Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 23.5.2024, svátek má Vladimír 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Rozšiřte si slovní zásobu!

15.05.2008   Kateřina Sovová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Rozšiřte si slovní zásobu!Practise Your English-Thematic Vocabulary in Tests je „staronová“ publikace nakladatelství Fragment, která testuje a zdokonaluje slovní zásobu pro běžné životní situace. Různorodá cvičení, určená středně pokročilým až pokročilým studentům, zábavnou formou naučí nová slovíčka či užitečné fráze. So, let´s start!

Cizí jazyk, především pak anglický, je dnes (bohužel) nezbytností, a ačkoliv trh překypuje množstvím nejrůznějších učebnic, vybrat tu správnou znamená nezřídka oříšek. Jedním z hlavních kritérií výběru se stává cena, která u kvalitních cizojazyčných publikací začíná na cca 400 Kč.

Druhé vydání souboru testů zaměřených na anglickou slovní zásobu dle zvoleného tématu nabízí úctyhodné množství nejrůznějších cvičení, čítající cca 288 stránek. V devatenácti kapitolách věnujících se např. cestování, nakupování nebo sportu čtenáři naleznou potřebná slovíčka běžně užívaná v anglicky mluvících zemích. Každá kapitola sestává z různých typů cvičení. Nalézáme zde klasické výběry z více možností, spojovačky, doplňování vynechaných slov nebo křížovky. Testy jsou navíc doplněny četnými ilustracemi, usnadňujícími zapamatování některých pojmů. Kniha obsahuje klíč pro zjištění správných odpovědí stejně jako předmluvu pojednávající o využití učebnice ve škole i doma a nakonec nechybí ani rejstřík tematických celků.

407 cvičení je číslo, kterým se v pestré nabídce mnohdy podstatně dražších titulů může pochlubit málokterá publikace. S ohledem na tento fakt mhouřím oči i nad skutečností, že první vydání polského originálu vyšlo v roce 1994. Je sice škoda, že autor nepřistoupil k aktualizaci vydání, na stranu druhou, slovní zásoba probíraná v této učebnici je stále platná a i dnes pro mnohé neznámá. Vzhledem k určenosti publikace středně pokročilým až pokročilým studentům, veškeré instrukce k jednotlivým cvičením včetně předmluvy a dalšího použitého textu autor předkládá v angličtině.

Practise Your English-Thematic Vocabulary in Tests potěší každého samouka nebo učitele hledajícího hodně za opravdu velmi slušnou cenu. Poslouží jako dobrá pomůcka pro přípravu na mezinárodní testy i pro prosté obohacení studovaného jazyka.

Practise Your English-Thematic Vocabulary in Tests
vydalo nakladatelství Fragment , 2008
Zdroj foto:
www.fragment.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0443 s