Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Co vám ve škole zatajili

29.10.2007   Lucie Hajduková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Co vám ve škole zatajiliChcete se dozvědět něco, co vám ve škole zatajili? A nejen tam, dodnes vlastně pořádně nevíme jak a proč se všechno událo a kdo byl kým! Odhalení, při kterém vás zamrazí v zádech.

Jelikož tato tematika nejenže velmi poutá pozornost všech lidí, ale také překvapivě vydá na mnoho informací. Proto tento díl, v pořadí již druhý, počíná odhalováním pravých dějin od roku 1435 a končí v roce 1768. Pokud se tedy autor nezalekne čehokoliv, co by jej mohlo odradit, pravděpodobně se můžeme těšit ještě na pěkných pár dílů.

Jak sama obálka hlásá, ponoříme se do temných proudů, ukrytých pod hladinou oněch oficiálních dějin. A že jsou občas temné až běda. Těžko zde lze použít přísloví nemaluj čerta na zeď. Ďáblů a jiných podsvětních bytostí se tu vyskytuje celá řádka. Jen pekelnou vychytralost ještě nikdo až na Otomara Dvořáka neodhalil.

Hlavní myšlenka spočívá v tom, že církev není církev. Zdá se vám to bláhové? Jistě, v době inkvizice bych tímto vyřkla svá poslední slova. Nicméně to však poukazuje na další myšlenku. Lidé od přírody zkoumají co by kdyby. Proto se nemůžeme divit, že začali koketovat s myšlenkou morfického (paměťového) pole.

Do něj se zapisují všechny události, které kdy proběhly, přičemž se mezi ně počítají emoce i paměť - a to nejen lidí ale také zvířat! Ostatně sami jistě známe ty, jež se snaží morfické pole nabourat. Jako příklad bychom mohli uvést šamany, vědmy, proroky a podobně. Jak si vysvětlit jejich vize, znalosti a dovednosti?

Možná bychom měli alespoň připustit tu možnost, že se tedy doopravdy spojí s jiným světem, tedy s morfickým polem. (Máme tu ještě další problém: Co leží na bedrech morfického pole, nemusí unést bedra naše.) Ale čím jiným bychom chtěli zdůvodnit ony podivné zkušenosti některých z nás? Bohužel v době minulé nevěnovali lidé takovýmto zvláštnostem pozornost. Proč také naslouchat bláznům?

Abychom se dostali zpět k církvi, ta totiž ve výše zmíněné době touží po úplném ovládnutí onoho pole. Nechce dovolit nikomu nevyvolenému, aby věděl víc než oni. Snaží se tedy během let získat vše po dobrém, ale později přistoupí i na řešení radikálnější.

Uvedu na příkladu bitvy na Bílé hoře, již všichni známe velmi dobře. Ne, nestala se proto, že šetrnost českých stavů se stala neúnosnou. Nejednalo se o nic menšího než o samotný přestup mezi paralelními světy. Měl k tomu účelu sloužit letohrádek Hvězda. Po dobrém se však prolomit vstup do jiného světa nepodařilo, tak jej prolomili velkou krvavou obětí.

V knize se ale dozvíme další spoustu neméně mystických faktů. Blíže se podíváme do doby slavných géniů. Pokusíme se odhalit, kdo na sobě nese znamení krve, jak si vysvětlit znamení času a kde se vzali boží blázni. Také se můžeme těšit na neuvěřitelné pády z hradních oken, Faustův problém, umělé bytosti, Černé Tovaryšstvo a kladivo na čarodějnice. Nemine nás ani krvelačná císařovna, jež bez slitování masakruje jeleny. Nemá dost ani po celém dni. Avšak zdroje uvádí, že vlastnoručně zastřelila 138 jelenů!

Pokud se rádi bojíte, či vás jen zajímá tato tématika, pak nemohu jinak, než knihu doporučit. A o tom, že vrána k vráně sedá, také není pochyb. Osobně nejsem příznivcem klasických papírových záložek. Jaké bylo mé překvapení, když jsem se chystala sepsat tento článek a chtěla z knihy "vytáhnout" nějaké podklady. Vypadla na mě záložka, jenže jaká! Codex gigas - Ďáblova bible, tajemství největší knihy světa. O tom, že ji mám a že jsem ji snad dokonce používala k tajemným rituálům, však nemám ponětí... Náhoda?...


Knihu Utajené dějiny Čech 2 od Aleše Česala a Otomara Dvořáka vydalo nakladatelství XYZ v roce 2007
Obálka knihy:
www.xyz-knihy.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0332 s