50kč měsíčně: „ zadáním trvalého příkazu k úhradě, prostřednictvím služby SIPO, bankovním převodem či platbou složenkou. Samozřejmě můžete přispět i větší částkou, ta je v prospěch dětí a slouží…“

Přeruším ji v monologu a se zájmem se zeptám: „ Máte letáček?“ Slečna se s viditelnou radostí usměje: "Jasně, přeskočíme mé úvahy.“ A letáček vytáhne. Rozloučíme se a já pomalým tempem za horkého dne vyrážím dál s letáčkem UNICEF.

Zvědavě jej otvírám a hned vidím, jakých projektů se UNICEF právě účastní, co v nich udělal za uplynulá léta a o kolik se situace zlepšila. Účastní se projektů Zdraví - právo všech dětí, Voda - zdroj života a Vzdělání - lék pro chudé.

Na poslední stránce mě čeká ono:
50 Kč měsíčně zajistí ZA ROK….co tedy? Školní pomůcky pro 1 dítě v neodkladné situaci nouze.

100 Kč měsíčně zajistí za rok dobrý start do života pro 1 dítě, to zabezpečuje - bezpečný porod, očkování proti 6 smrtelným dětským nemocem, nezávadné vody a registraci při narození.

200 Kč měsíčně zajistí za rok potřebné množství směsi UNIMIX pro 16 dětí (UNIMIX je směs kukuřice, cukru a oleje pro děti postižené těžkou podvýživou.)

300 Kč měsíčně zajistí taktéž za rok dostatek hydratační soli pro 2 100 dětí trpících průjmovou dehydratací, nebo dostatek vitaminu A pro 3 250 dětí na posílení jejich imunitního systému a jako prevence slepoty.

Z toho tedy vyplývá, že základní nejnižší částkou je 50 Kč, pro někoho nic, pro děti potřebující pomoc řádná finanční injekce zabezpečující mu lepší život. Co v naší konzumní společnosti znamená taková částka? Kupujeme si drahá auta, značkové oděvy či obuv, stavíme domy, investujeme do kultury, zábavy, sportu.

Nemyslíte, že stojí za to, těch pár korun věnovat někomu, kdo jej opravdu potřebuje? 50 Kč dneska znamená hodinu ne moc dobře placené práce. Hodina, kterou pracujete „zadarmo“ se nestane úkorem, naopak pomůže dětem v nouzi.

Pomůžete? Že ne, no proč ne, jen právě teď na druhém konci světa umírá několik dětí, jež ještě neoslavily ani své páté narozeniny. Mimochodem těch dětí je 11 miliónů. Tak mě napadá, je jich vlastně „jen“ o 1,5 miliónu více než obyvatel ČR.

Pokud byste se tedy přece jen rozhodli přispět, zde uvádím číslo účtu 2200022/0300 (ČSOB, a.s., Arbesovo nám. 7, Praha 5) a variabilní symbol 9.


Zdroj fotografie : www.unicef.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: :-) - 19.8.2007 - 7:56

Krásné, výstižné, motivující:-)!


Od: Lucka Hajduková - 19.8.2007 - 18:03

Děkuju :-)


ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.024 s