Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 23.6.2025, svátek má Zdeňka 

Hledej

Spolupracujeme

www.alpress.cz

www.argo.cz

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Basta fidli trumpeta

12.04.2008   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Basta fidli trumpetaKrásně barevně poutavé leporelo s tímto názvem vydalo nakladatelství Fragment letos na jaře. Úsměvné verše, jednoduché a zároveň poučné, napsal Jiří Žáček, knížku ilustrovala Dagmar Ježková.

Už titulní stránka nás ujišťuje, že řeč bude hlavně o zvířátkách. Děti a zvířátka – odvěké protipóly, které se stále přitahují. Svět zvířat přitahuje však nejen děti, ale i dospělé. Člověk duši zvířat nikdy neporozumí, ale může se o to pokoušet a nejlépe s tím začít už od dětství. A tak učíme děti vydávat zvířecí zvuky jako například: Haf, haf, mňau, mňau, protože je to jednodušší než je učit složitá lidská slova.

Leporelo „Basta fidli trumpeta“ vypráví o takové menší vzpouře domácích zvířátek, která si usmyslila, že doma už je nic nového a hezkého nečeká a všude dobře, jinde líp. A tak se pes, kočka, koza, kráva a kohout domluví, že spolu půjdou do světa, basta fidli trumpeta!

A jdou. Ovšem záhy poznávají, že ono to putování sebou přináší i nepříjemné trampoty. Déšť, zima, tma a nebezpečí v podobě medvěda je brzy přesvědčí, že jednali ukvapeně. A tak se i děti lecčemu naučí. Třeba o tom, že někdy je lepší si předem rozmyslet, co uděláme, než zbrkle jednat a pak svých činů litovat. Návrat zpátky se stává dílem okamžiku. Protože – všude dobře, doma nejlíp.

Veselá knížka o putování zvířátek potěší hlavně nejmenší čtenáře a jejich maminky, které jim ji jistě rády před spaním přečtou a pak je s láskou ujistí, že zvířátkám i dětem je přeci jen nejlépe v mámině náručí.

Žáček Jiří, Ježková Dagmar - Basta fidli trumpeta
Vydalo nakladatelství Fragment
 Foto. www.fragment.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2025 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0211 s