Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 22.5.2024, svátek má Emil 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


My se ČEZu nedáme

01.02.2008   Martina Bittnerová   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

My se ČEZu nedámeJe v pořádku, když si vrcholní manažeři rozdělí odměny za vykonanou práci, protože stejně tak, předpokládám, odmění všechny ty, kteří se na dobrém hospodářském výsledku podíleli. Není ale v pořádku, když se to děje ve firmě nepatřící žádnému magnátovi, ale jíž z velké části vlastní stát jako v případě ČEZu, kdy dle informací dostupných na jejich webové stránce se jedná o 67,61 % (údaj k 31.12. 2006) základního kapitálu.

Jelikož prostředky ČEZu mají jistě své dno, někde musí na odměny managementu vzít. A kde jinde zalovit, než v kapsách svých klientů. Rozumím tomu, že za služby se platí a celkem přirozeně se tudíž ceny zvedají, na druhou stranu zdražovat na straně jedné, a na druhé rozhazovat peníze, nepatří zrovna k pěkným vizitkám kvalitního ekonoma. Pochopitelně pak zmíněné rozšafné chování musí v důsledku v zákaznících vzbudit nevoli.

Ostatně sama hledám těžko důvod, proč bych se měla i já podílet na sponzoringu „čezáckých“ špiček. Chápu, že chtějí žít luxusně, bydlet honosně a jezdit na skvělé dovolené, ale přimlouvala bych za to, ať si hledají zdroje pro své nadstandardní radovánky jinde, než v našich peněženkách.

Proto také vítám iniciativu, která právě putuje z jedné e-mailové adresy na druhou, kdy nás vyzývá k tomu, abychom dnes 1. února v 18.00 vypnuli všechny spotřebiče. Myslím si, že tímto tichým způsobem se může zapojit každý, kdo s „politikou“ ČEZu nesouhlasí.
Uvidíme, kolik domácností se připojí, a co protest přinese. Minimálně si snad alespoň nějaký zdatnější „píárčík“ v ČEZu uvědomí, že v tomto případě situaci nezvládli, alespoň tedy určitě mediálně.

Logo: www.cez.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Michaela Wilhelmová - 1.2.2008 - 9:48

Souhlasim.
Čez mě také pěkně vytáčí, každoroční mocnářský projev o jasných důvodech zdražování a následné odměny vrcholnému managementu z nás dělají úplné pitomce. Od 18h budeme také bez elektriky, ale vpravdě vůbec nečekám, že těch (nejsem s to odhadnout) cca 1000 domácností něco dokáže. Jeden večer se sníží odběr elektřiny. Čez s tím bude mít menší technický problém (vynecháme-li o trochu menší příjem). Hm. Myslím, že se tomu vedení tak akorát zasměje. Dost mi to asociuje pana Burnse ze Simpsonovych...


Od: Milan Prokš - 1.2.2008 - 15:19

Martino, plně s Vámi souhlasím. Pokud by takové zisky vyplynuly z normálního tržního prostředí, "čezů" by bylo několik a jen tenhle by z toho zápolení vyšel tak, že by měl na odměny pro ředitele 700 milionů, ani neceknu. I když by to šlo taky z našich kapes. Ale tohle ukazování schopných manažerů, kterým v podstatě nezbývá nic jiného než být dobří a ještě lepší... Klasik by napsal" "Blil bych z té představy..."
A Michaelo, Vy zase máte pravdu, že tahle akce uškodí ČEZu asi stejně, jako milimetrový kamínek rozčeří klidnou hladinu slapské přehrady. Ale nejde o to, aby vypnutím proudu manažeři něco pochopili, jde o to (aspoň mně), že budu v té staejné chvíli vyjadřovat svůj názor spolu s ostatními. Je to sice dost málo, ale kdo ví?


Od: Michaela Wilhelmová - 3.2.2008 - 22:36

Inu, tak jsme nic nezapnuli. Nic se zrejme nestane, ale alespon mame dobry pocit (i kdyz trochu podobny, jako kdyz vyplaznete jazyk na ucitelku, stojici zady. A ona o tom ani nevi...)


ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0525 s