Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 25.5.2024, svátek má Viola 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Španělská vesnice na dlani

30.09.2007   Lucie Hajduková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Španělská vesnice na dlaniAneb španělská slovesa snadno a rychle, ale ne zadarmo. Sama vám totiž slovesa a jejich spousta, často nepravidelných, tvarů do hlavy nenaskáčí. Tato učebnice vám však proces učení usnadní a nebudete-li podvádět, i urychlí.

Je koncipována na předpokladu představ. Vědci dokázali, že pokud si člověk cokoliv, co si potřebuje zapamatovat, spojí s obrazovou asociací/vizualizací, snadněji si pak onu věc vybaví. S tím počítal i autor učebnice a tak každému slovesu věnuje specifický obrázek, zabírající dostatečnou část strany (horní polovina slouží ilustraci, dolní pak slovesu, vyčasovanému ve všech osobách v 6 časech – presente, imperfecto, pretérito, futuro, conditional, perfecto).

Ilustrace jsou opravdu výstižné a snadno zapamatovatelné. Pro lepší spojení většinou kreslíř do ilustrace zapracoval samotné sloveso. Na příklad u slovesa aprender (učit se) spatříme na obrázku třídu, ve které učitel sleduje žáka, jež se na tabuli pokouší správně napsat ono sloveso. U slovesa separar (oddělit) drží, zřejmě člen ochranky, v každé ruce jednoho výtržníka, přičemž na tričku se mu skví nápis separar.

Nápadité ilustrace dodávají celé knize vtip a zábavu, navíc od počátku knihy až do jejího konce všechna slovesa současně s obrázky tvoří 1 příběh. Proto slovesa nejsou řazena abecedně, nijak to však učebnici neškodí, vzadu se nám k vyhledání určitého slovesa nabízí rejstřík.

V knize také najdeme zajímavého věkového průvodce, jež lidem určitého věku určuje, co by měli či naopak nemusí dělat, aby zvládli španělská slovesa na úrovni postačující jejich věku. Samozřejmě nechybí ani vzor, jak časovat slovesa ve třech základních třídách (zde: hablar, beber, decidir) ve všech časech.

Kniha neoplývá velikostí, zato však obsáhne 101 sloves vyčasovaných v každé osobě v 6 časech. Kdybyste náhodou pochybovali nad svou výslovností, můžete si ji ověřit na webových stránkách (www.learnverbs.com), kde ji vám autor knihy dává plně a zdarma k dispozici.

Na poslední stránce naleznete také 9 úloh vážících se k vybraným ilustracím. Abychom si na otázky odpověděli správně, musíme se však vrátit k oněm slovesům a zkoumání obrázků, na které se otázky váží. To podnítí pamět a nám se do ní podvědomě vrývá i tvar onoho kýženého slovesa.

Knihu 101 sloves za jeden den (španělština) od Rory Ryder vydalo nakladatelství Fragment v roce 2007

Zdroj fotografie :
www.fragment.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3534 s